Poprzedni
Następny

„Efektowne, soczyste i błyskotliwe” – test Bowers & Wilkins 706 S2 w „Audio”

Model 706 S2 to wyjątkowej jakości kolumna podstawkowa, w której wykorzystano różnorodne rozwiązania techniczne firmy Bowers & Wilkins, zapewniające wyjątkowe brzmienie i muzykalność. Mamy tutaj na myśli m.in. membrany Continuum czy kopułki wysokotonowe Carbon Dome. Możliwości tych kolumn sprawdziła redakcja magazynu „Audio”.

Bowers & Wilins 706 S2

Testujący doskonale znając ofertę kolumn głośnikowych firmy Bowers & Wilkins i chcąc scharakteryzować podstawkowy model 706 S2, odnoszą się do innych konstrukcji brytyjskiego producenta. Czytamy m.in.:

Można więc uznać, że droższe 705 S2 to tylko i aż „specjalna wersja” 706 S2. Z drugiej strony, wielkość, konfiguracja i technika 706 S2 są podobne jak w popularnym, tańszym monitorze 606, ale nie takie same – ważna różnica znowu dotyczy przetwornika wysokotonowego. Tym razem nie chodzi o jego mocowanie, ale o membranę: we wszystkich 600-tkach jest ona aluminiowa, w 700-tkach... też aluminiowa, ale z napyloną z zewnątrz warstwą karbonową i wzmocniona od tyłu karbonowym pierścieniem.

Bowers & Wilins 706 S2

Uwagę recenzentów zwróciła także jakość wykonania kolumn 706 S2 Bowers & Wilkins, która po części wpływa także na ich brzmienie, ale także na to, jak kolumny prezentują się w pomieszczeniu odsłuchowym:

Przewaga 706 S2 (nad 606) polega w dużym stopniu na skoncentrowaniu uwagi na jakości wykonania obudowy.

Ramka maskownicy jest cieniutka, co nie tylko pasuje do takiego stylu, ale też zmniejsza jej wpływ na fale dźwiękowe – potwierdzają to pomiary. Oczywiście maskownica jest trzymana przez schowane pod powierzchnią frontu magnesy, więc 706-ki będą dobrze wyglądać i dobrze grać zarówno z maskownicami, jak i bez nich.

Model 706 S2 trafił też w „Audio” do redakcyjnego „laboratorium”, gdzie dokładniej przyjrzano się m.in. temu, jak kolumny przetwarzają poszczególne pasma częstotliwości:

Charakterystyka przetwarzania 706 S2 nie wygląda idealnie, ale znajomo – rozkład nierównomierności nie jest przypadkowy, lecz charakterystyczny i wynikający z określonych rozwiązań, przyjętych już wiele lat temu przez konstruktorów B&W.

Bowers & Wilins 706 S2

Na koniec testujący pokusili się o opisanie swoich wrażeń z odsłuchu systemu stereo, w którym główną rolę grały kolumny 706 S2. Zdaniem redakcji magazynu „Audio” podstawkowe Bowersy charakteryzują się…

…wyrazistością wysokich częstotliwości, ale też mocnym basikiem – może jeszcze nie potężnym, bardzo niskim basem, ale już krzepkim, sprężystym basikiem. Jakby nie chciały nikomu oddać pola, ustąpić w energetyczności i żywości, ale przekonać do siebie natychmiast i nie zostać zapomniane aż do końca.

Efektowne, soczyste i błyskotliwe zainteresują nie tylko laików, ale również bardziej osłuchanych audiofilów, którzy niekoniecznie są purystami, lecz wiedzą, że taka swoboda i bogactwo wybrzmień są rzeczywiście czymś wyjątkowym dla monitora tej wielkości.

Pełny tekst recenzji znajdziesz w październikowym wydaniu magazynu „Audio”.

Bowers & Wilins 706 S2

Kolumny Bowers & Wilkins 706 S2 dostępne są w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Po wcześniejszym umówieniu się, możesz w specjalnie przystosowanej sali odsłuchowej sprawdzić w praktyce ten lub inny zestaw głośnikowy, pracujący w odpowiednio skomponowanym do Twoich wymagań systemie stereo lub kina domowego. Z pomocą Ekspertów Dobrego Brzmienia na pewno wybierzesz coś dla siebie.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: