Poprzedni
Następny

Magico S3 Mk II – nowe kolumny głośnikowe w gamie Magico

Już niebawem w ofercie Magico pojawią się nowe kolumny głośnikowe. S3 Mk II to wolnostojąca konstrukcja, która wykorzystuje rozwiązania techniczne znane z serii S. Ten 3-drożny model wyposażony jest w przetworniki niskotonowe, które zostały opracowane na potrzeby limitowanej edycji  przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project.

Magico jest znanym i cenionym na świecie projektantem najbardziej zaawansowanych kolumn głośnikowych. Już niebawem oferta tego amerykańskiego producenta wzbogaci się o nowy model wolnostojący. S3 Mk II, bo o nich mowa, są 3-drożną konstrukcją wyposażoną w cztery przetworniki. Pozycjonowane pomiędzy S1 Mk II i S5 Mk II wykorzystują zaawansowane rozwiązania, z których słynie seria S, m.in. 230-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Głośnik ten wyróżnia się najniższym mierzalnym poziomem zniekształceń, a jego konstrukcja powstała w oparciu o inżynierię i wzornictwo opracowane na potrzeby limitowanej edycji przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project.

Doskonały dźwięk to m.in. pięknie odwzorowane soprany. S3 Mk II wyposażona jest w 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Opracowana przez Magico konstrukcja wykorzystuje berylową membranę pokrytą diamentową powłoką. W porównaniu z przetwornikiem pierwotnie stosowanym w serii S, nowy wyróżnia się wysoką czułością, szeroką dyspersją i większą mocą. Specjalnie opracowana aluminiowa obudowa skrywa strukturę magnetyczną i pełni dwie role: redukuje całkowity rezonans oraz skutecznie odizolowuje tweeter od pozostałych elementów kolumny. Projektanci zastosowali cewkę typu long-throw, która minimalizuje zniekształcenia i gwarantuje optymalną częstotliwość odcięcia. Ten ostatni aspekt umożliwia zharmonizowanie kopułki z głośnikiem średniotonowym.

Magico S3 Mk II

Otwarty i przejrzysty zakres średniotonowy to zasługa opatentowanego głośnika o średnicy 150 mm. Przetwornik wyposażony jest w membranę wykonaną z wielościennych nanorurek węglowych i warstwy nanografenu XG. Materiał ten jest o 20 proc. lżejszy i 300 proc. sztywniejszy niż dotychczas wykorzystywany w serii S. Głośnik pracuje wewnątrz specjalnej obudowy z opatentowanego polimeru. Komora ta tworzy odizolowaną i zoptymalizowaną przestrzeń. Wszystkie te rozwiązania wyznaczają nowy standard pod względem możliwości i wydajności sekcji średniotonowej.

Obsługę najniższych tonów projektanci powierzyli dwóm 230-milimetrowym głośnikom. Zapewniają one mocny, niesamowicie głęboki i precyzyjny bas. Przetworniki wykorzystują membranę z nanografenu i wielościennego karbonu i napędzane są przez potężny układ magnetyczny. 127-milimetrowa cewka z tytanu porusza się idealnie liniowo w zakresie 12,7 milimetra. Zastosowany element gwarantuje czysty, pozbawiony zniekształceń dźwięk o ciśnieniu sięgającym 112 dB przy 50 Hz/1 m.

Magico S3 Mk II

Przetworniki umieszczone są wewnątrz obudowy typu monocoque, która uformowana jest z pojedynczego kawałka tłoczonego aluminium o grubości 9,5 mm i średnicy 30,5 cm. Na szczycie konstrukcji projektanci umieścili specjalną płytę z aluminium. Jej wypukły kształt 3D minimalizuje dyfrakcję obudowy i rozprasza pionowe fale stojące. Całość spoczywa na masywnej podstawie z nowo opracowanym 4-punktowym systemem wsporników. Moduł ten obniża środek ciężkości kolumny głośnikowej i zwiększa jej stabilność. Efektem jest niższy poziom szumów i zwiększony zakres dynamiki.

Konstruktorzy Magico zadbali także o to, aby wszystkie cztery przetworniki były akustycznie zintegrowane. Sposobem na to jest Elliptical Symmetry Crossover – unikatowe rozwiązanie opracowane przez Magico i zbudowane w oparciu o komponenty firmy Mundorf.  Zwrotnica maksymalizuje pasmo przenoszenia, zachowuje liniowość fazy i minimalizuje zniekształcenia intermodulacyjne. Wydajność każdego z przetworników i kolumny głośnikowej jako całości były testowane i optymalizowane pod kątem akustycznego, mechanicznego, elektromagnetycznego i termicznego zachowania przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia do symulacji metodą elementów skończonych.

Magico S3 Mk II trafi do sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału 2017 r. Model ten będzie dostępny w dwóch wersjach wykończenia: M-Cast (teksturowana warstwa satynowa) i M-Coat (gładki lakier na wysoki połysk). Poglądowa cena detaliczna S3 Mk II w wersji M-Cast wyniesie 139 999 zł (para), a wersji M-Coat 159 999 zł (para).

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: