Poprzedni
Następny

Devialet zaprezentował nowe wersje głośników Phantom

Devialet przedstawił nowe wersje głośników z rodziny Phantom. Najnowsze konstrukcje w niewielkich rozmiarach łączą najwyższą jakość dźwięku z łatwością obsługi i niemal nieograniczonymi możliwościami – teraz oferując także współpracę z AirPlay 2 i zgodność Roon Ready.

Głośniki bezprzewodowe Phantom Premier, Phantom Reactor i Phantom Opera de Paris cieszą się ogromną popularnością i dużym zaufaniem klientów. Wymienione modele zdobyły uznanie swoją wyróżniającą się stylistyką i znakomitą jakością dźwięku, która zaprzecza kompaktowym rozmiarom urządzeń. Teraz Devialet postanowił wprowadzić zmiany, które sprawiają, że te nietuzinkowe konstrukcje stają się jeszcze lepsze i bardziej ponadczasowe. Wprowadzone zostało również nowe nazewnictwo, aby precyzyjniej odzwierciedlić potencjał i możliwości głośników Phantom.

Czytelne nazewnictwo

Devialet dla ułatwienia wyboru Phantoma zdecydował się wprowadzić nowe nazewnictwo swoich głośników. Tym samym w miejsce dotychczasowych modeli Phantom Premier wprowadzone zostały dwie wersje modelu Phantom I: Phantom I 103 dB oraz Phantom I 108 dB. Dzięki temu użytkownik od razu może uzyskać informację, jaki poziom ciśnienia dźwięku jest w stanie wygenerować dany głośnik.

Analogiczne zmiany tyczą się modeli Phantom Reactor, które obecnie będą nazywane Phantom II 95 dB i Phantom II 98 dB. Francuska marka zachowała także ekskluzywne głośniki Opera de Paris, na które składają się mocniejsze wersje Phantoma I oraz Phantoma II. Elementem charakterystycznym dla Phantom II 98 dB Opera de Paris i Phantom I 108 dB Opera de Paris są pozłacane panele boczne.

Wysoka moc rzeczywista

Obok nazewnictwa modyfikacji uległa również sekcja poświęcona mocy, jaką uzyskują głośniki Phantom. Zamiast mocy szczytowej, rzadko uzyskiwanej w domowych warunkach, znajdziemy zmierzoną średnią moc rzeczywistą (RMS), która stanowi ustandaryzowaną wartość międzynarodową i uznawaną za prawidłową w przypadku głośników.

Phantom I 103 dB może pochwalić się mocą 500 W (RMS), z kolei Phantom I 108 dB i Phantom I 108 dB Opera de Paris gwarantują 1100 W (RMS). W przypadku modeli Phantom II 95 dB oraz Phantom II 98 dB i Phantom II 98 dB Opéra de Paris liczba ta wynosi kolejno 350 W (RMS) i 400 W (RMS). W ten sposób Devialet chciał zapewnić bardziej czytelną informację o maksymalnym zużyciu prądu przy pełnej mocy i w trybie czuwania. Maksymalne zapotrzebowanie na energię głośników Phantom I nie przekracza 250 W i 0,5 W w trybie czuwania, natomiast modeli Phantom II 130 W i 0,5 W w trybie czuwania.

Wygodne sterowanie, AirPlay 2 i Roon Ready

Dodatkowo wszystkie egzemplarze modelu Phantom I będą standardowo dostarczane wraz z pilotem zdalnego sterowania Remote V2, którego kolor będzie odpowiadał kolorowi głośnika. Do wyboru są dwie nowe wersje kolorystyczne – czarny mat i biały mat – zastępujące dotychczasowe wykończenia na wysoki połysk. Kolejnymi zmianami, dotyczącymi również pozostałych modeli, jest wprowadzenie obsługi AirPlay 2 oraz zdolności Roon Ready. W ten sposób użytkownicy urządzeń firmy Apple mogą przesyłać bezprzewodowo muzykę wprost do głośnika Phantom, przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku. Z drugiej nowości ucieszą się miłośnicy muzyki, którzy mają dostęp do swojej muzycznej biblioteki za pośrednictwem platformy Roon.

Wsparcie dla Phantom Premier i Phantom Reactor

Wprowadzone usprawnienia nie oznaczają, że Devialet zapomniał o obecnych użytkownikach głośników Phantom. Najnowsze oprogramowanie układowe DOS 2 i aplikacja Devialet App 1.14 wprowadzają AirPlay 2 oraz zgodność Roon Ready nie tylko do modeli Phantom I i Phantom II, ale także do głośników Phantom Premier i Phantom Reactor.

Co więcej nowe wersje oprogramowania i aplikacji oferują włączany z poziomu aplikacji tryb nocy i pozwalają na 24-bitowe strumieniowanie dźwięku high-res dla źródeł UPnP i Roon (jakość źródła można sprawdzić w aplikacji). Z autorską aplikacją Devialeta wsparcie zyskują dodatkowe produkty Phantom i z jej poziomu zapewniany jest również dostęp do nowych samouczków dotyczących strumieniowych źródeł dźwięku. Całości dla nowej wersji aplikacji dopełnia przeprojektowany panel główny interfejsu użytkownika.  Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: