Poprzedni
Następny

Eksperci polecają: systemy dobrego brzmienia… z rabatem

Skomponowanie dobrego zestawu audio często okazuje się trudniejsze niż początkowo mogłoby się wydawać. Aby to ułatwić, nasi Eksperci stworzyli dla Ciebie systemy stereo, które zapewniają wysokiej jakości brzmienie. Zestawy zaproponowane przez nich dostępne są w specjalnych cenach do 29 października br.

Systemy Dobrego Brzmienia

Stworzenie odpowiedniego systemu audio jest trudnym, a przy tym czasochłonnym zadaniem – należy porównać m.in. brzmienie i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest także design poszczególnych elementów tworzących zestaw.

Chcąc ułatwić osiągnięcie celu, do którego dążą miłośnicy dobrego dźwięku, nasi Eksperci wyselekcjonowali odpowiednio dopasowane zestawy, na które składają się elektronika (urządzenia źródłowe, wzmacniacze itp.) oraz kolumny głośnikowe. Wszystko po to, by stworzyć systemy audio wykorzystujące perfekcyjnie uzupełniające się funkcje i rozwiązania, a przy tym zaprezentować, jakie kolumny najlepiej dobrać do konkretnego wzmacniacza.

W tym celu Specjaliści Top Hi-Fi & Video Design wzięli pod uwagę takie czynniki, jak jakość odtwarzanego dźwięku, a także kubatura pomieszczenia, w którym dany system sprawdzi się najlepiej. Nie bez znaczenia są również gatunki muzyczne faworyzujące poszczególny zestaw oraz dodatkowe funkcje, dzięki którym wybrane „systemy dobrego brzmienia” nabierają dodatkowej wartości.

Efekty tych prac można znaleźć TUTAJ. Pokrótce przyjrzyjmy się kilku spośród tych proponowanych.

Rotel A11 Tribute + ELAC Debut 2.0 B6.2

Rotel + ELAC

W tym zestawie mamy wzmacniacz, który został dostrojony przez samego Kena Ishiwatę, który wniósł brzmienie tego urządzenia na zupełnie nowy poziom. Dzięki znajdującemu się w komplecie zespołowi głośnikowemu Debut 2.0 B6.2 od niemieckiego ELAC-a uzyskujemy precyzyjne i dynamiczne brzmienie z odpowiednią dawką niskich tonów i rozbudowaną, detaliczną średnicą. Muzykę możemy odtwarzać z m.in. z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej Bluetooth i kodeka aptX lub AAC. Wzmacniacz wyposażono też w wejścia analogowe 2 x RCA, w tym wejście gramofonowe. Ten system stereo jest więc wyjątkowo uniwersalny pod względem obsługiwanych źródeł dźwięku. Sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach.

Bluesound POWERNODE + ELAC Carina BS243.4

Bluesound + ELAC

Zestaw składający się z wzmacniacza sieciowego i podstawkowych kolumn z linii Carina firmy ELAC. Idealnie nadaje się zwłaszcza do mniejszych salonów, choć poradzi sobie także w średniej wielkości pomieszczeniach odsłuchowych. Model POWERNODE pozytywnie zaskoczy użytkownika rozbudowaną funkcjonalnością, a kolumny przejrzystością i naturalnością brzmienia. Zestaw można również wykorzystać w ramach systemu multiroom BluOS i obsługiwać go wygodnie, bo za pośrednictwem zainstalowanej na smartfonie intuicyjnej aplikacji mobilnej. Nie zabrakło tu kompatybilności ze standardem Bluetooth i funkcją AirPlay 2. Różnorodność źródeł dźwięku, jakie obsługuje ten system stereo jest olbrzymia.

Yamaha R-N800A + Bowers & Wilkins 603 S3

Yamaha + Bowers

Jest to doskonałe połączenie wysokiej jakości dźwięku oraz bogatej funkcjonalności. System ten charakteryzuje się uniwersalnym brzmieniem – sprawdzi się do odtwarzania różnorodnych gatunków muzycznych. Amplituner sieciowy Yamaha, który jest „sercem” tego zestawu stereo obsługuje multiroom MusicCast i zapewnia dostęp do różnorodnych serwisów streamingowych, w tym m.in. do Tidala i Spotify. Oprócz łączności z Internetem, model R-N800A obsługuje standard Bluetooth i ma wbudowane wejścia audio – zarówno analogowe, jak i cyfrowe. System z kolumnami podłogowymi Bowers  & Wilkins 603 S3 sprawdzi się szczególnie w większych pomieszczeniach, w których zademonstruje swoje potężne możliwości.

Te i inne systemy dobrego brzmienia skomponowane przez naszych Ekspertów zebrane zostały w TYM MIEJSCU.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: