Poprzedni
Następny

ATH-TWX9 – nowe słuchawki true wireless Audio-Technica z ANC i światłem UV LED

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 2 komentarze

Audio-Technica wprowadza do oferty nowe słuchawki true wireless. Model ATH-TWX9, bo o nim mowa, to wyjątkowy na rynku produkt. Nie tylko zapewnia komfort użytkowania i wysokiej jakości brzmienie, ale wykorzystuje przy tym wiele innowacyjnych rozwiązań. Do takich należy m.in. funkcja dezynfekcji słuchawek z wykorzystaniem promieniowania UV emitowanego przez oświetlenie LED wbudowane w etui ładujące.

Audio-Technica ATH-TWX9

Nowy model japońskiego producenta zapewnia wciągającą scenę dźwiękową dzięki nowym przetwornikom elektroakustycznym o średnicy 5,8 mm. Kompaktowa, ergonomiczna konstrukcja słuchawek ATH-TWX9 gwarantuje odpowiednie dopasowanie do uszu użytkownika, a tym samym komfort użytkowania. W zestawie znajduje się aż 12 par nakładek dokanałowych w różnych rozmiarach i kształtach. Ich właściwy dobór przekłada się na ostatecznie uzyskane brzmienie i skuteczną izolację od dźwięków otoczenia.

Audio-Technica ATH-TWX9

Innowacyjne rozwiązania techniczne

Słuchawki mają wbudowany moduł Bluetooth w wersji 5.2 i obsługują zaawansowane kodeki firmy Qualcomm, takie jak aptX i aptX HD, co gwarantuje wrażenia słuchowe na najwyższym poziomie. Ponadto oferują wsparcie dla techniki Sony 360 Reality Audio i kompatybilność z Qualcomm Snapdragon Sound dla zapewnienia wysokiej jakości połączeń, odtwarzanych utworów muzycznych czy też dźwięku z wyświetlanych np. na ekranie smartfona treści audio-wideo.

Aktywna redukcja szumów i funkcja Hear-Through

Wykorzystywana w modelu ATH-TWX9 hybrydowa technika aktywnej redukcji szumów eliminuje niepożądane dźwięki otoczenia, które mogą docierać do słuchacza. Co więcej, użytkownik ma możliwość dopasowania funkcji ANC (od ang. Active Noise Cancellation) do własnych preferencji za pomocą aplikacji mobilnej Audio-Technica Connect. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych trybów przetwarzania. Słuchawki obsługują ponadto funkcję Hear-Through, którą również można uruchomić z poziomu wspomnianego oprogramowania. Rozwiązanie to umożliwia odsłuch dźwięków otoczenia bez konieczności zdejmowania słuchawek. Ustawienie „Natural” pozwala skupić się na głosach ludzi, a tryb „Strong” wzmocni wszystkie dźwięki.

Audio-Technica ATH-TWX9

Dezynfekcja światłem UV LED

Aby wyeliminować bakterie i wirusy z powierzchni słuchawek dokanałowych, za każdym razem, gdy są one umieszczane w etui ładującym, rozpoczyna się proces dezynfekcji Deep-UV LED, który trwa 70 sekund. We wnętrzu etui zastosowano również „efekt lustra”, aby równomiernie rozprowadzić emitowane światło dla zwiększenia skuteczności działania tego rozwiązania. Dzięki temu codzienna pielęgnacja słuchawek jest znacznie łatwiejsza i właściwie nie wymaga wysiłku od użytkownika.

Wyraźny dźwięk podczas połączeń

Wbudowany mikrofon z funkcją kształtowania wiązki zapewnia niezawodną i wyraźną komunikację, skutecznie przechwytując głos użytkownika, nawet w głośnym otoczeniu. Dostępna jest też funkcja SideTone umożlwiająca odsłuch własnego głosu podczas korzystania z mikrofonu zintegrowanego ze słuchawkami, co zapewnia bardziej naturalnie brzmiące rozmowy. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja multiparowania – możliwość sparowania słuchawek z dwoma urządzeniami Bluetooth jednocześnie, co znacznie przyspiesza przełączanie się między nimi w razie potrzeby.

Audio-Technica ATH-TWX9

Czas pracy na baterii

Zintegrowana ze słuchawkami bateria oferuje do 6 godzin ciągłego odtwarzania. W połączeniu z naładowanym w pełni etui zapewnia to nawet do 18,5 godz. użytkowania modelu ATH-TWX9. Czas ładowania słuchawek to ok. 2,5 godz., natomiast etui – z wykorzystaniem kabla USB dołączonego do zestawu – naładujemy w ok. 3,5 godz. Opcjonalnie można dokupić ładowarkę indukcyjną, ponieważ słuchawki Audio-Technica są kompatybilne ze standardem Qi.

Audio-Technica ATH-TWX9

Stopień ochrony IPX4 i inne praktyczne funkcje

Słuchawki ATH-TWX9 są odporne na pot i zachlapanie – stopień ochrony zgodnie z przyjętymi normami to IPX4. Dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko w domu – we współpracy z komputerem czy smartfonem, ale także w plenerze lub podczas treningów na siłowni. Praktycznym rozwiązaniem jest funkcja automatycznego włączenia zasilania słuchawek po wyjęciu ich z etui. Co więcej, użytkownik ma możliwość odtwarzania dźwięku za pomocą pojedynczej słuchawki. W modelu ATH-TWX9 nie zabrakło również funkcji szybkiego wyciszenia mikrofonu czy trybu niskiego opóźnienia (Low Latency Mode), a także wsparcia dla asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystenta Google.

Model Audio-Technica ATH-TWX9 ma kolor Japanese Black z elementami Dark Bronze. Dostępność słuchawek planowana jest na grudzień 2022 roku.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: