Poprzedni
Następny

Dobry sprzęt audio nie musi zajmować dużo miejsca

Wielu melomanów i wymagających miłośników muzyki staje przed trudnym zadaniem – jak sprawić, aby przy bardzo ograniczonej przestrzeni w swoim domu, móc cieszyć się bardzo dobrym jakościowo dźwiękiem. Dzięki najnowszym systemom audio ten problem staje się już przeszłością. Teraz można uzyskać dobre brzmienie, także przestrzenne, z nawet niewielkich urządzeń.


Od czego zacząć nasze poszukiwania odpowiedniego systemu audio? Przede wszystkim musimy określić swoje preferencje. Jeżeli głównie słuchamy muzyki, poszukiwania najlepiej ograniczyć do typowego sprzętu stereo. Jeśli często sięgamy po projekcje filmowe warto rozważyć zakup soundbaru. Gdy chcemy połączyć stereo i kino domowe, ciekawą propozycją są kompaktowe amplitunery AV (wersje slim) lub zestawy 2-kanałowe, ale z wyjściem dla subwoofera.

Yamaha PianoCraft n670d

Najlepszym przykładem wszechstronnych urządzeń audio, są systemy mini, które zazwyczaj składają się z kompaktowego amplitunera CD i podstawkowych zestawów głośnikowych. Mimo swoich niewielkich rozmiarów urządzenia mini coraz częściej mogą pochwalić się taką samą funkcjonalnością, jak pełnowymiarowe konstrukcje, a przy tym z łatwością mieszczą się w mocno ograniczonej przestrzeni. Dowód na to, że nawet niewielkie urządzenia audio mogą zapewnić wysoką jakość dźwięku, dostarczyła Yamaha. Seria PianoCraft już od ponad dekady cieszy oczy, a przede wszystkim uszy wielu fanów muzyki na całym świecie. Urządzenia z tej serii w perfekcyjny sposób łączą atrakcyjne wzornictwo z wiernym, naturalnym brzmieniem.

Najnowsze systemy PianoCraft z rodziny Yamaha MusicCast mogą odtwarzać muzykę z niemal dowolnego źródła – wbudowanego odtwarzacza CD, radia internetowego, serwisów muzycznych, np. Spotify, a dzięki obsłudze łączności bezprzewodowej Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth także nagrania udostępnione w domowej sieci oraz te zgromadzone w przenośnych źródłach, takich jak smartfon, tablet lub laptop. W swoich najbardziej zaawansowanych wersjach modele z serii PianoCraft wyposażone są także w tuner cyfrowy DAB+. Dla miłośników absolutnego minimalizmu, jeżeli chodzi o rozmiar urządzenia, Yamaha przygotowała modele MusicCast MCR-N470D i MusicCast MCR-N570D, wykorzystujące sieciowe amplitunery CD. Fani wyrafinowanych możliwości powinni zwrócić uwagę na konstrukcje z ekskluzywnej linii Grand PianoCraft – MusicCast MCR-N670D i MusicCast MCR-N870D – w których wzmacniacz zintegrowany współpracuje z sieciowym odtwarzaczem CD.

Oczywiście seria PianoCraft nie wyczerpuje możliwości wyboru wysokiej klasy systemu mini. 

TEAC HR-X101DAB

Miłośnikom filmów śmiało można polecić soundbary, szczególnie zaawansowane modele Yamahy, wykorzystujące technologię cyfrowej projekcji dźwięku. Urządzenia te rozwiązują problem kłopotliwego rozstawiania wielokanałowego systemu AV. Wystarczy umieścić soundbar pod telewizorem, aby móc cieszyć się rzeczywistym dźwiękiem przestrzennym. Modele z cyfrową projekcją dźwięku wyposażone są w specjalne głośniki, które emitują precyzyjnie skierowane wiązki dźwięku. Wiązki te po odbiciu się od płaskich powierzchni znajdujących się w pomieszczeniu, np. ścian i mebli, także tych znajdujących się na przeciwległym skraju pokoju, docierają do miejsca odsłuchu, dosłownie otaczając widza rzeczywistym brzmieniem przestrzennym.

Cyfrowe projektory dźwięku Yamahy z rodziny YSP nie tylko pozwalają odtwarzać wielokanałowy sygnał, lecz także umożliwiają słuchanie nagrań stereofonicznych, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w roli wszechstronnego nagłośnienia. Ciekawą propozycją dla miłośników kina domowego są także klasyczne amplitunery, ale wykorzystujące obudowy typu slim, np. modele MusicCast RX-S601D i MusicCast RX-AS710D. Niższe i płytsze niż standardowe amplitunery kina domowego z łatwością zmieszczą się w nawet niedużych szafkach i pod telewizorami z ekranami o dużych przekątnych, nie odbiegając funkcjonalnością od swoich pełnowymiarowych braci.

Devialet Phantom

Najbardziej wymagający melomani mogą wybrać najnowsze głośniki bezprzewodowe. Urządzenia te, jak np. modele Devialet z serii Phantom, pozwalają zbudować system stereo, a także multi-room, dzięki czemu dźwięk będzie przesyłany do innych pomieszczeń w domu – wszystko bez potrzeby podłączania kabli! Cały system można w dowolnym czasie rozbudowywać o kolejne urządzenia i wszystkie obsługiwać za pomocą jednej, intuicyjnej aplikacji Devialet Spark. Ogromna moc szczytowa głośników, szczególnie modeli Silver Phantom (3000 W) i Gold Phantom (4500 W) pozwala wypełnić potężnym dźwiękiem nawet duże pomieszczenie. Devialet w swoim portfolio ma także urządzenia dla najbardziej wymagających audiofilów. Konstrukcje z serii Expert Pro to prawdziwie high-endowe modele, które w niskich, kompaktowych obudowach skrywają rewolucyjną technikę, gwarantującą niezrównaną jakość dźwięku.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(24 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: