Poprzedni
Następny

CS1 – nowy odtwarzacz sieciowy marki NAD

NAD Electronics, ceniony producent wysokiej klasy komponentów audio-wideo, zaprezentował odtwarzacz sieciowy CS1. Ten kompaktowy model pozwala na dodanie możliwości strumieniowego przesyłania muzyki do naszego systemu stereo lub kina domowego.

NAD CS1 – nowy odtwarzacz sieciowy

NAD CS1 wykorzystuje komponenty klasy audiofilskiej i może odtwarzać dźwięk wysokiej rozdzielczości w jakości 24 bit/192 kHz. Urządzenie można podłączyć do domowej sieci internetowej bezprzewodowo przez Wi-Fi lub przewodowo przy wykorzystaniu złącza LAN Ethernet. Najnowszy odtwarzacz sieciowy obsługuje też Bluetooth oraz takie rozwiązania streamingowe jak Apple AirPlay 2, GoogleCast, Spotify Connect, Tidal Connect i Roon.

Łatwe odtwarzanie muzyki

Istnieje wiele sposobów na odtwarzanie muzyki za pośrednictwem streamera NAD CS1. Słuchacze mogą wykorzystać Bluetooth do sparowania CS1 ze smartfonem, tabletem lub komputerem.

CS1 zapewnia wiele opcji odtwarzania muzyki przez sieć domową. Słuchacz może skorzystać z AirPlay 2, aby przesyłać dźwięk o rozdzielczości CD z dowolnej aplikacji na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac albo z biblioteki iTunes na komputerze z systemem Windows. Dzięki GoogleCast użytkownicy mogą odtwarzać muzykę w dowolnej aplikacji obsługującej funkcję Cast na urządzeniu mobilnym lub komputerze osobistym, a następnie przesyłać ją do CS1.

Użytkownicy Spotify Connect i Tidal Connect mogą odtwarzać muzykę w aplikacjach tych serwisów, a następnie łatwo przesyłać dźwięk do CS1. Z kolei subskrybenci Roon mają możliwość odtwarzania audio ze swoich bibliotek cyfrowych oraz z serwisów streamingowych w rozdzielczości do 24 bit/192 kHz.

Wysokiej klasy dźwięk

Odtwarzacz sieciowy CS1 zapewnia jakość dźwięku, do której marka NAD zdążyła nas przyzwyczaić. Wyposażono go w zaawansowaną różnicową sekcję cyfrową opartą na przetworniku cyfrowo-analogowym PCM5141 firmy Texas Instruments, konstrukcji znanej z wyjątkowo niskiego poziomu szumów, doskonałej dynamiki i odporności na jitter zegara. Posiada również pełną zdolność renderowania i dekodowania MQA, co pozwala na odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości z serwisu Tidal.

Wszechstronne możliwości połączeniowe

Użytkownicy mogą podłączyć CS1 do sieci domowej bezprzewodowo poprzez Wi-Fi lub przewodowo za pomocą złącza LAN Ethernet. CS1 wyposażony jest w parę wyjść analogowych RCA do podłączenia amplitunera stereo, wzmacniacza zintegrowanego, przedwzmacniacza lub głośników aktywnych. Nowy streamer posiada również wyjścia optyczne i koncentryczne do przesyłania dźwięku cyfrowego o rozdzielczości do 24 bit/192 kHz do głośników z wejściami cyfrowymi, amplitunera kina domowego lub zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.

„Streaming znacząco zmienił sposób, w jaki ludzie odkrywają i doświadczają muzyki. CS1 ułatwia dodanie możliwości strumieniowania muzyki do starszego zestawu stereo lub kina domowego. Można też skonfigurować system o niewielkich rozmiarach do mieszkania lub domowego biura, łącząc CS1 z parą głośników z zasilaniem. Strumieniowanie nie może być prostsze niż to" – powiedział Cas Oostvogel, Product Manager NAD Electronics.

Dostępność

Dostępność odtwarzacza strumieniowego NAD CS1 w salonach Top Hi-Fi & Video Design przewidziana jest na kwiecień br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: