Poprzedni
Następny

Clearaudio na wystawie High-End w Monachium

Firma Clearaudio świętuje w tym roku swoje 40-lecie. Z tej okazji na wystawie High-End Show w Monachium pojawiło się kilka ciekawych jubileuszowych produktów, jak również zostały pokazane nowości zapowiadane na rok 2018. Ponadto wygłaszane było seminarium przez Wally’ego Malewicza. Całość prezentowana była na jednym z największych stoisk wystawy zajmującym aż 330 m2!

40-lecie istnienia firmy nie mogło być celebrowane inaczej niż poprzez stworzenie zupełnie nowego jubileuszowego gramofonu. Zajął się tym osobiście Peter Suchy. Gramofon nosi nazwę Reference Jubilee i zbudowany jest z materiału już spotykanego w innych gramofonach tej marki, a mianowicie tworzywa Panzerholz. Jego grubość wynosi 40 mm i występuje jedynie w kolorze naturalnego drewna. Górna i dolna warstwa chassis to aluminium z połyskującymi krawędziami. Gramofon wyposażony jest w zewnętrzny silnik o zredukowanym hałasie, element umożliwiający niewielką regulację naprężenie paska oraz zintegrowaną wagą ze stali nierdzewnej. Jubilee swoim wyglądem nawiązuje do jednego z pierwszych gramofonów marki Cleraudio – Reference. Każdy gramofon ma nadrukowany numer seryjny na górnej warstwie bazy, a klient kupujący ten niezwykły okaz może wybrać spośród dostępnych 250 numerów ten, który przynosi mu szczęście lub ma dla niego szczególne znaczenie. Na gramofonie znajduje się tangencjalne ramię TT-3 w czarnym kolorze (directwired), a wkładka to specjalnie zaprojektowana nowość o nazwie Jubilee MC. Również ona została wyprodukowana z materiału Panzerholz, co udało się zrobić firmie Clearaudio po raz pierwszy w historii.

Cena detaliczna gramofonu w pokazywanej na wystawie konfiguracji  wynosi 20 000 euro.

Clearaudio Jubilee

Clearaudio Jubilee

Fantastyczną ciekawostką były dwa pojazdy: motor oraz mini autobus w całości sygnowane przez firmę Clearaudio.

Motocykl Clearaudio

Autobus Clearaudio

Autobus Clearaudio

Z okazji jubileuszu firma dokonała całkowitej transformacji autobusiku zakupionego oryginalnie w Chorwacji. Pojazd został polakierowany w kolorach firmy – czarnym i białym – a tapicerka pikowana jest guzikami sygnowanymi logo marki.

tapicerka

Na pokładzie znajduje się prawdziwa perełka, a mianowicie gramofon Concept Active, który umieszczony jest na specjalnie zaprojektowanej platformie z wahadłem – rozwiązaniem przystosowanym do jazdy samochodem lub żeglowania jachtem po morzu. Jej niezwykłość polega na możliwości balansowania podczas występowania nierówności na drogach lub kołysania się jachtu na falach. Dzięki temu gramofon może bez przeszkód odtwarzać płyty nawet w niesprzyjających warunkach. To unikat na skalę światową, a firma Clearaudio planuje w przyszłości uruchomić produkcję tego rozwiązania dla jachtów. Nie wierzycie –zerknijcie na nagrany przez nas filmik.

Clearaudio Concept Active na platformie

Na wystawie zostały zaprezentowane także nowości produktowe, które pojawią się w nadchodzących miesiącach roku 2018. W pierwszej kolejności na rynku znajdą się: Concept Active gramofon ze zintegrowanym przedwzmacniaczem gramofonowym i wzmacniaczem słuchawkowym, a także Basic V2, czyli nowa wersja dobrze znanego wszystkim przedwzmacniacza gramofonowego.

Clearaudio Concept Active

Clearaudio Basic V2

Obecni posiadacze gramofonów Concept będą mogli udoskonalić swoje urządzenia dzięki dwóm opcjom, jakie udostępniła firma Clearaudio. Pierwsza z nich to Concept Smart Power czyli zewnętrzny  12-woltowy zasilacz/bateria o niezwykle niskiej impedancji. Po jego podłączeniu gramofon zasilany jest stałym prądem bez jakichkolwiek zakłóceń i fluktuacji zasilania, dzięki czemu silnik gramofonu może działać w niezakłócony i płynny sposób. Czas działania baterii to aż 125 godzin ciągłej pracy. Concept Smart Power jest przyjazny dla użytkownika  – posiada  system automatycznego ładowania oraz dwukolorową diodę LED. Urządzenie występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno-srebrnej oraz czarno-czarnej i jest już dostępne w sprzedaży Clearaudio. Jego cena detaliczna wynosi 590 euro.

Wersje kolorystyczne Clearaudio Concept Smart Power

Drugą opcją pozwalającą udoskonalić gramofon Concept jest Concept Plus czyli subtalerz wraz z mechanizmem do samodzielnego zamontowania. Całość składa się z subtalerza wykonanego ze stali nierdzewnej, koła zamachowego (flywheel), stopy mocującej oraz nowego dłuższego paska napędowego. Całość zapewnia gramofonowi właściwości magnetycznego zawieszenia łożyska talerza, podobnego do tego stosowanego w bardziej zaawansowanym gramofonie Performance. Upgrade dostępny jest w cenie detalicznej 590 euro. W firmie Clearaudio oprócz samego zestawu udoskonalającego można zamówić także dowolny model gramofonu Concept z już zamontowanym fabrycznie upgrad’em w cenie: cena gramofonu + cena upgrad’u.

Clearaudio Concept Plus upgrade

Kolejne nowości, które pojawią się w dalszej części bieżącego roku to przedwzmacniacz gramofonowy Balance V2 w nowej udoskonalonej wersji, spodziewany w czwartym kwartale, oraz nowa myjka do płyt gramofonowych Smart Matrix Silent, zastępująca obecnie istniejący model Smart Matrix Professional.

Clearaudio Balance V2

Clearaudio Smart Matrix Silent

Myjka Smart Matrix Silent (cena detaliczna 1300 euro) będzie nieznacznie droższa od swojego poprzednika, jednak będzie posiadała wiele udoskonaleń. Najważniejsze z nich to zintegrowany system aplikujący i dozujący płyn myjący (aplikacja płynu odbywa się automatycznie z pojemnika w myjce, a za pomocą przycisku użytkownik sam dozuje jego odpowiednią ilość), dużo cichsza praca myjki przy myciu i osuszaniu płyty, większy docisk zakrywający obecnie całą etykietę płyty, dzięki czemu nie ulegnie ona zamoknięciu, a także możliwość czyszczenia wszystkich rodzajów i rozmiarów płyt bez konieczności zmiany ramienia czyszczącego. Na bocznej stronie urządzenia umieszczony jest przełącznik dostosowujący powierzchnię myjącą do rodzaju płyty: LP, SH oraz S.

Clearaudio docisk

Clearaudio ramię z przełącznikami

Każdego dnia podczas wystawy swoje seminarium gramofonowe wygłaszał Wally Malewicz – światowej sławy specjalista w zakresie prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych. Ten pochodzący z Polski, fantastyczny i sympatyczny człowiek wyemigrował w latach 70. Dwudziestego wieku do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwijał swoją gramofonową pasję. Jest pasjonatem audio oraz producentem autorskich narzędzi specjalistycznych przeznaczonych do kalibracji wkładek gramofonowych (Wally Tools). Była to niesamowita atrakcja i gratka dla fanów tych analogowych urządzeń!

Wally Malewicz seminarium

Wally Malewicz seminarium

Wally Malewicz prezentacja

Na koniec chcielibyśmy pochwalić się wyróżnieniem w postaci nagrody Distributor Award 2017 za najlepszą prezentację marki Clearaudio w 2017 roku. Na wystawie Audio Show 2017 pokazaliśmy w najbardziej reprezentatywny sposób cały przekrój asortymentowy marki Clearaudio, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Distributor Award 2017

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: