Poprzedni
Następny

Głośnik Zeppelin McLaren Edition – kolejny owoc partnerstwa Bowers & Wilkins i McLaren Automotive

Marki Bowers & Wilkins i McLaren zaprezentowały nową, specjalną edycję głośnika Zeppelin – model Zeppelin McLaren Edition. Nowe wykończenie tego wielokrotnie nagradzanego urządzenia nawiązuje do designu supersamochodów McLarena i doskonale współgra z wysoką jakością dźwięku, zapewnianą przez najnowszą generację Zeppelina.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren

Głośnik Zeppelin McLaren Edition to kolejne urządzenie po słuchawkach Px8 McLaren, które zostało stworzone dzięki wieloletniej współpracy dwóch renomowanych brytyjskich marek premium. Przy jego opracowywaniu wykorzystano bogate doświadczenie firmy Bowers & Wilkins w projektowaniu i produkcji głośników klasy premium, zarówno tych studyjnych, jak i domowych.

Zaprojektowany dla ery streamingu

Zeppelin to kompletny system stereofoniczny, zamknięty w jednej niezwykle charakterystycznej obudowie, stworzony z myślą o erze streamingu. Zastosowano w nim wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych i podzespołów, w tym m.in. przetworniki elektroakustyczne referencyjnej jakości, rozmieszczone symetrycznie po obu stronach centralnie ulokowanego, dużego subwoofera. Całość zasilana jest przez układ wzmocnienia o mocy 240 W i pozwala uzyskać wypełniający pomieszczenie, doskonały dźwięk stereo.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren

W połączeniu z wbudowaną platformą streamingową, obsługującą sygnał audio wysokiej rozdzielczości, pozwala to uzyskać wyjątkową jakość odtwarzanej muzyki – zarówno z bezprzewodowo podłączonego źródła, jak i za pośrednictwem rozmaitych internetowych serwisów muzycznych, takich jak np. Tidal.

Jeszcze większe możliwości

Wraz z premierą modelu Zeppelin McLaren Edition, Bowers & Wilkins wprowadził bezprzewodową funkcję multiroom. Nowy model – wraz ze wszystkimi Zeppelinami najnowszej generacji, soundbarem Panorama 3 i głośnikami bezprzewodowymi z linii Formation – korzysta z rozszerzonej kompatybilności z systemem multiroom Bowers & Wilkins. Dzięki temu użytkownicy mogą bezproblemowo podłączyć i skonfigurować swój domowy system głośników bezprzewodowych, a wszystko to w łatwy sposób skonfigurować i obsługiwać za pomocą intuicyjnej i funkcjonalnej aplikacji Bowers & Wilkins Music.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren

Wieloletnie partnerstwo

Od 2015 roku Bowers & Wilkins jest odpowiedzialny za rozwój systemów audio, które można znaleźć w supersamochodach McLarena. Partnerstwo obu marek zbudowano na solidnych fundamentach technicznych, a jednocześnie jest ono zakorzenione we wspólnym pragnieniu bycia liderem także pod względem wydajności.

W ostatnim czasie Bowers & Wilkins ściśle współpracował z zespołami projektowymi i inżynieryjnymi McLarena, aby stworzyć i zoptymalizować system audio znajdujący się w supersamochodzie firmy – McLaren 750S. Podobnie jak jego poprzednicy, model 750S wyposażony jest w najnowsze technologie głośnikowe, opracowane w Southwater, gdzie od 2019 roku znajduje się siedziba zespołu badawczo-rozwojowego Bowers & Wilkins – zaledwie 30 mil od McLaren Technology Centre w Woking.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren

Jestem podekscytowany mogąc zaprezentować najnowszy produkt z rozszerzającego się portfolio urządzeń zaprojektowanych we współpracy z naszymi partnerami z McLaren Automotive. Zeppelin McLaren Edition dołącza do bardzo udanego modelu Px8 McLaren Edition, tworząc wyjątkowo atrakcyjną i innowacyjną gamę produktów bezprzewodowych, które z pewnością znajdą chętnych nabywców zarówno wśród fanów McLarena, jak i Bowers & Wilkins – powiedział Dan Shepherd, Vice President of Licensing and Partnerships Bowers & Wilkins.

Wyjątkowe głośniki na wyjątkowy jubileusz

Głośnik Zeppelin McLaren Edition ma wyrafinowane wykończenie w kolorze szarym (Galvanic Grey) z subtelnymi akcentami w odcieniu pomarańczowym (Papaya Orange) w podstawie urządzenia, inspirowanymi stylistyką supersamochodów produkowanych przez McLaren Automotive. Głośnik pozostaje wciąż tym samym słynnym Zeppelinem, rozszerzając wybór dostępnych wersji kolorystycznych. Urządzenie niezmiennie zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku, charakterystyczną dla konstrukcji Bowers & Wilkins.

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren

Bowers & Wilkins ogłosił również wprowadzenie do oferty limitowanej wersji modelu Zeppelin, stworzonej specjalnie dla uczczenia 60. rocznicy powstania firmy McLaren. Zeppelin McLaren 60th Anniversary, bo o nim mowa, zostanie wyprodukowany tylko w liczbie 60 egzemplarzy, które będą dostępne wyłącznie u wybranych dealerów McLarena na całym świecie. Ta limitowana edycja głośnika ma żywe, pomarańczowe wykończenie, nadające charakterystycznej sylwetce Zeppelina jeszcze bardziej oryginalnego wyglądu.

W ofercie Top Hi-Fi & Video Design pojawi się natomiast wspomniana wcześniej wersja McLaren Edition (w odcieniu Galvanic Gray). Urządzenie ma być dostępne jeszcze w październiku br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: