Poprzedni
Następny

Yamaha rozszerza swoje portfolio o pięć amplitunerów AV z rodziny Aventage RX-Ax80

Wszystkie modele serii Aventage wyposażono w pełną obsługę formatu 4K i standardów HDR, wsparcie dla technologii Dolby Atmos® i DTS:X™ oraz autorski system multiroom MusicCast, wraz z jego najnowszą funkcją MusicCast Surround. Amplitunery Aventage to także pełnia funkcji sieciowych z obsługą serwisów muzycznych i radia internetowego na czele, a także wygodna łączność bezprzewodowa z urządzeniami mobilnymi (za pomocą Wi-Fi, Bluetooth lub AirPlay). Każdy model posiada także wbudowany tuner cyfrowy DAB+ i pozwala odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości, z DSD 11.2 MHz włącznie.

Yamaha seria RX-Ax80

Wybrane modele wyposażono w unikalną technologię Surround:AI – ta nowa funkcjonalność w amplitunerach Yamaha pozwala na automatyczne dopasowanie (w czasie rzeczywistym!) odpowiedniego trybu DSP dla odtwarzanego materiału filmowego - scena po scenie! Teraz sceny walki przyprawią Cię o prawdziwy dreszcz, a podniosłe fragmenty muzyczne zabrzmią tak, jakby towarzyszyła Ci prawdziwa orkiestra. Nie zastanawiaj się jaki tryb DSP dobrać do danego filmu – amplituner zrobi to za Ciebie dobierając go nawet do każdej pojedynczej sceny!         

Pełna obsługa 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając Dolby Vision i przepustowością zgodną z wytycznymi normy BT.2020

Dzięki przepustowości na wysokim poziomie 4K60p, wszystkie amplitunery serii RX-Ax80 zapewniają obsługę najwyższej jakości wideo 4K Ultra HD. Wyposażono je w technologię HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Dodatkowo wszystkie urządzenia spełniają zalecenia dla producentów określone w wytycznych BT.2020 , dzięki czemu obsługuje szerszą gamę koloru, co z kolei przekłada się na wysoką jakość wyświetlanego na ekranie telewizora obrazu. Złącza HDMI® obsługują HDCP 2.2 - cyfrowy standard ochrony praw autorskich.

Yamaha MusicCast RX-A3080

Dolby Atmos® i DTS:X™ z Cinema DSP 3D - dźwięk otaczający słuchacza ze wszystkich stron

Amplitunery Yamaha MusicCast RX-Ax80 obsługują najnowsze formaty dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® oraz DTS:X™. Obie technologie, w odróżnieniu od dotychczasowych rozwiązań, oferują nie tylko dźwięk dookólny, ale prawdziwie sferyczny. Dzięki obsłudze kanałów pionowych, wiernie odwzorowują na jakiej wysokości względem widza znajduje się źródło dźwięku. Pozwala to na uzyskanie niemożliwych wcześniej efektów dźwiękowych. Technologie Dolby Atmos® i DTS:X™ zabierają widza do samego serca akcji rozgrywającej się na ekranie. Udoskonalony program Cinema DSP 3D jeszcze mocniej uwypukla trójwymiarowe efekty dźwiękowe.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

Każdy amplituner serii MusicCast RX-Ax80 skaluje do rozdzielczości 4K materiały wideo niskiej rozdzielczości przesyłane poprzez HDMI®. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K bez potrzeby wymiany kolekcji filmów.

Yamaha MusicCast RX-A2080

MusicCast – twoja muzyka bezprzewodowo w całym domu

Wszystkie amplitunery sieciowe z serii RX-Ax80 zostały wyposażone w funkcję MusicCast. Autorski system multiroom Yamahy pozwala na przesyłanie dźwięku pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Możemy zatem sprawić, aby cały dom rozbrzmiewał muzyką. Jeśli chcemy, komponenty MusicCast mogą oczywiście stać się niezależnymi urządzeniami – możemy wówczas słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń. Oznacza to, że w kuchni można słuchać radia internetowego, w salonie ulubionej playlisty z serwisu strumieniowego, a głośnik w pokoju dziecięcym będzie odtwarzał piosenki dla maluchów. Wszystko w tym samym czasie! Sterowanie całym systemem umożliwia aplikacja MusicCast Controller dostępna na iOS oraz Androida.

MusicCast Surround - możliwość połączenia z amplitunerem głośników bezprzewodowych MusicCast 20 i MusicCast 50 w roli tylnych głośników kina domowego oraz bezprzewodowego subwoofera MusicCast SUB 100

Nowy system MusicCast Surround firmy Yamaha umożliwia dodanie głośników bezprzewodowych i bezprzewodowego subwoofera jako elementów składowych systemu dźwięku przestrzennego. Z nowymi amplitunerami sieciowymi serii RX-Ax80 przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek!

MusicCast Surround

Tuner DAB+ zapewniający dostęp do radia cyfrowego

Amplitunery AV MusicCast RX-Ax80 wyposażone są w tunery DAB+, umożliwiające odbiór radia cyfrowego. To rozwiązanie w dziedzinie radiofonii najwyższą możliwą jakość dźwięku i eliminuje szum, który często towarzyszy audycjom emitowanym za pośrednictwem tradycyjnego, analogowego radia FM.  Kolejną zaletą DAB+ jest możliwość przekazywania za pomocą tekstu dodatkowych informacji, a także korzystania z programatora, analogicznie jak w przypadku telewizji cyfrowej, dzięki czemu już nigdy nie przeoczysz swojej ulubionej audycji.

Odtwarzanie plików hi-res (FLAC, WAV, AIF,  Apple Lossless)

Amplitunery Yamaha MusicCast R-Ax80 obsługują najnowsze formaty audio wysokiej jakości, takie jak DSD (do 11.2 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Yamaha MusicCast RX-A1080

Technologia Surround:AI

Wbudowana w DSP technologia AI monitoruje treść materiału rozrywkowego, dobierając odpowiednio parametry tworzy optymalny efekt przestrzenny, aby uzyskać najbardziej sugestywne środowisko dźwiękowe. Specjalne algorytmy w czasie rzeczywistym  analizują treść, skupiając się na różnych elementach dźwiękowych, takich jak dialogi, muzyka w tle, dźwięki otoczenia i efekty dźwiękowe, a następnie automatycznie zoptymalizować efekt przestrzenny. Uzyskany  w ten sposób efekt, można porównać do sytuacji, w której  inżynier dźwięku Yamaha błyskawicznie dostrajał najlepsze w danym momencie brzmienie specjalnie dla ciebie. Rozwiązanie to tworzy przekonujące poczucie realizmu z niesamowitą potęgą wykraczającą poza efekty konwencjonalnego pola dźwięku, zapewniając najbardziej emocjonujące wrażenia, jakie tylko można uzyskać. Technologia ta jest dostępna dla posiadaczy modeli RX-A1080, RX-A2080 i RX-A3080.

Yamaha MusicCast RX-A880

Przetworniki C/A

W serii RX-Ax80 zastosowano aż trzy rodzaje przetworników cyfrowo analogowych. Modele RX-A680 i RX-A880 otrzymały przetworniki Burr-Brown, odznaczające się znakomitym stosunkiem sygnał/szum i w połączeniu z oryginalnym modułem sieciowym Yamahy perfekcyjnie wydobywa wszystkie dźwiękowe niuanse ze źródeł high-res, idealnie odwzorowując subtelną atmosferę sal koncertowych i ekspresyjne detale brzmienia.

W modelach RX-A1080RX-A2080 zastosowano przetworniki ESS SABRE™ PRO 9007S Premier, które gwarantują jeszcze lepsze parametry od przetwornika Burr-Brown oraz zakres dynamiki do 120 dB, dzięki czemu amplituner zapewnia profesjonalną jakość dźwięku.

Najwyższy model serii - RX-A3080, oprócz wspomnianego wyżej przetwornika ESS SABRE™ PRO 9007S, wyposażono także w kości ESS ES9026PRO SABRE DAC. Opatentowana przez ESS 32-bitowa funkcja kompensacji zniekształceń harmonicznych (THD) Hyper Stream dodatkowo minimalizuje poziom szumu. W połączeniu z oryginalną koncepcją Yamaha D.O.P.G. (DAC On Pure Ground), która eliminuje potencjalną różnicę pomiędzy stopniami układu audio w celu ograniczenia szumu tła, znacząco udoskonala ciszę i rozdzielczość w całym zakresie audio, zapewniając bogate i ekspresyjne odwzorowanie nawet najdelikatniejszych dźwięków.

Yamaha MusicCast RX-A680

Złącza wejściowe XLR

Flagowiec Yamahy - MusicCast RX-A3080 – jako jedyny model serii wyposażony jest także w zbalansowane wejścia audio XLR, które w pełni zasłużenie zdobyły w audiofilskim świecie znakomitą reputację, ze względu na wysoką odporność na zakłócenia przesyłanego za ich pomocą sygnału.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: