Poprzedni
Następny

ELAC Uni-Fi Slim – nowa jakość wśród kolumn głośnikowych

ELAC wprowadza na polski rynek zestawy głośnikowe z najnowszej serii Uni-Fi Slim. Tworzą ją trzy modele: podstawkowy Uni-Fi BS U5, wolnostojący Uni-Fi FS U5 i głośnik centralny Uni-Fi CC U5. Wszystkie są konstrukcjami 3-drożnymi z obudowami bass-reflex i zapewniają bardzo naturalny dźwięk. Najnowsze kolumny oferowane są z wysokiej jakości wykończeniem satynowym w kolorze białym lub czarnym.

ELAC Uni-FI Slim Family

ELAC, znany producent kolumn głośnikowych klasy premium oraz elektroniki użytkowej, rozszerza rodzinę głośników Uni-Fi o nową serię Uni-Fi Slim. Tworzą ją trzy modele: podstawkowy Uni-Fi BS U5, wolnostojący Uni-Fi FS U5 i głośnik centralny Uni-Fi CC U5. Nowe konstrukcje dzięki węższym, ale wyższym i głębszym obudowom są smuklejsze w porównaniu z już oferowanymi modelami Uni-Fi, ale zachowując taką samą objętość wewnątrz obudowy dostarczają równie naturalny dźwięk. Wysoka jakość brzmienia to także efekt wykorzystania rozwiązań technicznych, które zazwyczaj stosowane są w znacznie droższych konstrukcjach. Idealnym dopełnieniem możliwości akustycznych nowych kolumn wysokiej jakości satynowe wykończenie w kolorze białym lub czarnym, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do najbardziej eleganckich wystrojów wnętrz.

ELAC-CC-U5

Modele z najnowszej serii idealnie sprawdzają się w roli nagłośnienia dla nawet zaawansowanego systemu stereo i pozwalają stworzyć wysokiej klasy zestaw wielokanałowy – wystarczy dodać subwoofer, aby dźwięk filmów i muzyka zabrzmiały z pełną swoją mocą. Uni-Fi Slim została zaprojektowana przez Andrew Jonesa, a jej znakiem rozpoznawczym, oprócz smuklejszej obudowy, jest zastosowanie współosiowej konstrukcji łączącej kopułkę wysokotonową i przetwornik średniotonowy. Rozwiązanie to zapewnia niesamowicie spójne i precyzyjne odwzorowanie dźwięku w całym odtwarzanym zakresie. Miękka, 25-milimetrowa kopułka zwiększa finezję dźwięku, a 101-milimetrowy głośnik średniotonowy, ze swoją aluminiową membraną, odpowiada za precyzję brzmienia. Dopełnieniem 3-drożnych konstrukcji Uni-Fi Slim są 133-milimetrowe przetworniki niskotonowe – jeden w Uni-Fi BS U5, dwa w Uni-Fi CC U5 oraz trzy w Uni-Fi FS U5.

ELAC-BS-U5

Głośniki pracują wewnątrz obudów wykonanych z grubego MDF-u. Zastosowanie specjalnych wzmocnień wewnętrznych zwiększa sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji, a tym samym redukuje wibracje obudowy, które mogłyby skutkować niekorzystnym podkolorowaniem dźwięku. Kolejnym z sekretów stojących za wspaniałym dźwiękiem serii Uni-Fi Slim są wysokiej jakości komponenty audio, m.in. zwrotnic gwarantujących jednolicie gładkie brzmienie oraz dużych magnesów z wentylowanymi nabiegunnikami, które w przypadku głośników niskotonowych umożliwiają precyzyjne odtworzenie nawet głębokiego basu.

ELAC-FS-U5

Najnowsza seria ELAC-a przykuwa uwagę nie tylko zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, lecz także atrakcyjnym wzornictwem i dbałością o szczegóły. Specjalnie opracowane zaciski głośnikowe zapewniają użytkownikowi elastyczność przy podłączaniu przewodów i gwarantują pewność połączenia pomiędzy kablami i przetwornikami. Melomanów dbających o wizualną atrakcyjność głośników ucieszą z pewnością magnetycznie mocowane maskownice. Po zdjęciu ochronnego materiału panel frontowy pozostaje idealnie gładki. Wolnostojąca kolumna głośnikowa FS U5 dostarczana jest ze specjalną podstawą i nóżkami. Podstawa zwiększa stabilność całej konstrukcji, zapewniając optymalny kontakt obudowy głośnika z podłogą. Specjalnie zaprojektowane pokrętła umożliwiają precyzyjne wypoziomowanie czterech narożników, które mogą spoczywać na metalowych kolcach i podkładkach pod kolce, w zależności od tego, czy głośnik ustawiony jest na miękkiej czy twardej powierzchni.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: