Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins oficjalnym partnerem firmy Aston Martin

Bowers & Wilkins, oferujący zaawansowane technicznie głośniki i kolumny głośnikowe, został oficjalnym partnerem firmy Aston Martin. W wyniku współpracy tych dwóch topowych brytyjskich producentów klasy premium samochody Aston Martin będą wyposażane w specjalnie zaprojektowane elementy nagłośnienia, których wytwarzaniem zajmie się Bowers & Wilkins. Pierwszym modelem samochodu wyposażonym w nowo opracowany system dźwięku przestrzennego Bowers & Wilkins jest DB12.

Aston Martin DB12

Chcąc zapewnić możliwie najlepsze wrażenia z użytkowania, światowej klasy zespoły inżynierów Bowers & Wilkins i Aston Martin współpracowały nad stworzeniem nagłośnienia z  opcjonalnym samochodowym systemem dźwięku przestrzennego. Wykorzystując rozwiązania techniczne i innowacje zastosowane w wiodących w branży głośnikach i kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins, ten niestandardowy system audio został odpowiednio zaprojektowany pod względem akustyki, aby zapewnić spektakularne wrażenia słuchowe. Wysokiej jakości, przestrzenne brzmienie osiągnięto dzięki perfekcyjnie dobranej lokalizacji, odpowiedniemu kierunkowi i symetrycznej pozycji głośników, które zostały wbudowane w model DB12.

Aston Martin DB12

W nagłośnieniu luksusowego samochodu DB12 zastosowano wysokowydajne, opatentowane rozwiązania techniczne Bowers & Wilkins, takie jak aluminiowe głośniki wysokotonowe z podwójną kopułką i przetworniki średniotonowe Continuum®. Wykorzystywane elementy zapewniają temu 15-głośnikowemu systemowi dźwięku przestrzennego o łącznej mocy 1 170 W zrównoważone i precyzyjne brzmienie. Głośniki odpowiedzialne za dźwięk przestrzenny oraz subwoofer zapewniają niezwykle ekscytujące wrażenia dźwiękowe w luksusowym samochodzie sportowym marki Aston Martin.

db12

Zastosowane przetworniki elektroakustyczne

Umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie głośników wysokotonowych, 100-milimetrowe głośniki Continuum® to rezultat 8 lat prac inżynierów Bowers & Wilkins. Są one ogromnym krokiem naprzód w zakresie wydajności średniotonowych przetworników elektroakustycznych. Ich autentyczność i precyzja w reprodukcji dźwięku zapewnia realistyczne brzmienie wszystkim pasażerom DB12. W oparciu o zasadę kontroli i zoptymalizowanej elastyczności, tkana konstrukcja kompozytowa jest odpowiednio tłumiona w celu pochłaniania niepożądanego rezonansu, co skutkuje dużą wydajnością i czystszym dźwiękiem w zakresie średnich tonów z mniejszym niepożądanym hałasem. Dzięki pięknemu srebrnemu wykończeniu membran Continuum™ głośnik średniotonowy jest równie atrakcyjny wizualnie, co zaawansowany technologicznie.

Aston Martin DB12

Wśród rozwiązań nie zabrakło także charakterystycznej dla Bowers & Wilkins techniki Tweeter-on-Top. Polega ona na oddzieleniu głośnika wysokotonowego od reszty obudowy w celu zmniejszenia podbarwień. W samochodzie minimalizuje również odbicia akustyczne od przedniej szyby, zamiast tego promieniując dźwięk bezpośrednio w kierunku pasażerów. Rezultatem jest lepsza klarowność systemu, dzięki czemu dźwięk jest bardziej szczegółowy, czysty i naturalny. Trzy zamontowane głośniki wysokotonowe dumnie prezentują się na desce rozdzielczej modelu DB12, uzupełniając jego stylowe wnętrze.

Aston Martin DB12

DB12 na jubileusz firmy Aston Martin

Model DB12, zapowiadany jako pierwszy na świecie super tourer,  miał swoją światową premierę 24 maja 2023 r., podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Ten niesamowicie wyglądający pojazd zwiastuje nową erę samochodów sportowych marki Aston Martin. Charakteryzują go wysokie osiągi i ultraluksus, a także płynna integracja zaawansowanych technologii, wysublimowanego stylu i perfekcyjnego wykonania, a więc tego, z czego słynie brytyjska marka. Zapowiedź samochodu DB12 pojawiła się w wyjątkowym momencie dla firmy Aston Martin, ponieważ w 2023 roku świętuje ona 110. rocznicę istnienia, a jednocześnie 75-lecie znakomitej linii DB.

db12

W tym nowym świcie naszych samochodów sportowych nowej generacji, precyzyjnie wykonane wnętrza na poziomie „couture” mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia całkowicie wciągającego, emocjonalnego, ludzkiego doświadczenia. Już sam dźwięk naszych silników dostarcza silnych emocji i wrażeń. A teraz, dodając prawdziwie przeszywający dźwięk dostarczany przez nowo opracowany system audio, zharmonizowaliśmy nasze projekty wnętrz z nowymi technologiami i innowacjami, aby kierowcy poczuli energię, spokój i luksus jednocześnie. Bowers & Wilkins dostarczył system, który zarówno spełnia te ambicje projektowe, jak i sprawia, że wygląda równie efektownie, jak brzmi. Kierowcy mogą korzystać z niego w dowolny sposób, aby stworzyć własne, doskonałe doznania – powiedział Marek Reichman, wiceprezes wykonawczy i dyrektor kreatywny Aston Martin.

Początek owocnej współpracy

Wprowadzenie na rynek modelu DB12 dało początek oficjalnemu partnerstwu i dalszej współpracy firm Bowers & Wilkins i Aston Martin, które łączy wiele podobnych wartości, w tym skupienie na innowacjach technicznych oraz pasja do wysokich osiągów w swoich dziedzinach.

Współpraca Bowers & Wilkins z Aston Martin jest całkowicie naturalna, ponieważ obie marki celebrują swoje brytyjskie dziedzictwo, a jednocześnie słyną z innowacji i tworzenia ekscytujących doświadczeń. Oprócz integracji car audio, to nowe, ekscytujące partnerstwo doprowadzi również do rozszerzenia współpracy obu marek w przyszłości. Z dumą czekamy na kolejny rozdział – powiedział Dan Shepherd, Vice President of Licensing and Partnerships Bowers & Wilkins.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: