Poprzedni
Następny

„Detaliczne i żywo brzmiące” – test kolumn Indiana Line Diva 252

W piątym tegorocznym numerze Audio Video ukazał się test małych kolumn Indiana Line Diva 252. Recenzent od samego początku zaznacza, że „włoska propozycja zasługuję na uwagę”. Sprawdźmy, jak redakcja oceniła sprzęt od tej popularnej marki.

Diva 252

Marka Indiana Line jest doskonale znana wszystkim audiofilom. Włoska firma już od lat 70. tworzy kolumny głośnikowe. Przez lata zdążyła sobie zaskarbić sympatię i zaufanie klientów na całym świecie. Diva 252 to kompaktowa propozycja marki. Jak pisze tester „Ich obudowy, starannie wykończone czarnym lakierem, mają tylko 16 cm szerokości, a jedna kolumna waży niecałe 5 kg”. Dodaje przy tym, że „ich konstrukcja wydaje się całkiem porządna”.

Redaktor zwraca też uwagę na wygląd głośnika wysokotonowego. Tylna część z komorą wypełnioną dwoma typami materiału wytłumiającego została osadzone w gumowej wytłoczce. Taki zabieg ma odprzęgać głośnik od drgającej obudowy. „Trudno ocenić skuteczność tego zabiegu, ale sam fakt jego zastosowania należy docenić”.

 Zainteresował Cię temat? Sprawdź nasz poradnik wideo o dobieraniu kolumn głośnikowych:

Co do brzmienia, tester przyznaje, że Indiana Line Diva 252 wyróżniają się bardzo dobrą precyzją, a brzmienie pozostaje przejrzyste. „Włoskie monitory cechują się przejrzystością i dobrą rozdzielczością, która nie ogranicza się tylko do wysokich tonów, ale rozciąga na właściwie całe pasmo”. Podkreśla również, że Diva 252 świetnie oddają brzmienie wokalu i gitar elektrycznych, ale pozostają również precyzyjne względem basu.  

„Indiany Diva 252 zaskoczyły nas precyzją i dynamiką. Te detaliczne i żywo brzmiące kolumny balansują na granicy oddzielającej rozjaśnienie i wyostrzenie (…) jeśli ktoś szuka tak właśnie brzmiących monitorów, to jest duża szansa na to, że Indiany okażą się bardzo dobrym wyborem"

Całość testu od magazynu Audio Video znajdziesz TUTAJ. Jeżeli chcesz zobaczyć je na własne oczy i sprawdzić, jak brzmią, koniecznie skontaktuj się z jednym z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Tam doświadczeni eksperci pozwolą Ci lepiej zapoznać się ze sprzętem oraz udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: