Marka: ELAC

MIRACORD 90

Ten produkt otrzymał nagrodę EISA 2017-2018

HIGH-ENDOWY GRAMOFON EISA 2017–2018

Uzasadnienie EISA:

„Celebrując 90. rocznicę założenia firmy, ELAC przygotował piękny gramofon, przypominając tym samym swoje dawne zasługi w tej dziedzinie. Pełen artyzmu projekt łączy klasyczne proporcje ze współczesnym wzornictwem; sentyment do winylu z nowoczesną techniką. Masywna podstawa, będąc solidnym oparciem dla ciężkiego talerza, jest szykowana w kilku gustownych wersjach. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stabilność i wygodną regulację, a ramię z włókna węglowego wyposażono we wkładkę, opracowaną specjalnie dla tego modelu we współpracy z firmą Audio-Technica. Płynie muzyka – słodka i analogowa”.

 

 

ELAC Miracord 90 Anniversary

Miracord 90 Anniversary to najwyższej jakości gramofon, którym ELAC nawiązuje do złotej ery płyt analogowych i swojej bogatej historii związanej z produkcją gramofonów. Perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości materiałów wprowadza melomanów do świata pięknego dźwięku.


ELAC Miracord 90 Anniversary spełnia najwyższe standardy pod względem jakości dźwięku, wykonania i mechanicznej precyzji. Ważąca 5,5 kg płyta nośna została wykonana z MDF-u i spoczywa na specjalnie opracowanych silikonowych nóżkach, które całkowicie odizolowują urządzenie od powierzchni, na której zostanie ustawione. Aluminiowy talerz o wadze 6,5 kg umieszczony jest na subtalerzu, którego utwardzona stalowa oś, w celu zminimalizowania tarcia, obraca się na rubinowej kulce. Sama oś zamontowana jest przy użyciu wysokiej jakości spiekanych tulei łożyskowych z brązu.

Aby zachować najwyższą możliwą jakość odtwarzania dźwięku, silnik został podwójnie odprzęgnięty od płyty nośnej, a tym samym od ramienia. Rozwiązanie to redukuje do absolutnego minimum ryzyko przenoszenia drgań. Nowo opracowane ramie wykonane jest z włókna węglowego, na jego końcu pracuje wkładka z igłą MicroLine. Moduł ten jest standardowo dołączony do gramofonu i został stworzony specjalnie dla ELAC-a przy współpracy z firmą Audio-Technica. Ta zaawansowana technicznie wkładka sprawia, że dźwięk odtwarzany jest dokładnie tak, jak został zapisany na płycie podczas jej tłoczenia.

Specyfikacja ELAC MIRACORD 90

Pasmo przenoszenia20 - 25 000 Hz
Waga talerza6.2 kg
Wymiary (S x W x G) mm470 x 170 x 360
Waga kg17.1

Opinie o ELAC MIRACORD 90

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: