Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins przedstawia kolumny z serii 700 S3 Signature

W portfolio marki Bowers & Wilkins oznaczenie „Signature” otrzymują wyłącznie najbardziej zaawansowane kolumny. Takie, które w porównaniu do standardowych modeli wyróżniają się radykalnie poprawioną wydajnością i unikatowym designem. Nie inaczej jest tym razem. Nowa seria głośników od brytyjskiego producenta, czyli 700 S3 Signature, to nie tylko wspaniałe zwieńczenie cenionej linii 700 S3, ale także prawdziwy pokaz wiedzy i umiejętności specjalistów z Worthing. Dowiedz się więcej.

kolumny podłogowe bowers & wilkins 702 S3 signature midnight blue metallic

Trzy nowe kolumny o jeszcze lepszej wydajności

Serię 700 S3 Signature tworzą trzy kolumny: podłogowa 702 S3 Signature, podstawkowa 705 S3 Signature oraz – po raz pierwszy w historii marki – centralna do kina domowego, czyli HTM71 S3 Signature.

Wszystkie oparte są o sprawdzone, cenione przez krytyków i słuchaczy konstrukcje wchodzące w skład serii 700. Jednak w każdej z nich inżynierowie brytyjskiej marki wprowadzili starannie dobrane ulepszenia. Dzięki temu możliwości brzmieniowe premierowych kolumn stoją na jeszcze wyższym poziomie.

Bowers & Wilkins 702 S3 – dopracowana do perfekcji

Największy z nowych modeli, czyli kolumna podłogowa Bowers & Wilkins 702 S3 Signature to konstrukcja oparta o flagowy model 702 S3. Jej sercem jest tweeter z kopułką Carbon Dome, osadzony w odrębnej aluminiowej obudowie i umieszczony na szczycie skrzynki. W dodatku wyposażony w nową siateczkę osłonną, zaczerpniętą z serii 800 Signature, która nie tylko estetycznie wygląda, ale także poprawia dyspersję sopranów.

kolumny podłogowe bowers & wilkins 702 S3 signature datuk gloss

Poniżej znajduje się bateria czterech przetworników. Pierwszy z nich to woofer z membraną Continuum i biomimetycznym zawieszeniem FST, które skutecznie odfiltrowuje przebarwienia i eliminuje zniekształcenia. Pod nim umieszczono trzy przetworniki niskotonowe wyposażone w udoskonalone zwieszenie i membrany Aerofoil, które odznaczają się zmienną grubością. Dzięki temu są w stanie zapewnić potężny i chirurgicznie precyzyjny bas.

Pozostałe ulepszenia zastosowane w tym modelu to udoskonalone zwrotnice – wyposażone w kondensatory Mundorf, cewki indukcyjne i skorygowane kondensatory obejściowe. Ponadto – na tylnej ściance znajdują się nowe terminale głośnikowe z wysokiej jakości mosiężnymi rdzeniami.

Bowers & Wilkins 705 S3 Signature – stworzona do małych pomieszczeń

Idealnym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń jest kolumna podstawkowa Bowers & Wilkins 705 S3 Signature. Za jej brzmienie odpowiadają dwa przetworniki: wspomniany już tweeter z kopułką Carbon Dome o konstrukcji on-top oraz głośnik nisko-średniotonowy z membraną Continuum i nowym, udoskonalonym zawieszeniem.

kolumna podstawkowa bowers & wilkins 705 S3 signature midnight blue metallic

Również w tym modelu inżynierowie Bowersa zastosowali poprawione zwrotnice i nowe terminale głośnikowe z mosiężnymi rdzeniami. Wszystko przekłada się na bardziej detaliczny, wyrazisty i odczuwalnie mocniejszy w najniższym pasmie dźwięk.

Bowers & Wilkins HTM71 S3 Signature – więcej emocji podczas seansów

Trzeci z premierowych modeli jest pierwszą w historii marki kolumną centralną z prestiżowym dopiskiem „Signature”. Bowers & Wilkins HTM71 S3 Signature to trzydrożna konstrukcja, wyposażona w dwa woofery z membranami Aerofoil, midwoofer z membraną Continuum i biomimetycznym zawieszeniem oraz tweeter Carbon Dome o konstrukcji on-top.

kolumna centralna bowers & wilkins HTM71 S3 signature datuk gloss

I w tym modelu nie zabrakło miejsca na udoskonaloną zwrotnicę oraz nowe terminale głośnikowe. Dzięki tym wszystkim usprawnieniom inżynierowie Bowersa uzyskali bardziej dosadne, klarowne i przestrzenne brzmienie. Tak ważne w systemach kina domowego.

Prawdziwie ekskluzywne

Żeby podkreślić wyjątkowe miejsce serii 700 S3 Signature w portfolio marki Bowers & Wilkins, projektanci przygotowali dla tych kolumn dwie efektowne wersje wykończenia. Pierwsza to znany np. z głośników Nautilus i serii 800 Signature lakier Midnight Blue Metallic. Natomiast druga, czyli Datuk Gloss, to lakierowany fornir o mahoniowym odcieniu. Na froncie kolumn nie zabrakło też złotych akcentów, które wspaniale podkreślają status głośników z serii Signature.

Dostępność

Dave Sheen, czyli prezes marki Bowers & Wilkins, w taki sposób zapowiedział premierę serii 700 S3 Signature:

Każda premiera głośników z serii Signature to chwila prawdziwej dumy dla wszystkich pracowników Bowers & Wilkins. Nowa seria 700 Signature znacząco poszerza nasze portfolio i jestem przekonany, że zostanie entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów i słuchaczy na całym świecie.

Kolumny z serii 700 S3 pojawią się w naszej ofercie w kwietniu. Nie czekaj – zarezerwuj salę odsłuchową i na własne uszy przekonaj się, czy Dave Sheen ma rację.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: