Poprzedni
Następny

„Gra spokojnie, bez analogowej emfazy” – test gramofonu Audio-Technica AT-LP60XUSB w „Audio”

Redakcja magazynu „Audio” postanowiła przetestować kilka przystępnych cenowo gramofonów. Wśród nich znalazł się w pełni automatyczny model AT-LP60XUSB firmy Audio-Technica, który został wyposażony w złącze USB i napęd paskowy.

Audio-Technica AT-LP60XUSB

Oferta gramofonów japońskiego producenta sprzętu audio jest bardzo bogata, a przy tym niezwykle zróżnicowana. Testowany model to wersja ze złączem USB tańszego modelu AT-LP60X, a w ofercie tophifi.pl dostępny jest także – nieco droższy – model z wbudowanym modułem Bluetooth – AT-LP60XBT. Mamy tutaj do czynienia ze stosunkowo lekką, bo ważącą ok. 2,5 kg konstrukcją. Testujący zwrócił także uwagę na budowę i wyposażenie urządzenia:

Ramię zmodyfikowano względem poprzedniej wersji (bez X w symbolu). Rurka jest prosta, główka kątowa. Wkładka to oczywiście Audio-Technica, podstawowy model MM AT3600. Nie wymienimy jej w łatwy sposób na inną (nie widać nawet śrub montażowych), ale możliwa jest wymiana samej igły, co użytkownikom tak tanich modeli powinno wystarczyć.

Audio-Technica AT-LP60XUSB

Co ważne, model AT-LP60XUSB to konstrukcja z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, który można wyłączyć. Po wyjęciu z pudełka jest niemal gotowy do pracy:

Musimy zainstalować talerz, założyć pasek i usunąć kilka blokad. Napęd jest więc paskowy, a obroty potrzebne do działania automatyki ramienia są przekazywane z centralnej osi.

AT-LP60XUSB to gramofon automatyczny, ale w urządzeniu…

Jest też tryb manualny, w którym sami ustawiamy igłę nad wybranym fragmentem płyty, ale w AT-LP60XUSB nawet wówczas częściowo korzystamy z automatyki – igłę opuszczamy (i podnosimy w dowolnym momencie) naciskając przycisk, a nie przesuwając wajchę.

Audio-Technica AT-LP60XUSB

Tak redaktor magazynu „Audio” scharakteryzował brzmienie testowanego gramofonu firmy Audio-Technica:

AT-LP60XUSB gra spokojnie, bez „analogowej” emfazy, dość neutralnie, za to z relatywnie sporą dawką swobody wysokich tonów.

Bas jest lekki, płynnie łączy się ze średnicą, ale jej nie pogrubia, nie zagęszcza, a tym bardziej nie dominuje nad całością. Nie jest to dźwięk masywny i maksymalnie nasycony, za to pozwala usłyszeć sporo wybrzmień.

Pełny tekst recenzji znajdziesz w numerze 03/2022 magazynu „Audio”. Dostępny jest także TUTAJ.

Audio-Technica AT-LP60XUSB

Model AT-LP60XUSB i inne urządzenia marki Audio-Technica możesz przetestować samodzielnie w jednym z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: