Poprzedni
Następny

Słuchawki bezprzewodowe Bowers & Wilkins Px7 S2 – testy, opinie, recenzje i wideo recenzje

Bowers & Wilkins to renomowany producent, który w ofercie ma nie tylko kolumny głośnikowe o doskonałej jakości dźwięku, ale także różnego typu bezprzewodowe słuchawki. Jedną z topowych konstrukcji tej brytyjskiej marki jest model Px7 S2, który sprawdzi się świetnie do słuchania muzyki poza domem. Nie straszny mu nawet miejski zgiełk. Szukasz słuchawek bezprzewodowych z funkcją aktywnej redukcji szumu? Nauszny model Bowers & Wilkins może być bardzo dobrym wyborem. Sprawdź, jak wypadł w rozmaitych testach i jakie są o nim opinie. W artykule znajdziesz także wideo recenzję i informacje o tym, gdzie kupisz słuchawki Px7 S2.

Bowers & Wilkins Px7 S2:

Słuchawki Px7S2 to sprzęt najwyższej jakości

Bowers & Wilkins Px7 S2 – recenzja Top Hi-Fi

Świat mobilnego audio przez ostatnich kilka lat przeszedł niesamowity rozwój. Z upływem czasu znacząco wzrosła jakość brzmienia, a design takich grup produktowych jak mobilne słuchawki, przenośne wzmacniacze czy odtwarzacze plików również stoi obecnie na wyższym poziomie. Tym razem przyjrzymy się tej pierwszej grupie urządzeń, a dokładniej najnowszym flagowym słuchawkom bezprzewodowym od Bowers & Wilkins. Co ulepszył brytyjski producent znany przede wszystkim z kolumn wolnostojących? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do testu.

Bowers & Wilkins Px7S2

Kluczowe cechy

  • następca modelu PX7, który odniósł znaczny rynkowy sukces wysoko zawieszając poprzeczkę w kwestii jakości

  • zamknięta konstrukcja nauszna z ulepszonym systemem redukcji hałasu

  • trzy eleganckie warianty kolorystyczne (nowy ciemnoniebieski, szary i czarny), które optymalnie wpisują się w panujące dziś trendy

  • 40-milimetrowe przetworniki stworzone w oparciu o doświadczenie zdobyte przy rozwijaniu flagowych modeli kolumn z serii 800

  • łączność Bluetooth 5.2 ze wsparciem dla wysokiej jakości kodeku aptX Adaptive oraz aptX HD

  • wydajna bateria zapewniająca do 30 godzin słuchania muzyki z aktywnym systemem ANC

  • wsparcie szybkiego ładowania przez port USB-C – 15 minut ładowania to nawet 7 godzin ciągłego działania słuchawek

Wygląd i wrażenia wizualne

Bowers & Wilkins od dziesięcioleci jest marką utożsamianą z elegancją oraz precyzją wykonania. Doświadczenie w konstruowaniu kolumn głośnikowych przekłada się na obecnie produkowane słuchawki. Px7 S2 stworzono jak przystało na flagowy model w portfolio. Mamy więc styczność z przyjemnym w dotyku, matowym tworzywem oraz detalami z tkaniny pokrywającej zewnętrzną część konstrukcji. Projekt nowych Px7-ek tworzy unikalny balans między wizualnym minimalizmem, a ergonomią użytkowania. Użyte materiały oraz ich spasowanie dają poczucie obcowania z produktem klasy premium.

Już po pierwszym kontakcie ze słuchawkami widać, że dużo uwagi poświęcono mobilności konstrukcji i prostocie obsługi. Ilość przycisków ograniczono do niezbędnego minimum. Prawa strona obudowy mieści trzy klawisze o wyraźnym uskoku. Dwa skrajne służą spodziewanej w tym miejscu regulacji głośności, a środkowy pauzowaniu odtwarzania. Lewa słuchawka to pojedynczy klawisz, który pozwala przełączać się między trybami systemu ANC – pełne wyciszenie, tryb przejrzystości oraz całkowite wyłączenie redukcji hałasu. Przenośny charakter sprzętu podkreśla jego nienaganna ergonomia oraz niska masa wynosząca 307 gramów.  Warto odnotować, że słuchawki nieznacznie schudły względem poprzedniego modelu i dają poczucie bycia nieco lepiej wyważonymi. To pozytywnie wpływa na komfort noszenia. Płynna, bezstopniowa regulacja pałąka umożliwia precyzyjne dopasowanie słuchawek do rozmiaru głowy. Wszystkie mechanizmy regulacji stawiają przyjemny opór podczas korzystania. Sposób w jaki pracuje ten element dodatkowo podkreśla flagowy charakter nowego modelu.

Dbałość o detale to coś, czego oczekują użytkownicy słuchawek z wyższej półki. Znajduje to też odzwierciedlenie w tak oczywistej wydawałoby się kwestii jak zabezpieczenie słuchawek. Nowe Px’y są dostarczane wraz ze sztywnym, realnie zabezpieczającym je futerale. Ten dodatkowo przyjmuje kolor taki sam, jak słuchawki. Inżynierowie Bowers & Wilkins bardzo dokładnie dopracowali słuchawki we wszystkich wrażliwych obszarach – od minimalistycznego designu, przez świetne spasowanie materiałów, aż po przyjemne w użytkowaniu przyciski oraz bezpieczeństwo. Nowy model kontynuuje jakość zaproponowaną w poprzedniku, usprawniając jednocześnie komfort noszenia. Nic dodać, nic ująć.

Bowers & Wilkins Px7S2

Łączność bezprzewodowa i przewodowa

Jak przystało na słuchawki bezprzewodowe klasy premium, Px7 S2 działają w oparciu o wydajny, a jednocześnie energooszczędny moduł Bluetooth 5.2 produkcji amerykańskiego Qualcomma. Słuchawki oferują pełne wsparcie dla kodeków aptX Adaptive oraz aptX HD dla możliwie najlepszej jakości dźwięku bez użycia kabli. Stabilność połączenia ze źródłem sygnału była na tym samym poziomie w trakcie naszych testów. Oddalenie się od smartfona lub tabletu do drugiego pomieszczenia nie sprawiało słuchawkom kłopotu. Dopiero dwie lub więcej ścian na drodze sygnału powodowały przerywanie lub całkowite zatrzymanie odtwarzania. Oczywiście należy brać pod uwagę zmienne w postaci struktury wspomnianych ścian, ta może być różna, a przez to różnie wpływać na przesyłanie danych. W każdym razie pod względem jakości połączenia Bluetooth nowe Bowers & Wilkins Px7 S2 zachowują się tak, jak oczekuje się od słuchawek segmentu premium – niezwykle stabilnie.

Bowers & Wilkins Px7S2

Na uwagę zasługuje również przewodowa obsługa sygnału przez wbudowane gniazdo USB-C. Nie jest to oczywista funkcjonalność, a w przypadku Px7 S2 pozwala na wykorzystanie wysokiej jakości przetwornika cyfrowo-analogowego. Słuchawki są zdolne przetwarzać pliki o „gęstości” do 24 bitów. Użycie przewodu wpływa korzystnie na jakość brzmienia. Różnice nie są olbrzymie, co dobrze świadczy o rozwoju technologii bezprzewodowej, ale… Użytkownicy, którzy chcą poczuć maksimum możliwości słuchawek zapewne docenią nieco większą głębię basu słuchając muzyki „po kablu”. Wokale zyskują też odrobinę blasku i detali, a to mocna strona nowego modelu Bowers & Wilkins – również, gdy używamy ich wyłącznie w trybie Bluetooth.

Aplikacja mobilna i współpraca z telefonem

Jak przystało na słuchawki bezprzewodowe, ważna jest również jakość współpracy ze smartfonem. Pod tym względem Bowers & Wilkins nie odstaje na krok od konkurentów. Podobnie jak inne słuchawki Bluetooth oparte na modułach firmy Qualcomm, Px7 S2 sprawnie łączyły się z urządzeniem źródłowym. Pierwsze parowanie również przebiegło szybko i płynnie. W trakcie tego procesu na ekranie wyświetli się propozycja zainstalowania dedykowanej aplikacji.

Jak sprawuje się to oprogramowanie? Bezpłatna aplikacja o nazwie Music | Bowers & Wilkins jest dostępna zarówno na Androida jak i iOS. Po uruchomieniu wita użytkownika eleganckim i prostym w obsłudze interfejsem. Funkcjonalność jest podstawowa, nie odbiegając od konkurencyjnych aplikacji tego typu. Może być szczególnie użyteczna dla osób, które chcą sterować słuchawkami bez używania fizycznych przycisków.

Oprogramowanie umożliwia sterowanie trybami systemu ANC, odtwarzanym utworem oraz biblioteką muzyczną. Aplikację można też połączyć z ulubionym serwisem strumieniowania. Przyjemnym dodatkiem są dedykowane listy odtwarzania stworzone przez Bowers & Wilkins, a wysokiej jakości nagrania dają możliwość przetestowania możliwości słuchawek, a być może odkrycia nowych artystów.

Słuchawki nauszne Bowers & Wilkins Px7S2

Dla tych, którzy chcą spersonalizować dźwięk słuchawek do swoich upodobań producent przygotował wbudowany korektor działający w zakresie -6/+6 decybeli. Pozwoli to precyzyjnie dostroić ich brzmienie, by było jeszcze przyjemniejsze w odbiorze. Podczas testów naszą uwagę przykuł przejrzysty wygląd aplikacji oraz płynność działania. Dodatki w postaci dedykowanych playlist, czy korektora EQ uprzyjemniają korzystanie ze słuchawek - aplikacja z pewnością jest warta wypróbowania i oceniając słuchawki, trzeba mieć na uwadze, że aplikacja i Px7 S2 to zgrany, dopełniający się tandem.

Komfort, skuteczność ANC i bateria

Kontynuując wrażenia powiązane z wygodą użytkowania warto zwrócić uwagę na pady zastosowane w nowym modelu. Następca pierwszych PX7 poprawia odczuwany komfort głównie za sprawą nowego projektu nauszników. Owalny kształt poprzednika zastąpiono bardziej prostokątnym z mocno zaokrąglonymi narożnikami. Rezultaty tej niewielkiej zmiany są mocnym plusem słuchawek. Px7 S2 skutecznie izolują pasywnie, lepiej mieszcząc nawet większe ucho. Wokółuszna konstrukcja znacząco podnosi komfort użytkowania przez dłuższy czas podczas podróży, spacerów lub dłuższych sesji z muzyką w domu. Przetworniki umieszczono w obudowie pod kątem, dzięki czemu nie naciskają na małżowinę. Bowers & Wilkins poprawiło komfort oraz ogólną ergonomię w swoim najnowszym bezprzewodowym flagowcu. Duży plus dla marki za dynamiczne zmiany z generacji na generację.

Usprawnienia dotknęły też systemu redukcji hałasu. Aktywne wyciszenie działa na równie dobrym poziomie, co w poprzedniku. Największą odczuwalną zmianą jest tryb Hear Through. Nie tyle przepuszcza on dźwięki z zewnątrz korzystając z wbudowanych mikrofonów, co nawet je wzmacnia. Efekt nie jest oczywiście tak silny, by irytował. Wręcz przeciwnie – dopasowano go tak, by w sytuacjach wymagających przerwy w odtwarzaniu, słyszeć wszystko jasno i klarownie. Czuć, że jakość mikrofonów w Px7 S2 stoi na bardzo wysokim poziomie. Po pierwszych odsłuchach śmiało możemy powiedzieć, że tryb "przejrzystości" w nowych słuchawkach od Brytyjczyków stawia je w ścisłej rynkowej czołówce pod tym względem. Mówiąc pół żartem, pół serio można stwierdzić, że te słuchawki ciężko ściągnąć z głowy, gdyż radzą sobie w każdych warunkach.

Samo wyciszanie dźwięków otoczenia jest silne i skuteczne. Cztery mikrofony, na których bazuje system ANC sprawnie „wyłapują” jednostajne dźwięki o umiarkowanym natężeniu jak klimatyzatory czy szum wentylatorów komputera. Po założeniu słuchawek wszystko to znika całkowicie. Głośniejsze i zmieniające się dźwięki takie jak rozmowy lub wiatr są wytłumione w około 90 procentach. Pozwala to cieszyć się słuchanym materiałem, jednocześnie nie zwiększając głośności ponad poziomy szkodliwe dla słuchu. Redukcja hałasu w nowych Px7 S2 działa efektywnie, a tryb Hear Through zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie podczas testów.

Bowers & Wilkins Px7S2 to przykład modelu oferującego doskonałej jakości dźwięku

Cisza, jaką jesteśmy w stanie osiągnąć za sprawą słuchawek Bowers & Wilkins Px7 S2 sprawia podwójną radość, gdy spojrzymy na nią przez pryzmat czasu pracy na jednym ładowaniu. Według zapewnień producenta słuchawki pozwolą oddalić się od ładowarki na 30 godzin, dając możliwość długiego słuchania muzyki i podcastów. Wynik ten jest osiągalny na około 50% głośności. To bardzo dobry rezultat na tle konkurentów, jeśli wziąć pod uwagę jakość dźwięku. Gdy akumulator wreszcie się wyczerpie, ładowanie przez standardowy port USB-C potrwa około 2 godziny. Na plus zaliczamy też wsparcie dla szybkiego ładowania – 15 minut kontaktu z ładowarką to nawet 7 godzin nieprzerwanego działania.

Emocjonujące wrażenia odsłuchowe

Bowers & Wilkins zasłynął w świecie hi-fi dzięki wyrafinowanemu brzmieniu swoich kolumn. Można się więc zastanawiać czy jakość na najwyższym poziomie została przeniesiona także do słuchawek. Najkrótsza odpowiedź brzmi: tak. Nie bylibyśmy jednak zadowoleni z tak powierzchownego opisu. Czym więc wyróżnia się druga generacja Px7 w odróżnieniu od tej pierwszej i innych modeli słuchawek?

Pod względem barwy brzmienia słuchawki przypominają strojenie spotykane w kolumnach podstawkowych i podłogowych serii 700. Połączenie dynamicznego basu, niezwykle plastycznej średnicy oraz dźwięcznej góry, składają się na dźwięk oferowany przez Px-y. Całościowo tonacja jest nastawiona na przyjemność odbioru każdego gatunku muzyki, głównie przez wyraziste niskie tony i łagodnie prezentowane górne pasmo.

Mobilne oprogramowanie słuchawek Px7S2 to Bowers & Wilkins Music

Następca pierwszych PX7 zyskał nowy przetwornik dynamiczny o średnicy 40 milimetrów. Bowers & Wilkins informuje na swojej stronie, że w procesie powstawania wykorzystano doświadczenie konstruowania głośników do kolumn we flagowej serii 800. Wysoko postawiona poprzeczka przynosi świetne rezultaty w basie. Pod względem jakości niskich tonów w modelu Px7 S2 poczyniono odczuwalny postęp. Całe pasmo wyraźnie nakreślono poprzez jego ogólną dynamikę. Gładkie połączenie z niższymi partiami wokali sprawia, że słuchawki są „lekkie” w odbiorze

Bas rzeczywiście potrafi zaprezentować pełnię mocy, gdy wymaga tego nagranie, ale został przy tym świetnie uporządkowany na scenie dźwiękowej. W rezultacie nie przytłacza ilością, jeżeli słuchany repertuar nie ma go zbyt wiele. Poziom słyszalnych detali w niskich tonach prezentuje topowy poziom wśród konstrukcji bezprzewodowych. Px7 S2 pozwolą docenić zarówno dynamikę muzyki elektronicznej, jak też subtelności dźwięków kontrabasu i innych naturalnych instrumentów wytwarzających najniższe dźwięki. Ciepła, wygładzona tonacja sprawia, że słuchawki nabierają bardziej uniwersalnego charakteru. W rezultacie uprzyjemnia to odbiór dowolnego gatunku.

Siłą brytyjskiej marki od dziesięcioleci stał się szczególny nacisk na jakość średnicy. Właśnie to pasmo skrywa najwięcej detali, muzycznej akcji oraz emocji artystów. Przekazanie ich w realistyczny, przyjemny dla ucha sposób to wyzwanie, z którym te słuchawki radzą sobie z charakterystyczną dla brytyjskiego producenta lekkością. Środkowe pasmo to zdecydowanie najmocniejsza strona testowanego modelu. Wokale wyróżniają się klarownością oraz wyczuwalnym „oddechem” na scenie dźwiękowej. Plastyczny charakter basu doskonale przełamuje energiczność i rozdzielczość średnicy. Px7 S2 dają wiele przyjemności z muzyki, gdzie wokale stają na pierwszym miejscu, a także przy nagraniach na żywo.

Dostępna jest opcja przejścia słuchawek Bowers & Wilkins Px7S2 w tryb czuwania

Te świetne słuchawki bardzo dobrze radzą sobie z oddaniem emocji wokalu, a także jego bliskości o ile nagranie zostało tak zrealizowane. Detale i subtelność takich artystów jak Lianne La Havas czy nagrania live zespołu Pink Floyd pokazały naturalność brzmienia tych słuchawek. Średnica wyróżnia się rozdzielczością na tle konkurencyjnych modeli bezprzewodowych klasy premium. Oferuje odpowiedni balans między energiczną barwą, a muzykalnością potrzebną do komfortowego odsłuchu przez kilka godzin. Px7 S2 spełniają tę rolę bardzo skutecznie, co podkreśla ich mobilny charakter. Z pewnością uprzyjemnią niejedną podróż w samolocie czy pociągu, wypełniając ten czas dobrym dźwiękiem.

Naturalny charakter brzmienia zwieńczono wysokimi tonami. Górne pasmo to połączenie jego optymalnej ilości z lekko ocieploną, złagodzoną barwą. Słuchawki nawiązują w ten sposób do kolumn Bowers & Wilkins z serii 700. Brzmienie jest dobrze nasycone w detale, prezentując odpowiednią ilość „blasku”, ale bez nachalności. Dzięki temu muzyka elektroniczna słuchana z nowych PX7 pozwala poczuć energię nagrań, a jednocześnie przyjemne w odbiorze stają się długie audycje mówione. Tam, gdzie liczy się plastyczność brzmienia słuchawki nie zawiodły nas w trakcie testów. Strojenie zawsze było mocną stroną brytyjskiej marki i nie inaczej jest w tym przypadku.

Inżynierowie brytyjskiej marki uzyskali balans dźwięku, który można określić jako „hi-fi dla każdego”. Osoby poszukujące mobilnego sprzętu jako dopełnienie już posiadanego stereo w domu, znajdą tu coś dla siebie. Z kolei dla kogoś, kto chce wejść w świat dobrego brzmienia bez uszczerbku na komforcie użytkowania, słuchawki Bowers & Wilkins mogą być „furtką” do nowej pasji. Połączenie muzykalności i technicznych walorów brzmienia sprawiają, że Bowers & Wilkins Px7 S2 mogą być interesującym konkurentem w segmencie wysokiej klasy słuchawek. Czy to najlepsze słuchawki bezprzewodowe w swoim przedziale cenowym? Na to pytanie powinien odpowiedzieć Wam odsłuch, my możemy jedynie pomóc, przy podjęciu decyzji.

Podsumowanie

Bowers & Wilkins pokazuje, że coraz mocniej nadaje ton w tworzeniu mobilnego sprzętu audio. Doświadczenie zdobyte przy rozwijaniu kolejnych generacji kolumn podstawkowych, podłogowych oraz oczywiście słuchawek, wyraźnie przekłada się też na korzyść w postaci nowego bezprzewodowego flagowca. Brytyjski producent usprawnił komfort, brzmienie oraz technologię redukcji hałasu względem pierwszej generacji PX7. Ktoś może słusznie zauważyć, że produkt tego typu trzeba rozpatrywać nie tylko przez pryzmat jakości, ale też mając na uwadze, ile on kosztuje. Tu również naszym zdaniem „wszystko się zgadza”, a cena Bowers & Wilkins Px7 S2 jest skalkulowana rozsądnie w relacji do tego, co otrzymujemy w zamian.

Nowy model oferuje muzykalność brzmienia, jednocześnie mocno stawiając na techniczne aspekty dźwięku jak poziom detali. Przyjemność korzystania ze słuchawek podkreślają pojemna bateria i aplikacja mobilna, dzięki której możemy kontrolować poziom naładowania baterii. Wszystko to składa się na spójność Px7 S2, za którą otrzymują naszą rekomendację.

Bowers & Wilkins Px7 S2 – recenzja magazynu „Audio”

 Nauszne słuchawki bezprzewodowe Bowers & Wilkins Px7 S2 to konstrukcja, która łączy w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne i komfort użytkowania. Czy model brytyjskiego producenta zapewnia także wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk? Postanowiła to sprawdzić redakcja magazynu „Audio”.

Wysokiej jakości futerał sprawia, że korzystanie ze słuchawek jest jeszcze wygodniejsze

W recenzji nie zabrakło porównań modelu Px7 S2 do konstrukcji poprzedniej generacji:

„Główne założenia oryginalnego projektu pozostały bez większych zmian: owalne muszle zwężają się do tyłu, poduszki wykonano z ekologicznej skóry, korpusy muszli są plastikowe, tylne kapselki z logo producenta – metalowe”.

Najnowsze słuchawki bezprzewodowe Bowers & Wilkins różnią się m.in. zastosowanymi przetwornikami i wykorzystywanymi rozwiązaniami technicznymi:

„Przetworniki są nieco mniejsze: wcześniej miały średnicę 43,7 mm, teraz równe 40 mm. Ale cewka w nowych S2 ma średnicę 20 mm (o 5 mm większą), co poprawia wytrzymałość termiczną. Membrany wykonano z biocelulozy. Wprowadzono nowy system aktywnej redukcji hałasów, który korzysta aż z sześciu mikrofonów”.

Słuchawki nauszne Bowers & Wilkins i panel sterowania

Model Px7 S2 współpracuje ponadto z nowszą aplikacją mobilną brytyjskiej marki, czyli Bowers & Wilkins Music:

„Poprzedni model współpracował z aplikacją „słuchawkową”, a teraz Bowers promuje nową, uniwersalną aplikację, która swoim zasięgiem obejmuje także głośniki bezprzewodowe. W samej sekcji słuchawkowej zapewnia dostęp do różnorodnych serwisów strumieniujących, umożliwia konfigurację przycisku funkcyjnego na lewej muszli, jest też (i to też nowość) regulacja barwy dźwięku”.

Słuchawki zostały wyposażone w nowe złącze USB-C, ale to nie wszystko:

„Px7 S2 obsługują aż cztery ważne standardy kodowania: SBC, AAC, aptX oraz najdoskonalszy aptX HD. Czas pracy (na jednym ładowaniu) sięga 30 godzin”.

Jak redaktor magazynu „Audio” określił brzmienie modelu Px7 S2?

„To brzmienie emocjonalne (...). Ofensywne, euforyczne, często radosne, czasami drapieżne, kieruje ku słuchaczowi strumień muzycznej energii w całym pasmie; wysokie tony są wyeksponowane, jednak nie w stopniu spychającym inne zakresy na drugi plan”.

„Px7 S2 nie grają purystycznie i konserwatywnie, ale nowocześnie i rozrywkowo”.

Słuchawki nauszne Bowers & Wilkins mają wysokiej jakości przetworniki

Nie bez znaczenia dla finalnego brzmienia jest zastosowana tutaj aktywna redukcja hałasu, która nie obniża jakości odtwarzania:

„Px7 S2 dobrze radzą sobie z jednostajnym, niskotonowym hałasem, gorzej z wyższymi tonami, ale póki co jest tak w niemal wszystkich słuchawkach i systemach tego typu. Natomiast wyjątkową zaletą jest tutaj tylko niewielki wpływ na charakter brzmienia”.

Pełna recenzja słuchawek Px7 S2 w numerze 3/2023 miesięcznika „Audio”. Możesz ją znaleźć również TUTAJ.

Bowers & Wilkins Px7 S2 – recenzja portalu audiostereo.pl

Bowers & Wilkins Px7 S2 to bezprzewodowe słuchawki nauszne klasy premium z ANC. Model ten jest następcą wielokrotnie nagradzanych słuchawek PX7, wprowadzając liczne udoskonalenia. Sprawdźmy, jak ta konstrukcja wypadła w przeprowadzonym przez redakcję portalu „Audiostereo” teście.

Słuchawki nauszne z ANC Bowers & Wilkins Px7 S2

Pod względem konstrukcyjnym Px7 S2 są nieco lżejsze:

„Choć może na zdjęciach tego nie widać najnowsza inkarnacja 7-ek od swojego poprzednika jest lżejsza i smuklejsza. Całe szczęście kuracja odchudzająca nie wpłynęła na „objętość” ich muszli, które przy odrobinie dobrej woli można nazwać wokółusznymi”.

Niższa masa przekłada się także na wygodę użytkowania:

„Już po kilku kwadransach obszyte ekologiczną skórą piankowe pady z efektem pamięci zaczynają się układać, by po godzinie z okładem niejako z automatu awansować do ergonomicznej ekstraklasy. Otulają bowiem małżowiny w sposób absolutnie perfekcyjny, świetnie izolują od otoczenia a jednocześnie nie powodują efektu „gotowania” uszu nawet podczas długotrwałych odsłuchów”.

Px7 S2 na jednym ładowaniu baterii mogą pracować nawet do 30 godzin:

„Sercem a raczej sercami tytułowych słuchawek są 40 mm przetworniki dynamiczne a dzięki wbudowanym akumulatorom 7-ki potrafią grać z aktywnym systemem ANC przez 30 godzin. Warto również wspomnieć, że nawet 15 minutowe ładowanie zapewnia do 7 godzin bezprzewodowej pracy. Oczywiście w razie potrzeby ze słuchawek można korzystać także przewodowo – po zastosowaniu dołączonego do zestawu kabla audio z wtykiem USB-C”.

Słuchawki bezprzewodowe z ANC Bowers & Wilkins Px7S2

A jak Px7 S2 sprawują się pod względem brzmienia?

„Bowersy poszły w kierunku uplastycznienia i dociążenia przekazu, co w efekcie zaowocowało fenomenalną muzykalnością i iście holograficzną – organiczną obecnością muzyków i wokalistów w naszym bezpośrednim otoczeniu. Warto bowiem podkreślić fakt, iż intensyfikacja i uatrakcyjnienie doznań nausznych w wykonaniu brytyjskich słuchawek bynajmniej nie ograniczała się do wtłaczania reprodukowanego przez nie materiału w naszą przestrzeń międzyuszną, lecz dotyczyła kreowania sceny wokół słuchacza”.

Tak redaktor ocenia słuchawki Px7 S2:

„To, że Bowers & Wilkins Px7 S2 są świetne nie podlega żadnej dyskusji, jak również fakt, iż stanowią wyraźny progres w stosunku do swoich protoplastów. Są bowiem wygodniejsze, skuteczniej tłumią dźwięki otoczenia a przy tym są lżejsze, co wbrew pozorom, szczególnie przy dłuższych odsłuchach wcale nie jest bez znaczenia. Jeśli zatem rozglądacie się za bezprzewodowymi słuchawkami, które oferują gęste i muzykalne brzmienie a przy tym nie mają nawet najmniejszych problemów z właściwą reprodukcją efektów przestrzennych audiofilskich realizacji i hollywoodzkich superprodukcji, to właśnie na najnowszą inkarnację 7-ek powinniście zwrócić uwagę”.

Pełną recenzję można przeczytać na stronie audiostereo.pl.

Czujnik obecności sprawia, że po zdjęciu słuchawek, dźwięk przestaje być odtwarzany

Bowers & Wilkins Px7 S2 – wideo recenzja

W naszej wideo recenzji słuchawek Px7 S2 omawiamy zastosowane rozwiązania techniczne, funkcje i możliwości brzmieniowe nausznych słuchawek bezprzewodowych marki Bowers & Wilkins. Naszej uwadze nie umknął również stylowy design tego charakterystycznego modelu.

Bowers & Wilkins Px7 S2 – opinie

Wygoda użytkowania i czyste brzmienie

„Px7 S2 doskonale wyglądają i są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Odznaczają się niezwykle stabilnym połączeniem bezprzewodowym ze skuteczną redukcją szumów, przydatną, kiedy korzystasz z nich w podróży, podczas gdy w domu możliwość odtwarzania za pomocą kabla USB ujawnia ich największe zalety – otwartość, dynamikę i czystość”.

Ocena: 5/5

Źródło: whathifi.com

W pełni uzasadniona cena

 „Px7 S2 to prawdopodobnie najbardziej komfortowe w użytkowaniu bezprzewodowe słuchawki, jakie dotąd powstały, z materiałami premium pozwalającymi na długi czas nieprzerwanego użytkowania. Funkcja eliminacji szumów jest również bardziej skuteczna w usuwaniu niepożądanych zakłóceń z zewnątrz. Tak, te nauszne słuchawki mają wysoką cenę, ale ich możliwości w pełni ją uzasadniają”.

Ocena: 5/5

Źródło: pocket-lint.com

Topowy produkt

Słuchawki Px7 S2 zdobyły wyróżnienie „Doskonały Produkt” polskiej edycji magazynu „T3”. „W Px7 S2 priorytetem jest jakość dźwięku oraz standard wykonania i wykończenia. Pod tymi względami to produkt topowy!”.

Ocena: 92/100

Źródło: magazynt3.pl

Premium w każdym calu

„Słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2 to naprawdę sprzęt premium i to w każdym calu.
To nie pierwsze moje słuchawki nauszne, ale ogromne wrażenie robi aktywna redukcja szumów i hałasu z zewnątrz”.

Ocena: 5/5

Źródło: Opinie na Ceneo

Słuchawki Bowers & Wilkins wykorzystują przetworniki inspirowane głośnikami

Gdzie kupić słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2?

Px7 S2 to nauszne słuchawki bezprzewodowe firmy Bowers & Wilkins, której oficjalnym polskim dystrybutorem jest firma Audio Klan, właściciel salonów Top Hi-Fi & Video Design. To właśnie tam możesz przetestować samodzielnie i kupić ten model lub wybierać spośród wielu innych słuchawek Bluetooth. Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym produktem oraz omówią jego funkcje. Prezentowane słuchawki kupisz także bezpośrednio na naszej stronie internetowej.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Supercena
Px7 S2

Px7 S2

Bowers & Wilkins
Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
As low as 1 149 zł Regular Price 1 999 zł i

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: