Poprzedni
Następny

Audio Pro A48 – stereofoniczny zestaw aktywnych głośników podłogowych

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Szwedzka firma Audio Pro wprowadza do sprzedaży zestaw aktywnych głośników podłogowych – A48. Jest to jednocześnie najpotężniejszy model w serii stereofonicznych systemów głośnikowych oferowanych przez Audio Pro. Urządzenie zapewnia dużą moc, a przy tym wykorzystuje wiele praktycznych rozwiązań technicznych i funkcji, włączając w to trzy sposoby na strumieniowe odtwarzanie dźwięku – Apple AirPlay 2, Google Cast i autorski system multiroom Audio Pro.

Audio Pro A48

Wprowadzony na rynek całkowicie nowy model A48 jest obecnie największą pod względem gabarytów parą aktywnych głośników stereo firmy Audio Pro. Wznosi on sprawdzoną przez szwedzkiego producenta formułę przetwarzania dźwięku na wyżyny. Niezależnie od tego, czy strumieniujesz muzykę, czy też oglądasz telewizję, filmy lub grasz na konsoli, nowy zestaw głośnikowy Audio Pro A48 wniesie absolutnie wszystko, co najlepsze do Twojego systemu audio-wideo.

Zawsze staramy się wypełniać lukę na rynku produktów, które przeznaczone są dla bardziej wymagających słuchaczy i nie kosztują przy tym fortuny – mówi Jens Henriksen, CCO w Audio Pro.

Oczywiście dziś nie brakuje dobrej jakości sprzętu hi-fi, ale to, do czego dążymy, to opracowanie takich modeli, które zapewniają nowe poczucie „stosunku jakości do ceny”. Projektujemy nasze głośniki tak, aby gwarantowały taką samą jakość, jak produkty oferowane przez konkurencję w znacznie wyższej cenie – dodaje Jens Henriksen.

Audio Pro A48

Głośniki Audio Pro A48 obsługują różnorodne rozwiązania umożliwiające bezprzewodowe przesyłanie muzyki. Wybieraj spośród AirPlay 2, Google Cast lub multiroom Audio Pro i aplikacji Audio Pro Control, aby wykorzystać je do odtwarzania muzycznych playlist z wybranego źródła dźwięku.

Model A48 jest zoptymalizowany także do odtwarzania dźwięku z telewizora i – podobnie jak głośniki A28 i A38 szwedzkiego producenta – zasługuje na miano „soundbar-killera”. Podłącz telewizor wykorzystując HDMI z ARC (zwrotnym kanałem audio, od ang. Audio Return Channel), aby móc wygodnie kontrolować głośność za pomocą pilota do TV.

Audio Pro A48

Z drewnianą obudową pomalowaną na delikatną satynową biel lub czerń i zdejmowanymi maskownicami z tkaniny, A48 nawiązuje do stylowego i minimalistycznego skandynawskiego wzornictwa, stosowanego także w innych modelach firmy Audio Pro. To sprawia, że możesz mieć domowy system audio, który wygląda równie dobrze jak brzmi.

Dla zmaksymalizowania efektu producent zastosował w modelu A48 zaawansowaną technikę DSP (cyfrowe przetwarzanie sygnałów, od ang. Digital Signal Processing).

Postanowiliśmy wykorzystać nasz wielokrotnie nagradzany sposób „pakowania” dużej ilości dźwięku do niewielkiej przestrzeni i zastosować ten efekt w głośniku o większej konstrukcji. Poświęciliśmy wiele czasu na opracowanie tego wysokowydajnego głośnika, dzięki czemu użytkownicy mogą z wykorzystaniem modelu A48 uzyskać naprawdę zdumiewający dźwięk – wyjaśnia Jens Henriksen.

Audio Pro A48

Prezentowany na rozmaitych pokazach audio na całym świecie zestaw głośnikowy A48 został entuzjastycznie przyjęty. Obecnie jest już dostępny w przedprzedaży na tophifi.pl.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: