Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins Pi5 S2 i Pi7 S2 – nowa generacja słuchawek dokanałowych brytyjskiego producenta

Ceniony brytyjski producent sprzętu audio – firma Bowers & Wilkins – wprowadza do oferty nowe wersje swoich dokanałowych słuchawek True Wireless, zaprojektowanych z myślą o odtwarzaniu dźwięku w wysokiej jakości. Modele Pi5 S2 i Pi7 S2, bo o nich mowa, pozwalają cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem w każdym miejscu, w jeszcze lepszym wydaniu niż dotychczas. W porównaniu z pierwszą generacją, wprowadzoną na rynek w kwietniu 2021 roku, słuchawki Pi5 S2Pi7 S2 charakteryzują się ulepszoną łącznością Bluetooth, dłuższym czasem pracy na baterii i nowym designem premium.

Bowers & Wilkins Pi7 S2

Niezależnie od tego, gdzie chcesz słuchać ulubionej muzyki – podczas spaceru, długiej podróży, czy też w domowym zaciszu, bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Bowers & Wilkins zapewnią Ci nie tylko doskonałe brzmienie, ale też komfort użytkowania i bogatą funkcjonalność.

Modele Pi5 S2 i Pi7 S2 zostały stworzone przez tych samych inżynierów, którzy pracowali przy projektowaniu kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins, stosowanych obecnie w renomowanych studiach nagraniowych na całym świecie, w tym m.in. w londyńskim Abbey Road Studios. Nowe modele kontynuują dzieło swoich poprzedników, bazując na wielu rozwiązaniach znanych już ze słuchawek PI5 i PI7. Są to konstrukcje odporne na pył, wodę i pot (stopień ochrony to IP54; nie dotyczy etui ładującego).

Pi7 S2 – nowy dokanałowy „flagowiec” Bowers & Wilkins

Słuchawki Pi7 S2 to obecnie najlepiej wyposażona i najlepiej wykonana konstrukcja typu True Wireless firmy Bowers & Wilkins. Zastosowano tu dwudrożny układ przetworników elektroakustycznych, podobnie jak ma to miejsce w wielu kolumnach głośniowych. W każdej słuchawce znajdują się po dwa przetworniki – przetwornik dynamiczny wspierany przez wysokotonowy przetwornik armaturowy. Każdy napędzany jest przez własny wzmacniacz, co pozwoliło uzyskać pełne, dynamiczne, mocne brzmienie.

Bowers & Wilkins Pi7 S2

Słuchawki obsługują bezprzewodową transmisję z wykorzystaniem kodeków Qualcomm aptX i aptX Adaptive i kompatybilnych z nimi urządzeń mobilnych. Zapewnia to możliwość przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości (nawet do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 48 kHz) z odpowiednich serwisów strumieniowych, takich jak np. Tidal w wersji HiFi.

Model Pi7 S2 wyposażono ponadto w układ adaptacyjnej redukcji hałasu (Adaptive Noise Cancellation), który automatycznie monitoruje, analizuje i dostosowuje się do hałasów otoczenia, co przekłada się na najlepsze możliwe wrażenia z odtwarzanego na słuchawkach sygnału audio. System ANC wykorzystuje łącznie aż 6 mikrofonów – po 3 w każdej słuchawce – zapewniając w ten sposób krystalicznie czysty dźwięk także podczas rozmów telefonicznych.

Bowers & Wilkins Pi7 S2

Etui ładujące w modelu Pi7 S2 ma funkcję retransmisji dźwięku, znaną już z modelu pierwszej generacji. Pozwala ona na podłączenie etui do źródła dźwięku (za pomocą kabla z wtykiem jack 3,5 mm lub USB-C), co z kolei umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio do słuchawek. Dzięki temu możemy strumieniowo odtwarzać dźwięk praktycznie z dowolnego źródła wyposażonego w odpowiednie złącze, ale pozbawionego modułu Bluetooth. Wszystko przy zachowaniu wysokiej jakości brzmienia.

Pi5 S2 – doskonałe brzmienie i jakość dźwięku podczas rozmów

Drugi z nowych modeli – Pi5 S2, wykorzystuje rozwiązania, która zapewniają stabilną bezprzewodową transmisję sygnału i synchronizację między prawą i lewą słuchawką.

Bowers & Wilkins Pi5 S2

Model ten obsługuje zaawansowany układ aktywnej redukcji hałasu i wyposażony jest w tryb „przezroczystości”, który umożliwia przepuszczanie dźwięków otoczenia, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Dzięki kompatybilności modelu Pi5 S2 z aptX możliwe jest odtwarzanie audio w jakości CD z urządzeń obsługujących ten kodek. Co więcej, dwa wbudowane mikrofony w każdej słuchawce pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych z zachowaniem niezwykle czystego dźwięku.

Bowers & Wilkins Pi5 S2

Z modelu Pi5 S2 można korzystać przez cały dzień, ponieważ słuchawki, łącznie z naładowanym w pełni etui oferują ok. 24 godziny pracy bez dostępu do zasilania. Całości dopełnia funkcja szybkiego ładowania, zapewniająca około dwóch godzin pracy na baterii po zaledwie 15-minutowym ładowaniu. Rozwiązanie to jest dostępne również w modelu Pi7 S2.

Wygodna obsługa i komfortowe ładowanie

Mimo bogatej funkcjonalności słuchawki Pi5 S2Pi7 S2 możesz obsługiwać wygodnie za pomocą interfejsu opartego na jednym przycisku. Modele te są ponadto kompatybilne z aplikacją mobilną Bowers & Wilkins Music, która daje możliwość m.in. konfiguracji systemu aktywnej redukcji szumu czy aktywacji czujnika obecności. Aplikacja Bowers & Wilkins Music obsługuje również streaming wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z urządzenia mobilnego do słuchawek za pośrednictwem serwisów takich jak Qobuz, Tidal czy Deezer. Modele Pi5 S2Pi7 S2 umożliwiają ponadto szybką i wygodną aktywację asystenta głosowego – Siri lub Asystenta Google, zależnie od sparowanego z nimi urządzenia.

Zarówno model Pi7 S2, jak i Pi5 S2 umożliwia sparowanie z różnorodnymi urządzeniami źródłowymi. Tym samym w łatwy i wygodny sposób możesz ponownie połączyć słuchawki z każdym kompatybilnym źródłem, np. przy szybkim przełączaniu z odsłuchu muzyki na smartfonie na połączenie konferencyjne w laptopie. W porównaniu z modelami pierwszej generacji, słuchawki Pi7 S2Pi5 S2 mają ulepszoną transmisję bezprzewodową – zasięg sygnału zwiększono do 25 m dzięki zastosowaniu przeprojektowanej anteny.

Bowers & Wilkins Pi5 S2

Etui ładujące dołączone do słuchawek pozwala naładować ich baterię wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz. Wbudowane w słuchawkach akumulatory zapewniają nawet do 5 godzin bezprzewodowej pracy bez konieczności ładowania, a wspomniane etui umożliwia ich kilkukrotne pełne ładowanie. Etui modelu Pi7 S2 zapewnia dodatkowe 16 godz. użytkowania, a etui znajdujące się w zestawie słuchawek Pi5 S2 nawet 19 godz. Dzięki temu ulubioną muzyką możesz cieszyć się przed długi czas, bez konieczności poszukiwania źródła zasilania. Słuchawki True Wireless Bowers & Wilkins doskonale sprawdzą się więc nawet podczas długich podróży.

Różnorodne wersje kolorystyczne

Brytyjski producent oferuje nowe słuchawki True Wireless w znacznie większej liczbie wyrafinowanych wariantów, niż miało to miejsce w wypadku modeli pierwszej generacji, czyli PI5 i PI7. Model Pi5 S2 dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Cloud Grey, Sage Green, Spring Lilac i Storm Grey, natomiast słuchawki Pi7 S2 dostępne są w trzech wersjach: Canvas White, Satin Black i Midnight Blue.

Bowers & Wilkins Pi5 S2

Modele Pi5 S2 w kolorach: Cloud Grey, Spring Lilac i Storm Grey oraz Pi7 S2 w kolorach Canvas White, Satin Black i Midnight Blue są już dostępne w sprzedaży w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Planowana dostępność wersji kolorystycznej Sage Green modelu Pi5 S2 to czerwiec 2023 r.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: