Poprzedni
Następny

Głośniki bezprzewodowe Yamaha – muzyka na co dzień

Średnia ocen: 5
(11 ocen) 5 komentarzy

Są niewielkie, atrakcyjne wizualnie, a swoim dobrym brzmieniem uprzyjemniają wykonywanie codziennych czynności. Głośniki bezprzewodowe Yamahy, MusicCast 20 i MusicCast 50, ułatwiają słuchanie muzyki i pozwalają przesyłać ją z pokoju do pokoju.

Yamaha MusicCast 20

Wykorzystując jeden z dwóch najnowszych głośników bezprzewodowych Yamahy, można cieszyć się swoją ulubioną muzyką w niemal dowolnym miejscu w domu. Dzięki obsłudze autorskiego systemu MusicCast są praktycznymi i kompaktowymi systemami audio, które pozwalają stworzyć nagłośnienie strefowe multi-room. To rewolucyjne rozwiązanie Yamahy, które umożliwia połączenie wszystkich urządzeń z rodziny MusicCast w jeden system, zachowując jednocześnie pełną ich niezależność. Całym systemem i wszystkimi jego elementami steruje się za pomocą intuicyjnej aplikacji MusicCast Controller. Każde z urządzeń może łączyć się bezprzewodowo poprzez Wi-Fi, AirPlay lub Bluetooth, odtwarzać muzykę oraz dźwięk z urządzeń takich jak amplitunery AV, soundbary, systemy audio hi-fi i mini.

Więcej na temat tego, jak rozmieścić system multiroom Yamaha MusicCast można dowiedzieć się z naszego poradnika:

Wysoki poziom funkcjonalności głośników Yamahy idzie w parze z ich kompaktową formą. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów, zarówno MusicCast 20, jak i MusicCast 50, z łatwością zmieszczą się na biurku w gabinecie, na nocnym stoliku w sypialni  lub w dowolnej innej ograniczonej przestrzeni.

Yamaha MusicCast 50

Niezależnie od miejsca ustawienia głośników, dzięki głośnikom MusicCast 20MusicCast 50 użytkownik może cieszyć się natychmiastowym dostępem do całej muzyki, którą można swobodnie słuchać np. z serwisów streamingowych, takich jak m.in. Spotify, Qobuz, Deezer czy Tidal. Dodatkowo radio internetowe czy też możliwość odtwarzania ulubionych piosenek przesyłanych bezprzewodowo z Twojego smartfona, tabletu lub komputera za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay sprawiają, że MusicCast 20MusicCast 50 to nowoczesne źródła muzyki, idealne do każdego domowej przestrzeni. Całości dopełnia możliwość odtwarzania nagrań nawet z gramofonu lub odtwarzacza CD podłączonego do systemu hi-fi znajdującego się w domowym salonie.

Na uwagę zasługują też wstępnie zaprogramowane przyciski (preset) ułatwiające natychmiastowe odtwarzanie. Funkcja programowania przycisków to proste narzędzie, dzięki któremu słuchacz może włączyć swoją ulubioną stację radiową bez sięgania po telefon z aplikacją sterującą. Wystarczy zapisać ulubione radio pod danym przyciskiem preset, a następnie nacisnąć przycisk znajdujący się na górze obudowy MusicCast 20MusicCast 50.

Łącząc ze sobą bezprzewodowo dwa egzemplarze głośnika MusicCast 20 lub dwie jednostki MusicCast 50, użytkownik może w łatwy sposób zbudować system stereo. Wtedy jeden z głośników pełni rolę lewego kanału, a drugi prawego. Taka kombinacja świetnie zastąpi Ci mini-wieżę w sypialni lub posłuży jako idealne towarzystwo dla Twojego laptopa. A jeżeli chciałbyś dodatkowo wzmocnić niskie częstotliwości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby bezprzewodowo połączyć również subwoofer MusicCast SUB 100.

Warto dodać, że zarówno MusicCast 20, jak i MusicCast 50 mogą również z powodzeniem pełnić rolę tylnych głośników surround w zestawie kina domowego. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz się więcej martwić tym, jak poprowadzić przewody głośnikowe na drugi koniec salonu. Wystarczy, że bezprzewodowo połączysz głośniki ze swoim amplitunerem lub soundbarem i będziesz mógł cieszyć się efektami przestrzennymi. MusicCast 50 można także podłączyć do telewizora za pomocą złącza optycznego lub RCA, aby głośnik ten pełnił funkcję mini soundbara.

Unikatowym rozwiązaniem głośników bezprzewodowych Yamahy oraz pozostałych urządzeń z rodziny MusicCast jest funkcja Bluetooth Output. Rozszerza ona bezprzewodową wszechstronność tych konstrukcji i ułatwia przesyłanie dźwięku. Dzięki niej sygnał audio można przekazać z systemu MusicCast do dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth, np. słuchawek lub głośnika bezprzewodowego.

Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat sprzętu audio lub chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, skontaktuj się lub odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(11 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: