Poprzedni
Następny

Empik Music – pierwsza polska platforma streamingowa

Empik uruchomił pierwszą polską platformę streamingową – Empik Music. Od dziś aplikacja jest dostępna do pobrania na urządzenia z systemem Android lub iOs. Tym samym, Empik wchodzi na rynek gigantów medialnych. Czy będzie miał czym zaskoczyć? Jak wypada na tle zagranicznych konkurentów?

Empik Music (fot. www.empik.com/music)

Ile będzie kosztował abonament?

Podobnie jak Spotify czy Tidal, Empik Music oferuje bezpłatny okres próbny. Standardowo trwa on 30 dni, jednak posiadacze konta Empik Premium mogą testować aplikację za darmo przez 60 dni. Empik sięgnął po nieco inny model płatności, niż konkurencja. Abonament można wykupić na okres od 30 dni do 12 miesięcy, przy dłuższym okresie, miesięczna opłata jest niższa. Standardowo, za 30 dniowy dostęp do treści w serwisie Empik Music, zapłacimy 19,99 zł, jednak abonament roczny kosztuje 199,99 zł, co przekłada się na 16,67 zł miesięcznych kosztów. Oprócz standardowej opłaty subskrypcji kartą, możliwe jest opłacenie usługi w jednym z salonów sieci Empik.

Aplikacja nie odbiega wyglądem i funkcjonalnością od międzynarodowej konkurencji. Empik Music, podobnie jak Spotify stawia również na podcasty, w przyszłości w aplikacji znajdziemy również audiobooki, co jest unikatową cechą na rynku.

Jakość muzyki w Empik Music

Aktualnie, w bibliotece utworów znajdziemy kilka milionów utworów z największych wytwórni, takich jak Sony, Universal i Warner. Utwory dostępne są w trzech wersjach. Normalna – 96 kbps, wysoka – 160 kbps, najwyższa – 320 kbps. Biorąc pod uwagę fakt, że aplikacja jest dostępna na razie tylko na urządzenia przenośne, jest to jak najbardziej satysfakcjonująca wartość, jednak bez integracji z wzmacniaczami zintegrowanymi i amplitunerami AV nie wróżymy rodzimemu serwisowi sukcesu wśród miłośników domowego Hi-Fi.

W bazie Empik Music, oprócz utworów największych wykonawców, znajdziemy lokalne treści dostarczane przez serwis e-Muzyka, który współpracuje z wieloma niezależnymi wytwórniami. Empik zapowiada przy tym, że będzie wspierał młode zespoły muzyczne. W ramach platformy już teraz można znaleźć playlisty tworzone przez znanych dziennikarzy muzycznych, jak na przykład przez Wojciecha Manna.

Przetestuj sam

Aplikacja Empik Music jest już dostępna do pobrania w App Store oraz Google Play. Docelowo, usługa będzie zintegrowana z ekosystemem usług Empiku, w tym z innymi aplikacjami mobilnymi oraz programem lojalnościowym Empik Premium.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: