Poprzedni
Następny

Gramofony w wersji 2.0

Projektanci nowoczesnych gramofonów w swoich konstrukcjach łączą dwa różne światy: analogowego i cyfrowego dźwięku. Za pomocą portu USB można teraz przesyłać muzykę z płyt gramofonowych wprost do komputera i zapisywać ją w postaci plików cyfrowych.

Nowoczesne-gramofony-wyposazone-w-usb-audio-technica-at_lp60_usb_1_sq

Analogowe brzmienie w cyfrowym stylu

Tak, tak, płyty winylowe powoli, ale jednak sukcesywnie powracają do łask. Coraz liczniejsza grupa najmłodszych (i nie tylko) melomanów zaczyna na nowo odkrywać piękno muzyki zapisanej w rowkach czarnych krążków. Aby pogodzić znajdujące się na przeciwnych biegunach techniki odtwarzania dźwięku, analogową i wszechobecną cyfrową, projektanci stworzyli gramofony, które dzięki wbudowanym portom USB pozwalają szybko i łatwo zapisać analogową muzykę w postaci cyfrowych plików. Przykłady? Proszę bardzo: Audio-Technica AT-LP60USB i TEAC TN-300. Obydwa modele wyposażone są w cyfrowe wyjście USB, dzięki czemu muzykę z gramofonu można przesyłać wprost do komputera i zachować ją np. jako popularne empetrójki. A stąd już prosta droga do tego, aby przenieść swoje ulubione nagrania np. do smartfonu i zabrać ze sobą analogową-cyfrową muzykę na spacer.


Teac-TN-300

Gramofon z przedwzmacniaczem – pełna niezależność

Gniazda USB to nie koniec udogodnień zastosowanych w AT-LP60USB i TN-300. Dla wielu początkujących audiofili równie praktycznym elementem będzie wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. To dzięki niemu gramofony można podłączyć np. do dowolnego wzmacniacza zintegrowanego, nie martwiąc się przy tym o to, czy we wzmacniaczu znajduje się wejście Phono. A to nie koniec dobrych wiadomości. Kolejną jest to, że gama gramofonów z wbudowanym przedwzmacniaczem wykracza poza ofertę firm Audio-Technica oraz TEAC i sięga znanego i cenionego Thorensa. W portfolio tej gramofonowej ikony znajdziemy modele TD 170 EV i TD 235 EV. Dwie ostatnie litery w nazwach, tj. EV, oznaczają właśnie obecność przedwzmacniacza. Czas zatem rozpocząć ucztę dla melomana.

1

 Oferta ważna do 30 Maja 2015 na wybrany asortyment w kategorii: "Gramofony w wersji 2.0"

Wpisz kod rabatowy -15%: GRAMOFONY-MAJ

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: