Poprzedni
Następny

Co to jest MOSFET?

MOSFET Producent: Copland MOSFET (ang. Metal Oxide Semiconductor Field Effect Transistor) jest odmianą tranzystora polowego o bardziej złożonej strukturze i zasadzie działania.

Mówiąc w dużym uproszczeniu wykorzystuje się w nim efekt modulacji rezystancji między źródłem a drenem (nazwy poszczególnych wyprowadzeń) poprzez potencjał bramki (wyprowadzenie sterujące tranzystorem MOSFET). Pod względem budowy stanowi on kombinację tranzystorów MOS oraz FET i charakteryzuje się dużą rezystancją wejściową. W technice audio stosowane są głównie MOSFET-y mocy, oferujące duże prądy wyjściowe, w połączeniu z mniej skomplikowanymi układami nimi sterującymi. Tranzystory MOSFET pozwalają zbudować wzmacniacz o dużej mocy wyjściowej bez konieczności stosowania bardzo rozbudowanych rozwiązań układowych innych kosztownych zabiegów konstrukcyjnych. Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna?

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: