Poprzedni
Następny

Emily Blunt – za które role lubimy ją najbardziej?

Od prześmiewczej komedii „Diabeł ubiera się u Prady”, przez musicalowe „Tajemnice lasu”, aż po przerażające „Ciche miejsce” – Emily Blunt najwyraźniej nie boi się żadnych aktorskich wyzwań, do tego wszystkie rozpracowuje po mistrzowsku. Zobaczcie, które role aktorki szczególnie podbiły nasze serca i kino domowe!

„Diabeł ubiera się u Prady” (2006)

Ta kultowa już adaptacja powieści Lauren Weisberger obchodzi w tym roku swoje piętnastolecie (tak, też nie wiemy, kiedy to minęło) i przed jej premierą mało kto słyszał o Emily Blunt. Kiedy jednak komedia o szefowej z piekła rodem (Meryl Streep) zyskała światową sławę, jej świetna rola drugiej – obok Anne Hathaway – asystentki z eleganckim akcentem i charakterystycznie przewracającej oczami, zapewniła jej nominacje dla najlepszej aktorki drugoplanowej na ceremonii BAFTA i Złotych Globach. Była również trampoliną do dalszej kariery Emily.

„Młoda Wiktoria” (2009)

W tym filmie, wyprodukowanym przez Martina Scorsese i wyreżyserowanym przez Jeana-Marca Vallée, Emily Blunt wcieliła się w królową Wiktorię, która, mając ledwie 18 lat, odziedziczyła koronę Anglii i gigantyczne imperium. „Młoda Wiktoria” opowiada o jej początkach na królewskim dworze i płomiennym uczuciu do księcia Alberta de Saxe-Cobourg-Gotha (Rupert Friend), z którym poczęła dziewiątkę dzieci i stworzyła monarchię, która zmieniła oblicze Wielkiej Brytanii. Rola młodej królowej przyniosła Blunt kolejną nominację do Złotych Globów.

„Tajemnice lasu” (2014)

Dekadę po ich wspólnym sukcesie w filmie „Diabeł ubiera się u Prady” Emily Blunt ponownie stanęła przed kamerami u boku Meryl Streep, której to znowu przypadło grać antypatyczną postać – jednak tym razem bez obcasów i strojów o wartości dużego domu. „Tajemnice lasu” to musical na podstawie broadwayowskiego przedstawienia muzycznego z 1986 roku, który zgrabnie łączy w sobie kultowe baśnie i bajki z naszego dzieciństwa. Od Jasia i jego magicznej fasoli, przez Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, po wiele innych dobrze znanych opowieści – dla każdego coś miłego (i sentymentalnego). Blunt, która otrzymała za ten film kolejną nominację do Złotego Globu i Streep to nie jedyne gwiazdorskie nazwiska, które pojawiają się na ekranie – zobaczycie tam też m.in. Annę Kendrick, Johnny’ego Deppa, Chrisa Pine’a i Jamesa Cordena. Piosenki, które towarzyszą akcji, są prawdziwymi hitami, więc filmu słucha się tak samo dobrze, jak się go ogląda.

„Sicario” (2015)

„Sicario” to thriller o potyczkach między FBI a przestępczymi kartelami, które działają wzdłuż granicy USA z Meksykiem. W filmie wyreżyserowanym przez Denisa Villeneuve'a Emily Blunt wciela się w zawziętą agentkę FBI, która prowadzi brutalne rozgrywki z szefem kartelu z miasta Juárez. Na ekranie towarzyszą jej w tym Benicio Del Toro i Josh Brolin, u boku których Brytyjka stworzyła jedną ze swoich najlepszych kreacji aktorskich, co zresztą – w zgodzie z publicznością – docenili krytycy.

„Dziewczyna z pociągu” (2016)

W 2016 roku było bardzo głośno o tym thrillerze, ponieważ jest on adaptacją absolutnego bestsellera Pauli Hawkins. „Dziewczynę z pociągu” wyreżyserował Tate Taylora i Emily Blunt wciela się tu w cierpiącą po rozwodzie trzydziestoparolatkę, która zmaga się z depresją i alkoholizmem. W pogodzeniu się z rozpadem małżeństwa na pewno nie pomaga jej to, że podczas swojej stałej trasy kolejką mija dom swojego męża. Pewnego dnia widzi z okna pociągu coś dziwnego w domu sąsiadki swojego byłego. Kiedy kilka dni później okazuje się, że kobieta zaginęła, Rachel próbuje wspiąć się na wyżyny trzeźwości, żeby dowiedzieć się prawdy. Film odniósł ogromny sukces, a Blunt wyróżniono nominacją do nagrody BAFTA, jednak po zakończeniu zdjęć aktorka przyznała, że ta rola była dla niej ogromnym wyzwaniem, a praca nad nią była bardzo ciężka.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: