Poprzedni
Następny

ELAC Miracord 90 Anniversary – powrót ikony

ELAC wprowadza do sprzedaży gramofon Miracord 90 Anniversary. Tym modelem producent wraca do swoich korzeni, kiedy to firma słynęła z produkcji gramofonów. Najnowsza konstrukcja kontynuuje tę tradycję i jednocześnie wprowadza melomanów do całkowicie nowego świata doskonałości dźwiękowej.

Świętując 90 lat swojej działalności, ELAC wprowadza do oferty zaawansowany gramofon. Miracord 90 Anniversary przywraca pamięć o pierwszych dekadach działalności firmy, w których trzonem była produkcja gramofonów. Urządzenia tego niemieckiego producenta należały do najpopularniejszych i były niezwykle cenione na całym świecie. Pamięć o historii jest wciąż żywa nie tylko w samej fabryce w Kilonii, lecz także w szerokim gronie właścicieli sklepów i klientów, którzy oczekują powrotu gramofonów do gamy produktowej ELAC-a. Jest to związane z ogromną popularnością płyt winylowych wśród miłośników muzyki, a sama nazwa Miracord niezmiennie jest ikoną przywodzącą na myśl złotą erę gramofonów. 

ELAC Miracord 90 Anniversary

ELAC Miracord 90 Anniversary czerpie z tego dziedzictwa i spełnia najwyższe standardy pod względem jakości dźwięku, wykonania i mechanicznej precyzji. Zaprojektowany tak, aby dostarczał takie same brzmieniowe emocje, jak kolumny głośnikowe ELAC-a, jest starannie przemyślaną koncepcją, która łączy doskonałą inżynierię, wyśmienite rzemiosło i najwyższej jakości materiały.

ELAC Miracord 90 Anniversary

Podstawą urządzenia jest ważąca 5,5 kg obudowa z płyty MDF. Konstrukcja opiera się na silikonowych nóżkach, których zadaniem jest odizolowanie gramofonu od powierzchni, na której jest ustawiony. Płytę umieszcza się na aluminiowym talerzu, który dzięki wadze 6,5 kg gwarantuje stabilność odczytu sygnału audio. Talerz spoczywa na subtalerzu osadzonym na osi z hartowanej stali. Oś ułożyskowana jest za pośrednictwem dwóch wysokiej jakości łożysk wykonanych z brązu i obraca się na rubinowej kuli o minimalnym tarciu. Talerz, za pomocą paska, napędzany jest przez podwójnie odizolowany od obudowy silnik. W uzyskaniu najwyższej jakości dźwięku pomaga również gumowe wytłumienie. 

Obok talerza projektanci umieścili nowo opracowane ramię z włókna węglowego. Na końcu ramienia umieszczona jest wysokiej klasy wkładka z igłą ze szlifem MicroLine. Wkładka ta jest standardowo dołączana do każdego egzemplarza gramofonu Miracord 90 Anniversary i została opracowana specjalnie dla ELAC-a przy współpracy z firmą Audio-Technica.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: