Poprzedni
Następny

Co to jest Mimi Defined Loewe?

Mimi Hearing Technologies to berlińska firma – o, przyznacie, przeuroczej nazwie – która skupiła uwagę na zjawisku słuchu i stworzyła wyjątkowo innowacyjną technologię, umożliwiającą bardzo efektywne personalizowanie sygnału audio. Z kolei Loewe to producent luksusowych telewizorów i urządzeń audio klasy premium, docenianych na całym świecie. Co może powstać z współpracy dwóch tak uznanych marek? Dobrze myślicie. Coś pasjonującego.

Loewe bild s.77 to telewizor, który pozwala przeżywać magiczne chwile z filmami i telewizją.

W pierwszej chwili zwrot „spersonalizowane audio” może brzmieć dość obco. Tymczasem chodzi tu o coś prostego i powszechnego. Dokonania niemieckiej firmy mogą okazać się cenne praktycznie dla każdego. Jak to możliwe? W bardzo prosty sposób – jakość słyszenia każdego człowieka pogarsza się z wiekiem. Szczytowe możliwości, jeżeli chodzi o zakres słyszalnych częstotliwości osiągamy bardzo wcześnie, bo około 20-go roku życia. Potem, stopniowo i nieuchronnie, słyszymy coraz mniej. Świadomość tego faktu stała się dla założycieli Mimi inspiracją.


Loewe – 100 lat rozwoju technologii TV. Więcej na temat niemieckiego producenta można dowiedzieć się z naszej strefy marki:


Mimi Defined – innowacyjny test słuchu

Firma Mimi Hearing Technologies została założona w 2014 i od początku tworzy doskonale dopasowany zespół specjalistów. Biotechnolodzy, znający od podszewki zjawisko słuchu z perspektywy biologicznej współpracują tu z pasjonatami audio i, rzecz jasna, świadomą biznesowych realiów kadrą zarządzającą. Efektem ich współpracy było powstanie innowacyjnej technologii badającej jakość słyszenia. Każdy – również Ty – w kilka minut może wykonać test przy użyciu aplikacji Mimi Hearing test dostępnej na systemy iOS (bezproblemowe łączenie z Apple Health) i Android. Wystarczy ciche miejsce oraz słuchawki. Bardzo ciekawe doświadczenie, choć wyniki mogą być zaskakujące! Autor tego tekstu – człowiek trzydziestokilkuletni – był zdziwiony naukowym potwierdzeniem faktu, że lata gry na różnych, nieraz głośnych instrumentach, nie były obojętne dla jego błon bębenkowych.

Loewe – 100 lat rozwoju technologii TV

Czy aplikacja umożliwiająca badanie słuchu doprawdy jest tak innowacyjnym dokonaniem? Niezupełnie. Ale możliwość przesłania jego wyników do szeregu urządzeń audio - takich, jak słuchawki, smartfony czy telewizory Loewe - oraz kalibracja głośników na tej podstawie już zdecydowanie tak! Świadectwem doniosłości tej technologii jest szereg prestiżowych nagród. Wystarczy w tym miejscu wymienić SATVISION Innovation Prize (2018) za optymalizację dźwięku telewizorów Loewe czy aż dwie nagrody CES przyznawane w Las Vegas, również w kategorii innowacji. Mimi Hearing Technologies była ich laureatem dwa lata z rzędu, w 2018 i 2019 roku.

„Nowe Loewe”, czyli klasyka odbudowana

Producent telewizorów i elektroniki użytkowej Loewe Technology GmbH może pochwalić się długą historią. Założona w 1923 r. firma (niedługo będzie obchodzić setne urodziny!) - czyli roku wprowadzenia radia w Niemczech - od początku istnienia konsekwentnie oferuje doskonale wykonane, piękne produkty, które swoją klasą istotnie przewyższają “marketowe” odpowiedniki. Prestiżu marce dodaje fakt, że cały proces produkcji - od koncepcji, przez taśmę produkcyjną, do pakowania - ma miejsce w Niemczech. Telewizory Loewe to produkty w całości “made in Germany”. A do niemieckiej jakości raczej nikogo nie należy przekonywać. 

Loewe – 100 lat rozwoju technologii TV

Po półrocznej przerwie w działalności na początku 2020 r. Loewe Technology GmbH zostało, jeżeli można tak powiedzieć, założone na nowo. Jej nowe, przepiękne produkty, szybko doceniono na arenie międzynarodowej. Już w 2021 r. zdobyły one aż 10 nagród iF Design oraz sześć Red Dot Awards. Wiosną 2021 r. polskim dystrybutorem niemieckiej marki została firma Audio Klan.

Mimi Defined w telewizorach Loewe - dźwięk dopasowany do Ciebie

W sytuacji, kiedy trudno nam zrozumieć dźwięk płynący z telewizora - niezależnie od tego, czy oglądamy widowisko sportowe, dokument czy film fabularny - pierwszym odruchem jest zwiększenie poziomu głośności. Tymczasem dzięki Mimi Defined wcale nie musimy uciekać się do tak banalnego rozwiązania. Które, dodajmy, w dłuższej perspektywie na pewno nie wpływa korzystnie na słuch.

Loewe bild s.77 to model, który został stworzony z myślą o prawdziwych entuzjastach kina.

Po wykonaniu testu we wspomnianej wyżej aplikacji za pomocą jednego przycisku i wykorzystaniu kodu QR możemy przesłać jego wyniki do telewizora oraz zapisać profil dźwiękowy. W ten sposób łatwo stworzyć profile dla każdego z członków rodziny. Efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Czytając recenzje testerów tej technologii w telewizorach Loewe zwraca uwagę jeden wspólny punkt: zaskoczenie. Po uruchomieniu dopasowanego profilu dźwięku okazywało się, jak wiele dotąd nie słyszeli. Lub, innymi słowy, jak wiele jeszcze mogą usłyszeć! Szelest liści nie musi zagłuszać chichotów czy odgłosów rozmów, lecz współwystępować razem z nimi i, powiedzmy, tupotem stóp. W pełnym zakresie częstotliwości, bez zwiększania głośności.

Dzięki swojemu spektakularnemu 77-calowemu formatowi Loewe bild s.77 zapewnia wyjątkowe doświadczenia kinowe w domowym zaciszu.

A co, jeżeli oglądamy film w grupie zróżnicowanej wiekowo? Wyjścia są dwa. Po pierwsze, Mimi Definde dysponuje próbkami 1,5 miliona zanonimizowanych testów odsłuchowych. Dzięki temu możemy znaleźć uśredniony profil, który zrekompensuje większość braków. Po drugie, technologia ta w telewizorach Loewe nie działa zero-jedynkowo. Możemy określić poziom zmian w odniesieniu do oryginalnego miksu dźwiękowego proponowanego przez TV.

Technologia Mimi Defined dostępna jest od modelu Loewe bild 3 i wzwyż. Wszystkie telewizory dostępne w naszych salonach, a więc bild v.55 dr+, bild v.65 dr+ oraz bild s.77 dr+ z Apple TV posiadają ją na pokładzie. Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży na prezentację możliwości Loewe i Mimi. Jeżeli mielibyście jakiekolwiek pytania - z przyjemnością odpowiemy na nie drogą mailową ([email protected]) lub telefoniczną: 22 629 20 26.Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: