Poprzedni
Następny

Elac Uni-Fi FD U5 – test w magazynie Audio-Video

Elac Uni-Fi FD U5

Przyjście Andrew Jonesa do Elaca nie spowodowało rewolucji w gamie urządzeń tego producenta. Z lin montażowych nadal zjeżdżają niezmienione w swojej formie modele serii 240.3, 300, 400 oraz 500. Za sprawą wiceszefa działu inżynierskiego pojawiły się kolumny, które łączy zintegrowany  współosiowy  głośnik wysoko-średniotonowy.

Wspomniany powyżej przetwornik jest konstrukcją, nad którą Andrew Jones pracował jeszcze w latach 90. w KEF-ie, nie jest zatem niczym specjalnym, że w raz z jego pojawieniem w konstrukcjach ELAC-a pojawił się ten rodzaj głośnika. Występuje on w linii Concerto, Adante oraz testowanym przez redaktorów Audio-Video Uni-Fi FD U5.

W ocenie recenzentów kolumny ELAC-a mają wiele atutów. „Są precyzyjne na pierwszym planie, ładnie różnicując odległości, dając niezłe poczucie namacalności, a jednocześnie potrafią sięgnąć głębią sceny na tyle daleko, że łączna perspektywa przypomina trochę osiągi kolumn high-end”. Efekt ten projektanci uzyskali bez stosowania dodatkowych zabiegów, np. nadmiernej ekspozycji wysokich tonów. To druga, ale nie ostatnia z zalet modelu Uni-Fi FS U5.

Pozostałe opisane są w teście, z którym można zapoznać się w czerwcowo-lipcowym wydaniu „Audio-Video”. Zapraszamy do lektury.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: