Poprzedni
Następny

„Bezobsługowy” wzmacniacz zintegrowany – test Copland CSA 70 na audiostereo.pl

Wzmacniacz CSA 70 firmy Copland to urządzenie zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom wysokiej jakości dźwięku. Model ten został wyposażony w różnorodne złącza cyfrowe i analogowe, co pozwala na współpracę z różnorodnymi urządzeniami źródłowymi. Możliwości wzmacniacza sprawdzał Marcin Olszewski z portalu Audiostereo.

COPLAND CSA 70

Testujący określił model CSA 70 mianem „bezobsługowego”. To zasługa minimalistycznej konstrukcji tego urządzenia:

Trudno bowiem nie ogarnąć typowego skandynawskiego minimalizmu i szalenie udanego połączenia surowości aluminiowego frontu o grubości 10 mm i zaledwie dwóch dużych pokręteł i jednego małego przełącznika.

Uwagę redaktora portalu Audiostereo zwrócił także tylny panel urządzenia, na którym panuje „wzorowy porządek”:

Pojedyncze, dość standardowe terminale głośnikowe ulokowane są w górnej części ściany tylnej, co szalenie ułatwia aplikację okablowania, nawet stojąc od frontu wzmacniacza.

COPLAND CSA 70

Redaktor Marcin Olszewski nie pominął też aspektów technicznych modelu CSA 70:

(…) za obsługę wejścia USB odpowiedzialny jest kontroler XMOS a rola przetwornika przypadła kości Cirrus WM8740, więc obsługa sygnałów cyfrowych kończy się na PCM 24-bit/192kHz.

Nader pozytywnie zaskakuje za widok sekcji zasilającej, gdzie znajdziemy miły polski akcent w postaci naszego rodzimego transformatora toroidalnego – prosto z toroidy.pl i parę dwóch kondensatorów Nippon Chemi-Con po 12 000 μF każdy.

Model CSA 70 wypadł świetnie również pod względem brzmienia:

Mamy bowiem do czynienia z istnym wulkanem energii i to już od początku skali, co wydaje wręcz idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy lubią słuchać cicho, lecz jednocześnie niekoniecznie mają ochotę na kompromisy dotyczące tak rozdzielczości, jak i dynamiki. Jest to o tyle istotne, że 70-ka nie posiadając żadnej equalizacji, bądź firmowego loudnesu, właśnie ów bezkompromisowy dźwięk od samego startu zapewnia.

COPLAND CSA 70

Z podsumowania recenzji można wywnioskować, że wzmacniacz zintegrowany CSA 70 to model bez wątpienia warty uwagi:

Copland CSA70 oferuje bowiem nie tylko charakterystyczne, minimalistyczne i wysmakowane duńskie wzornictwo, lecz również, a raczej przede wszystkim brzmienie w bezdyskusyjny sposób nawiązujące do swojego starszego, już „zlampizowanego” rodzeństwa.

Pełny tekst recenzji znajdziesz na portalu Audiostereo. Możesz go przeczytać również TUTAJ.

COPLAND CSA 70

Wzmacniacz zintegrowany Copland CSA 70 dostępny jest nie tylko na tophifi.pl, ale także w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Po wcześniejszym umówieniu się, możesz w specjalnie przystosowanej sali odsłuchowej sprawdzić w praktyce to urządzenie, pracujące w odpowiednio dopasowanym do Twoich wymagań systemie stereo. Dostępni na miejscu specjaliści pomogą Ci w przeprowadzeniu testów i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: