Poprzedni
Następny

Dokumenty o przekrętach, które wbiją Cię w fotel

Dokumenty o przekrętach i oszustwach są nieprawdopodobnym studium nie ludzkiego sprytu, ale i tego, jak łatwo - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - dać się nabrać. Pewnie dlatego tak bardzo je lubimy! Zobaczcie, które z nich warto wrzucić na kino domowe.

Oszust z Tindera

Żyjemy w czasie cyberrewolucji, więc naturalne jest, że coraz bardziej rozległe wirtualne życie zaczyna naśladować to realne. Nie dziwne zatem, że i w sieci można spotkać zwyrodnialców, którzy okradają pradawną metodą ,,na kochasia’’ - tak zwanych oszustów matrymonialnych. Taką właśnie historię opowiada trzymający w napięciu dokument Netflix ,,Oszust z Tindera’’ - dwugodzinny film o jednym z największych międzynarodowych cwaniaczków, który za pośrednictwem Tindera uwiódł dziesiątki kobiet i wyłudził od nich setki tysięcy dolarów.

Jego misternie uknuta intryga trwała w najlepsze przez kilka lat - póki skrzywdzone kobiety nie postanowiły połączyć sił i pociągnąć przestępcę na dno.

Brudna Forsa

Jeśli szukasz szybkiego kursu jak popełnić przestępstwo finansowych, ,,Brudna forsa" to pozycja, która może Cię zainteresować. Każdy z odcinków tego dwusezonowego programu dokumentalnego opisuje inny przypadek, ale wszystkie kręcą się wokół jednego. Korupcja, oszustwa, żerowanie na starszych, czy nielegalne pozbywanie się toksycznych odpadów - ten serial udowadnia nam, że niektórzy zrobią naprawdę wszystko, by dorobić się fortuny i władzy nad innymi. Śliska pozycja, ale to nie znaczy, że nie warta obejrzenia!

McMilliony

,,McMilliony’’ to nieprawdopodobna, ale prawdziwa historia wielkiego oszustwa, którego ofiarą padła firma McDonald’s. W latach 90. ubiegłego stulecia sieć zorganizowała loterię o nazwie Monopoly, w której wzięły udział miliony Amerykanów. Pewien przestępca postanowił skorzystać z okazji i razem z siecią swoich pomocników sfałszował zwycięski kupon, oszukując sieć restauracji na kwotę 24 milionów dolarów.

Kilka lat później FBI otrzymało anonimową informację na temat domniemanego autora skoku na fortunę McDonald’s i ponownie podjęło śledztwo, które tym razem przyniosło lepsze rezultaty. Z emocji obgryziecie wszystkie paznokcie - gwarantujemy!

Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła

Co mają ze sobą wspólnego raper Ja Rule i Bahamy? Same gorzkie wspomnienia. Kilka lat temu on i jego wspólnik Billy McFarland postanowili zorganizować najbardziej epicki festiwal muzyczny wszech czasów, i bardzo ekskluzywny - tylko dla bogaczy, których było stać na prywatne namioty po kilkadziesiąt tysięcy dolarów za dobę. Duet zadbał o to, żeby o jego projekcie zrobiło się głośno, więc pierwsze inwestorów - astronomiczne kwoty) wydali na współpracę z bardzo drogimi celebrytkami, w tym Kendall Jenner i Bellę Hadid, które stały się oficjalnymi twarzami festiwalu Fyre. Miało być pięknie, jednak szybko okazało się, że nie będzie - zza festiwalowych kulis wychyliły się mroczne cienie oszustwa i defraudacji pieniędzy. A to, co oszukani festiwalowicze zastali na miejscu imprezy… musicie sami to zobaczyć!

Mistrzowie mistyfikacji: Historie słynnych oszustów

Zanim ,,Oszust z Tindera” zwiódł dziesiątki kobiet, a następnie podbił kino domowe widzów na całym świecie, istniał Robert Freegard, który przez dekadę kontrolował finansowo i okłamywał co najmniej siedem pań i jednego mężczyznę, wyłudzając od nich łącznie blisko milion funtów. Jak mu się to udało? Miał niezwykłą zdolność przekonywania - jego ofiary głęboko wierzyły, że współpracują z tajnymi służbami, ponieważ na ich i ich rodziny czyha poważne niebezpieczeństwo. Ten serial to krótka historia o tym,jak bardzo strach o życie potrafi uśpić czujność człowieka - zamiast ją wyostrzać.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: