Poprzedni
Następny

Audeze Mobius – planarne słuchawki gamingowe

Słuchawki przeznaczone dla graczy od amerykańskiego producenta grają jak doceniony przez prasę branżową model LCD-X, ale to nie jest koniec niespodzianek jakie przygotowało Audeze. Model Mobius trzeba po prostu usłyszeć, żeby zrozumieć na czym polega jego przełomowość.

Audeze Mobius

W rozgrywce wieloosobowej na profesjonalnym poziomie wytrenowani gracze potrafią zlokalizować przeciwnika za pomocą zmysłu słuchu. Odpowiednie algorytmy odpowiadające za efekty dźwiękowe są zaimplementowane przez dewelopera w grze. Słuchawki Audeze Mobius idą o krok dalej.

System śledzenia ruchów głowy

Zintegrowany system śledzenia ruchów głowy oferuje nieosiągalne wcześniej doznania związane z połączeniem bodźców dźwiękowych z akcją dziejącą się podczas rozgrywki. Słuchawki wzmacniają dźwięki z kierunku, w którym aktualnie skierowana jest głowa gracza. Oznacza to, że słysząc kroki z lewej strony, po odwróceniu głowy w kierunku z którego dobiegają, grasz usłyszy je przed sobą. Jest to możliwe dzięki wbudowanym w słuchawki czujnikom, które z częstotliwością 1 kHz badają położenie głowy. System działa bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

Audeze Mobius

Dźwięk przestrzenny

Dodatkowo słuchawki emulują dźwięk przestrzenny 3D Audio (7.1, 5.1, 5.0, 2.1, 2.0) i oferują wsparcie dla Ambisonics. Słuchawki opracowano biorąc pod uwagę w jaki sposob mózg przetwarza dźwięki. Inżynierowie Audeze wdrożyli rozwiązania pozwalające uniknąć efektu „grania prosto do ucha”, dzięki czemu dźwięk wydobywający się z modelu Mobius kreuje przestrzeń w grach. Słuchawki oddają wrażenie zmiennej odległości od źródła dźwięku podczas poruszania się postacią, zachwycając przy tym niezmiernie szeroką sceną dźwiękową i oszałamiając słuchacza wrażeniami podczas odsłuchiwania muzyki.

Emulacja pomieszczenia

Najnowocześniejsza technologia emulacji pomieszczenia w połączeniu z obsługą dźwięku przestrzennego i systemem śledzenia ruchów głowy stanowi o wyjątkowości dźwięku generowanego przez Audeze Mobius. Będziesz w stanie usłyszeć, jak przeciwnik skrada się za Tobą tak wyraźnie, jakby był w pokoju z Tobą!

Audeze Mobius

Planarne przetworniki

W słuchawkach Audeze Mobius zastosowano ekstremalnie cienką membraną z cewką (uzwojeniem) napędową i bardzo silnymi magnesami. Dzięki temu rozwiązaniu pokonują wiele szkodliwych ograniczeń występujących w typowych słuchawkach dynamicznych. Poza tym lekka membrana jest znacznie szybsza w działaniu i bardziej dokładna niż zdecydowanie cięższy zestaw cewki napędowej z typową membraną stożkową.

Funkcjonalność

Zaawansowana technologia słuchawek i lekka ergonomiczna konstrukcja zapewniają wygodne, długotrwałe użytkowanie i zmniejszają zmęczenie słuchu. Ta wygoda jest zwiększona dzięki zastosowaniu w pełni wymiennych, wyprofilowanych wkładek piankowych z pamięcią i regulowanego, wytrzymałego, wyściełanego pianką pałąka.

Audeze Mobius

Model Mobius wyposażony jest w zamocowany na wysięgniku odłączany mikrofon z wbudowanym funkcją tłumienia hałasu, wyciszania oraz niezależną regulacją głośności mikrofonu. Takie rozwiązanie zapewnia krystalicznie czystą jakość głosu. Gracz w czytelny i zrozumiały sposób może przekazać zespołowi założenia taktyczne i komendy. Słuchawki współpracują z serwisami Twitch, Discord, Teamspeak oraz Skype.

Łączność bezprzewodową obsługują interfejs Bluetooth. Dzięki kompatybilności z kodekiem Sony LDAC słuchawki Mobius zapewniają niezwykle wysoką jakość dźwięku bezprzewodowego, pozwalając cieszyć się prawdziwym high-res audio W zestawie znajdują się kable USB-C, USB-A i 3,5 mm analogowy mini-jack. Opcjonalny pakiet Mobius Creator zawiera najnowsze wtyczki audio 3D firmy Waves, w tym B360 Ambisonics Encoder i NX Virtual Mix Room; oba kluczowe narzędzia dla każdego, kto pracuje z aplikacjami Virtual i Augmented Reality.

Nie tylko dla graczy

Audeze Mobius nie są  tylko najbardziej innowacyjnymi słuchawkami gamingowymi na świecie, to prawdziwie wciągająca platforma mieszana. Dzięki w pełni zintegrowanej funkcji dźwięku przestrzennego możesz zanurzyć się w swoich ulubionych filmach w stopniu, który będzie rywalizował nawet z doświadczeniem projekcji kinowej. Zaawansowana technologia i przetworniki planarne zawarte w słuchawkach Audeze powodują, że model Mobius jest idealnym rozwiązaniem dla osób zajmujących się tworzeniem wizualizacji, masteringiem audio i wideo oraz montażem. Słuchawki są tak zestrojone, że mają pasmo przenoszenia podobne do profesjonalnych słuchawek Audeze LCD-X.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: