Poprzedni
Następny

Gato Audio FM-30 – perfekcja brzmienia i designu

FM-30 to smukła i dyskretna wolnostojąca kolumna głośnikowa, która wyróżnia się doskonałym brzmieniem i piękną, elegancką stylistyką. Model ten dostarcza perfekcyjnie czysty, naturalny dźwięk i z łatwością dopasowuje się do wystroju i akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Gato Audio FM-30

Gato Audio FM-30 to stosunkowo nieduża, wręcz kompaktowa wolnostojąca kolumna głośnikowa. Opracowując tę wyrafinowaną konstrukcję projektanci postawili sobie za cel stworzenie modelu, który spełni oczekiwania brzmieniowe nawet najbardziej wymagających audiofilów. Równie ważnym elementem było stworzenie eleganckiego, estetycznego produktu, który uwypukli nowoczesny styl wielofunkcyjnego domowego salonu. Wyposażona w cztery wysokiej klasy przetworniki, obudowę FuseMASS i zwrotnicę PurePHASE, ta mierząca 970 mm konstrukcja FM-30 doskonale spełnia oba cele.

Głównym elementem kolumny są cztery specjalnie opracowane przetworniki pracujące w układzie 3-drożnym. To właśnie one w dużej mierze pozwalają FM-30 zapewnić emocjonujący, w pełni naturalny dźwięk. Dzięki temu, że konstruktorzy nie musieli godzić się na żadne kompromisy, możliwe było stworzenie głośników, które będą gwarantowały doskonałe właściwości akustyczne. Aby osiągnąć zaplanowaną wydajność i jakość brzmienia, konstruktorzy dostosowali każdy z głośników pod kątem funkcji jaką ma pełnić. 

Gato Audio FM-30

Zakres wysokotonowy obsługuje 38-milimetrowy przetwornik z bardzo mocnym magnesem ferrytowym. Całość umieszczona jest w specjalnej komorze. Pozostałe głośniki, średniotonowy i dwa niskotonowe, to 150-milimetrowe konstrukcje z polipropylenowymi membranami usztywnionymi mineralnie. Zastosowanie tego materiału pozwoliło konstruktorom osiągnąć perfekcyjną równowagę pomiędzy niską wagą, wysoką sztywności i optymalnym wewnętrznym tłumieniem. Dzięki zastosowaniu miękkiego zawieszenia z naturalnej gumy, w minimalnym stopniu wpływającego na ruch membran, głośniki te z łatwością reagują na najdrobniejsze sygnały akustyczne. Efektem jest niezwykle detaliczne i dynamiczne brzmienie. Dalsze korzyści przynosi miedziany zwarty zwój magnetyczny umieszczony na wewnętrznym nabiegunniku. Element ten skupia rozproszone pole magnetyczne (wyłącznie w zakresie pracy cewki) i pozwala maksymalnie obniżyć poziom zniekształceń. Całość dopełnia ażurowa konstrukcja, ułatwiająca przepływ powietrza z tyłu membrany.

Gato Audio FM-30

Głośniki umieszczone są wewnątrz wielowarstwowej struktury tworzącej obudowę Gato Audio FusedMASS. Rozwiązanie to gwarantuje ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne i minimalny rezonans oraz zapewnia niesamowitą wytrzymałość i trwałość. Ścianki obudowy tworzą: gruba płyta MDF o średniej częstotliwości rezonansowej, cienka warstwa bitumiczna o ultra-niskiej częstotliwości rezonansowej i średniej grubości płyta HDF o wysokiej częstotliwości rezonansowej. Każdy z zastosowanych materiałów cechuje się inną charakterystyką rezonansu i wibracji, ale po sklejeniu pod wysokim ciśnieniem wraz z pozostałymi tłumi ich niekorzystne właściwości. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami FusedMASS przy takiej samej grubości wyróżnia się drastycznym ograniczeniem rezonansu i wibracji. Dodatkową zaletą jest możliwość zachowania pełnej objętości wewnętrznej.

Gato Audio FM-30

Istotnym elementem FM-30 jest także zwrotnica PurePHASE. To dzięki niej najnowocześniejsze przetworniki z łatwością tworzą prawdziwie wybitną kolumnę głośnikową. Poza swoją tradycyjną rolą, tj. prawidłowym rozdzielaniem częstotliwości dla poszczególnych przetworników, PurePHASE spełnia jeszcze trzy zadania. Pierwszym jest akustyczna kontrola fazy każdego z głośników, która przekłada się na precyzyjne odwzorowanie oryginalnego nagrania – akustyki, brzmienia instrumentów i głosów oraz sceny dźwiękowej. Drugim jest zapewnienie niskiego liniowego opóźnienie, pozwalającego ograniczyć ilość energii gromadzonej w zwrotnicy i utrzymać poziom elektrycznego rezonansu na najniższym możliwym poziomie. Efektem jest doskonała mikrodetaliczność i dynamika oraz fantastyczna odpowiedź impulsowa. Trzecie zadanie to zagwarantowanie, że wszystkie dźwięki odbijające się od sufitu oraz ścian bocznych i tylnej będą miały taką samą sygnaturę akustyczną jak dźwięk wydobywający się bezpośrednio z głośników. Rozwiązanie to redukuje wpływ akustyki pomieszczenia i sposób rozstawienia kolumn głośnikowych, zapewniając spójny i bardziej naturalny dźwięk nawet w „trudnych” warunkach akustycznych.

Unikatową funkcją kolumn głośnikowych z serii FM jest możliwość dopasowania lub spersonalizowania parametrów dźwiękowych kolumny głośnikowej. Specjalna regulacja pozwala delikatnie zmodyfikować brzmienie, aby dopasować je do własnych preferencji, akustyki sali odsłuchowej lub pod kątem współpracy ze wzmacniaczem. Rozwiązanie to gwarantuje także, że żadne szczegóły nie zostaną utracone, a słuchacz zachowa pełny, bogaty dźwięk.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: