Poprzedni
Następny

NAD prezentuje nowe wzmacniacze z serii Classic: C 338, C 368 i C 388

NAD wprowadza do oferty trzy nowe cyfrowe wzmacniacze hybrydowe DAC z serii Classic: C 338, C 368 i C 388. Ich wyróżnikiem jest wysoka moc, szerokie wykorzystanie najnowszych technologii oraz najlepsza wydajność i jakość w swojej klasie cenowej.

Już pierwszy z modeli, C 338, w pełni obsługuje Wi-Fi i Bluetooth, zapewniając bezprzewodowy dostęp do sieci i umożliwiając strumieniowanie audio. Hybrydowe wzmacniacze cyfrowe DAC, C 368 i C 388, idą jeszcze dalej, bowiem dzięki modułowej konstrukcji MDC umożliwiają rozszerzenie ich funkcjonalności. Już teraz obydwa wzmacniacze można wzbogacić o moduł zapewniający kompatybilność z bezprzewodowym systemem dźwięku multi-room BluOS.

NAD C338

NAD C 368 i NAD C 388 to hybrydowe cyfrowe wzmacniacze zintegrowane z wbudowanym przetwornikiem c/a, które  łączą w sobie wszystkie najważniejsze elementy topowego systemu audio. Wyposażone w wejścia liniowe stereo, gramofonowe MM oraz cyfrowe optyczne i koncentryczne, wykorzystują zaawansowane stopnie wzmocnienia, dzięki którym dostarczają dużą moc: 2 x 150 W (350 W mocy dynamicznej przy 4 Ω) w przypadku C 388 oraz 2 x 80 W (240 W mocy dynamicznej przy 4 Ω) w przypadku C 368 – praktycznie bez zniekształceń i słyszalnego szumu.

NAD 368

O unikatowości tych dwóch modeli decyduje nie tylko fantastyczna jakość dźwięku, lecz także ich modułowa konstrukcja. Wykorzystując karty MDC użytkownik może wzbogacić wzmacniacze o dodatkowe funkcjonalności – teraz lub w przyszłości. Wśród dostępnych modułów MDC znajdują się m.in. karta wideo 4K z HDMI, karta z dodatkowymi wejściami cyfrowymi, a także moduł, dzięki któremu wzmacniacze stają się kompatybilne z BluOS, jednym z najbardziej zaawansowanych bezprzewodowych systemów high-res audio multi-room. BluOS łącząc się z domową siecią Wi-Fi zapewnia dostęp do internetowych serwisów muzycznych oraz muzycznej biblioteki użytkownika. Całym systemem można sterować z poziomu smartfona, tabletu lub komputera. Dodanie opcjonalnego modułu BluOS zapewnia natychmiastowy dostęp do twojej lokalnej sieci bezprzewodowo poprzez Wi-Fi lub za pomocą połączenia Ethernet i dodaje funkcję strumieniowania high-res audio.

Stylistykę C 368 i C 388 zachowuje także doskonale brzmiący wzmacniacz zintegrowany C 338. Model ten wykorzystując hybrydową technologię cyfrową dostarcza moc ciągłą 2 x 50 W i dynamiczną 150 W na kanał przy obciążeniu 4 Ω. Projektanci wyposażyli urządzenie w najnowszy układ NAD Asymmetrical PowerDrive, dzięki któremu w ułamku sekundy wzmacniacz może dostarczyć moc sięgającą 300 W, aby w rzeczywisty sposób odtworzyć wszelkie muzyczne detale.

NAD 388

Równie imponujący jest stopień przedwzmacniacza C 338, który wyposażony został w półprzewodnikowy układ regulacji głośności z zakresem dynamiki sięgającym 120 dB. Precyzję sterowania zapewniają kroki mierzące po 0,5 dB, tak jak w najlepszych high-endowych konstrukcjach. Ponadto projektanci wzbogacili urządzenie o moduł przetwornika c/a, w którym osiem kanałów zostało skonfigurowanych jako podwójnie różnicowy układ. Podobnie jak bardziej zaawansowane wzmacniacze, C 338 wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM, charakteryzujący się szerokim zakresem dynamiki z wysokim marginesem przeciążenia i niskim szumem. Ten ceniony przez melomanów układ wyróżnia się także bardzo precyzyjną korekcją RIAA oraz filtrem infradźwiękowym, pracującym bez użycia kondensatorów, który z łatwością wydobywa każdą porcję energii z odtwarzanych płyt winylowych. Funkcjonalność modelu zwiększa obsługa Wi-Fi i funkcji sieciowych, dzięki czemu wzmacniacz zapewnia dostęp do internetowych stacji radiowych i może służyć jako klient UPnP.

Najnowsze wzmacniacze wyposażone są także w obsługę Bluetooth, dzięki czemu użytkownik może przesyłać muzykę wprost z dowolnego urządzenia kompatybilnego z Bluetooth. Dwa bardziej zaawansowane modele dodatkowo wyposażone zostały w zaawansowany kodek aptX, co gwarantuje wyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Korzystając z tej bezprzewodowej technologii użytkownik może również słuchać innych źródeł podłączonych do wzmacniacza poprzez bezprzewodowe słuchawki Bluetooth. Projektanci przygotowali także aplikację na smartfony i tablety, która umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami nowych wzmacniaczy NAD.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: