Poprzedni
Następny

Audio-Technica ATH-M50xSTS i ATH-M50xSTS-USB StreamSet – nowe słuchawki dla twórców treści live streamingowych

Firma Audio-Technica, czołowy producent sprzętu audio do zastosowań domowych i profesjonalnych, wprowadza do oferty przewodowe słuchawki nauszne ATH-M50xSTS StreamSet (model ze złączem XLR) i ATH-M50xSTS-USB (wersja ze złączem USB). Zostały one stworzone specjalnie z myślą o twórcach treści live streamingowych.

Audio-Technica ATH-M50xSTS

Nowe słuchawki zostały zaprezentowane premierowo na targach Consumer Electronics Show (CES) 2023. Wyposażone są w te same 45-milimetrowe przetworniki elektroakustyczne, które zostały zastosowane w słuchawkach M50x, niezwykle cenionych przez inżynierów dźwięku i realizatorów pracujących w studiach nagraniowych na całym świecie. Przetworniki te pozwalają uzyskać czyste brzmienie z głębokim i precyzyjnym basem.

Audio-Technica ATH-M50xSTS

Wyjątkowy mikrofon kardioidalny

To jednak konstrukcja mikrofonu jest tym, co naprawdę wyróżnia nowe zestawy słuchawkowe firmy Audio-Technica. Obydwa modele wykorzystują kardioidalny mikrofon pojemnościowy, którego budowa kapsuły wzorowana jest na klasycznym mikrofonie Audio-Technica AT2020.

Mikrofon ulokowany jest na elastycznym wysięgniku, który gwarantuje odpowiednią, a przede wszystkim stałą odległość przetwornika od ust mówcy, nawet jeśli ten podczas mówienia porusza głową. Umożliwia to uzyskanie sygnał mowy czy wokalu studyjnej jakości, bez szumów tła i przy zachowaniu względnie stałego poziomu wyjściowego. Co bardzo praktyczne, mikrofon można szybko i sprawnie wyciszyć – wystarczy przekręcić ramię wysięgnika ku górze.

Audio-Technica ATH-M50xSTS

Dwie wersje różniące się złączami

Modele ATH-M50xSTS i ATH-M50xSTS-USB wyposażone są w 2-metrowy przewód słuchawkowy. Różnią się jednak wykorzystywanymi złączami, co decyduje o tym, z jakiego typu urządzeniami mogą być wykorzystywane.

Słuchawki ATH-M50xSTS mają kabel zakończony wtykiem słuchawkowym jack 3,5 mm i mikrofonowym złączem XLR, co pozwala na podłączenie mikrofonu bezpośrednio do zewnętrznego interfejsu audio lub miksera.

Audio-Technica ATH-M50xSTS

Model ATH-M50xSTS-USB został wyposażony w przewód zakończony wtykiem USB typu A. W komplecie jest również przejściówka na złącze USB-C. Słuchawki te wyposażone są w wysokiej jakości przetwornik C/A, który obsługuje częstotliwość próbkowania do 96 kHz i rozdzielczość do 24 bitów. Co więcej, słuchawki ATH-M50xSTS-USB obsługują tryb Side Tone, który pozwala użytkownikowi na odsłuch własnego głosu podczas korzystania z mikrofonu, np. podczas rozmów głosowych lub wideorozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Dwa zestawy wymiennych poduszek

W komplecie ze słuchawkami ATH-M50xSTS i ATH-M50xSTS-USB znajdują się dwa zestawy poduszek nauszników, co pozwala na dopasowanie tego elementu do potrzeb użytkownika. Jeden z zestawów gwarantuje dobrą pasywną izolację od dźwięków otoczenia, a drugi – nauszniki z siatki i ekoskóry – poprawia komfort użytkowania, zapewniając lepszą wymianę powietrza.

Audio-Technica ATH-M50xSTS

Obydwie wersje słuchawek Audio-Technica będą dostępne na stronie internetowej tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design już w lutym 2023 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: