Poprzedni
Następny

Amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A – testy, opinie, recenzje i wideorecenzje

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Yamaha jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek produkujących sprzęt audio, w tym amplitunery AV. Na przestrzeni lat japoński producent stworzył szereg wzmacniaczy i amplitunerów, które były przełomowymi modelami pod względem technicznym. Z pewnością do takich urządzeń można zaliczyć najnowszą serię amplitunerów kina domowego, która ze względu na bogate wyposażenie, dopracowaną konstrukcję i odważne wzornictwo zyskała bardzo wiele pozytywnych opinii Klientów. To właśnie te amplitunery wielokanałowe są jednymi z najchętniej wybieranych modeli do zestawów kina domowego. Co ważne, w tej serii dostępne są także budżetowe modele, których często poszukują Klienci, takie jak Yamaha MusicCast RX-V4A. Sprawdź recenzje i testy tego modelu. Przygotowaliśmy także jego wideo recenzję. Z artykułu dowiesz się również, gdzie możesz kupić ten amplituner kina domowego.

Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V4A:

MusicCast RX-V4A wyposażony jest w analizator akustyczny pomieszczenie YPAO

Yamaha MusicCast RX-V4A - recenzja Top Hi-Fi

Przetestowaliśmy 5.2 kanałowy amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A, który sprawdzi się w wielu systemach kina domowego. Warto przeczytać naszą recenzję i poznać bliżej ten popularny amplituner AV, który ma wiele do zaoferowania.

Yamaha MusicCast RX-V4A – wygląd

Yamaha, wprowadzając do sprzedaży całą nową serię amplitunerów kina domowego, postawiła na nowoczesny i bardzo charakterystyczny design, który znacząco wyróżniał ją od poprzednich modeli. Urządzenie ma nowoczesną, smukłą i zaokrągloną linię. Naszym zdaniem jest to bardzo dobra zmiana, która wprowadza „powiew świeżości” do tej grupy urządzeń. Panel frontowy amplitunera Yamaha RX-V4A, który wykonany został ze szkła, prezentuje się niezwykle nowocześnie i efektownie. Centralne miejsce zajmuje potencjometr. Po prawej stronie umieszczony został niewielki wyświetlacz LED, a za nim mniejsze pokrętło służące do wyboru źródła sygnału. Producent umieścił także sześć dotykowych przycisków służących do wyboru trybów oraz poruszania się po menu.

Panel czołowy przedzielony został na dwie strefy. W jego dolnej części umieszczono przycisk zasilania oraz trzy złącza, czyli wejście USB, wejście służące do podłączania mikrofonu kalibracyjnego, a także wyjście słuchawkowe z gniazdem duży jack 6.3 mm.

Wszystkie przyciski oraz pokrętła zostały czytelnie podpisane i logicznie rozmieszczone, co sprawia, że obsługa tego urządzenia nie sprawia trudności nawet użytkownikom, którzy nie mają doświadczenia z amplitunerami kina domowego.

Dostępne złącza

Amplituner kina domowego Yamaha RX-A4A oferuje szeroką gamę złącz, które pozwalają na szerokie możliwości podłączeniowe. Jak już wspomnieliśmy, na przednim panelu umieszczone zostało wejście USB, które umożliwia podłączenie pendrive lub zewnętrznego dysku twardego. Wejście mikrofonowe służy do podłączenia mikrofonu kalibracyjnego, który podczas tego procesu wysyła dane do systemu automatycznej kalibracji YPAO. Wyjście słuchawkowe, umieszczone na przednim panelu pozwala w wygodny sposób słuchać muzyki, bez przeszkadzania innym domownikom.

Tylna zawiera złącza analogowe i cyfrowe. Zacznijmy od góry, ponieważ tam umieszczono najważniejsze wejścia i wyjścia w każdym amplitunerze kina domowego. Chodzi oczywiście o HDMI, które pozwalają na przesyłanie obrazu i dźwięku w formie cyfrowej. Po lewej stronie zlokalizowane zostało wyjście HDMI w standardzie 2.1, obsługujące standard HDCP 2.2 oraz eARC. Producent zastosował cztery wejścia HDMI, co z pewnością wystarczy w codziennym użytkowaniu. Zastosowane porty HDMI obsługują rozdzielczość 4K Ultra HD oraz wszystkie najpopularniejsze standardy kolorów (BT.2020, HDR, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma).

W drugim rzędzie znajdziemy jedno złącze optyczne i jedno koaksjalne. Wyższe modele wyposażone są w dwa koaksjalne i dwa optyczne wejścia cyfrowe. W ten sposób Yamaha chce nadać hierarchię swoim amplitunerom kina domowego.

Dalej umieszczone zostały trzy złącza analogowe 2xRCA, pozwalające na podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku, np. odtwarzacza CD.  Nieco dalej, po prawej stronie, znajdują się dwa wyjścia subwooferowe. W trzecim rzędzie producent umiejscowił pięć par złącz głośnikowych, ponieważ jest to amplituner kina domowego obsługujący pięć kanałów.  

Możliwe konfiguracje głośników kina domowego

Jak już wspomnieliśmy, Yamaha RX-V4A jest amplitunerem pięciokanałowym. Jest to podstawowa konfiguracja kina domowego, składająca się z dwóch głośników frontowych, głośnika centralnego oraz kolumn surround. Producent przewidział jednak możliwość stworzenia systemu 3.1, który dzięki kodekowi Virtual Cinema DSP będzie w stanie stworzyć namiastkę systemu wielokanałowego. Rozwiązanie to warto jednak wykorzystać jedynie w przypadku, gdy nie ma  żadnej możliwości zastosowania głośników surround. Najlepszą jakość dźwięku można  bowiem uzyskać, tworząc klasyczny system wielokanałowy z głośnikami efektowymi. Użytkownicy często dodają do zestawu subwoofer, który poprawia przetwarzanie niskich częstotliwości. Amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A wyposażony został w dwa wyjścia subwooferowe, więc użytkownik może stworzyć konfigurację 5.1 lub 5.2. Jest to często stosowane rozwiązanie, ponieważ znacznie poprawia przetwarzanie niskich częstotliwości i polepsza efekty kinowe, co ma bardzo duże znaczenie w systemie wielokanałowym.

Rozwiązania techniczne

Yamaha RX-V4A jest amplitunerem wielokanałowym nowoczesnym nie tylko z zewnątrz. Projektując nową linię urządzeń, producent w zasadzie od podstaw stworzył całą sekcję wzmacniaczy. Przeprojektowana konstrukcja wzmacniacza Yamaha wyposażona jest w nowoczesne, impulsowe końcówki mocy, pozwalające osiągnąć moc 80W na kanał, co jest bardzo przyzwoitą wartością w tej klasie urządzeń. Konkurencyjne amplitunery AV zwykle dysponują nieco niższą mocą.

Zastosowane w amplitunerze wyjście HDMI pozwala przesłać obraz 8K w 60 klatkach na sekundę lub 4K w 120 klatkach na sekundę. Dzięki temu amplituner przez lata będzie aktualny pod względem możliwości technicznych. Amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A obsługuje szereg funkcji przydatnych dla graczy. Są to ALLM (ang. Auto Low Latency Mode), która po wykryciu konsoli do gier automatycznie przełącza telewizor w tryb niskich opóźnień, aby zapewnić synchronizację dźwięku i zapobiec rozrywaniu się ramek obrazu. Funkcja VRR dostosowuje częstotliwość odświeżania źródła wideo i wyświetlacza, aby zapobiec niechcianemu migotaniu obrazu.  Dzięki QMS amplituner eliminuje wyświetlanie pustych klatek, natomiast  QFT zmniejsza opóźnienia przy przesyłaniu klatek obrazu. Funkcja ta jest niezwykle przydatna pod kątem zachowania płynności obrazu.

Oprócz standardowych kodeków dźwięku wielokanałowego, takich jak Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A wyposażony został także w autorską technologię Cinema DSP 3D, która zapewnia bardziej wciągające i przestrzenne brzmienie. Urządzenie oferuje aż 17 różnych trybów przestrzennych, które pozwalają osiągnąć różny efekt dźwiękowy. Warto sprawdzić jego możliwości i porównać charakter brzmienia, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że któryś z nich szczególnie przypadnie do gustu domownikom i będzie wykorzystywany w wielu seansach filmowych. Szczególnie ciekawy jest tryb Silent Cinema, który pozwala osiągnąć efekty przestrzenne podczas odtwarzania dźwięku przez słuchawki.

Amplituner RX-V4A (czarny), zapewnia wyrafinowane cyfrowe przetwarzanie sygnału, ma funkcję korygującą akustykę pokoju odsłuchowego

Yamaha stosuje w swoich amplitunerach autorski system kalibracji YPAO. Zasada jego działania polega na pomiarze akustyki pomieszczenia przez system oraz jego analizie. Cały proces kalibracji jest prosty i wykonuje się go tylko raz. W rezultacie użytkownicy otrzymują charakterystykę brzmienia dopasowaną do warunków akustycznych pomieszczenia.

Amplituner AV Yamaha RX-V4A wyposażony został w możliwość sterowania za pomocą komend głosowych. Aktualnie obsługiwane są systemy Amazon Alexa oraz Google Assistant. Warto pamiętać, że funkcje głosowe obsługiwane są za pomocą urządzenia mobilnego. Komendy wydaje się więc, korzystając z telefonu z zainstalowaną aplikacją do sterowania głosowego. Yamaha dba o aktualność technologiczną swoich urządzeń, dlatego użytkownik ma możliwość bezpłatnych aktualizacji oprogramowania amplitunera.

Funkcjonalność sieciowa

Yamaha we wszystkich produkowanych amplitunerach z tej serii oferuje rozbudowane funkcje sieciowe. Nawet prezentowany amplituner Yamaha RX-V4A, który jest przecież podstawowym modelem w tej serii, został bogato wyposażony. Urządzenie obsługuje wszystkie najpopularniejsze funkcje sieciowe, czyli Spotify, Tidal, Deezer, czy Amazon Music. Amplituner odtwarza także radio internetowe.

Dostęp do wszystkich oferowanych funkcji umożliwia autorska aplikacja MusicCast. Jest ona oczywiście bezpłatna. Każdy może ja pobrać na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Aplikacja pozwala także stworzyć bezprzewodowy system multiroom Yamaha MusicCast. Trzeba przyznać, że gama obsługiwanych urządzeń jest szeroka. W skład takiego systemu mogą wchodzić amplitunery, głośniki i wzmacniacze tego producenta. Użytkownik ma pełną swobodę dotyczącą ich wyboru, więc taki system wielostrefowy może składać się zarówno z kilku, jak i kilkunastu stref. Z poziomu aplikacji można w każdej chwili dodać kolejne strefy. Niezwykle przydatną funkcją jest możliwość wyboru utworów oraz regulacji głośności w każdej strefie niezależnie lub łączenie stref. Systemem może zarządzać każdy z domowników, który ma na swoim smartfonie lub tablecie zainstalowaną aplikację MusicCast.

Opis brzmienia w kinie domowym

Amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A jest urządzenie obsługującym pięć kanałów. Jest to podstawowa konfiguracja kina domowego, która zapewnia efekty przestrzenne na poziomie kinowym. Pełny potencjał brzmieniowy można więc uzyskać, odtwarzając dźwięk zapisany w formacie wielokanałowym. W przypadku tego amplitunera najlepsze rezultaty można uzyskać, odtwarzając ścieżkę dźwiękową filmu zapisaną w bezstratnym formacie Dolby True HD lub DTS HD Master Audio. Charakter brzmienia jest na tyle uniwersalny, że sprawdza się właściwie w każdym gatunku filmowym. Użytkownicy systemów wielokanałowych najczęściej oczekują jednak sporej dawki emocji, którą zapewni im odpowiednia dawka niskich tonów. Tak też jest w przypadku Yamahy RX-V4A.  Bas jest sprężysty i wyraźnie zaznaczony. Sceny wybuchów i wystrzałów mają odpowiedni rozmach i potęgę. Nie dochodzi oczywiście do drżenia ścian, ponieważ nie takich efektów powinni oczekiwać użytkownicy przystępnego cenowo amplitunera. Szczerze polecamy dodanie subwoofera aktywnego do systemu oraz poświęcenie czasu na odpowiednie ustawienie go, co jest niezbędne do osiągniecia pożądanych efektów dźwiękowych.

Yamaha RX-V4A pozytywnie wypada także pod kątem równowagi tonalnej. Skraje pasma są zaznaczone, ale nie przejaskrawione, dlatego wokale są wyraźne i bezpośrednie.

Chcemy podzielić się także pewną uwagą praktyczną – nawet przy wysokich poziomach głośności nie słychać efektów przesterowania, co potwierdza dobrą jakość amplifikacji tego amplitunera AV.

Opis brzmienia w stereo

Warto pamiętać, że większość użytkowników tworzących systemy wielokanałowe, wykorzystuje je nie tylko do oglądania filmów. Amplitunery wielokanałowe służą także do odtwarzania muzyki w trybie stereo. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci sprzętu, dodając do swoich urządzeń funkcje sieciowe. Jak to jednak bywa, niektóre wszystkie modele amplitunerów wielokanałowych, które spełniają oczekiwania użytkowników podczas odtwarzania ścieżki wielokanałowej, nieco gorzej radzą sobie w trybie stereo. Na szczęście nie należy do nich recenzowana przez nas Yamaha RX-V4A. Przetestowaliśmy jej walory brzmieniowe podczas obszernego testu odsłuchowego.

Amplituner MusicCast RX-V4A ma m.in. optyczne wejścia cyfrowe, ale nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza

Do testu wybraliśmy zróżnicowane nagrania, także pliki hi-res, które można odtwarzać korzystając ze złącza USB.  Naszym zdaniem amplituner oferuje przestrzenny i dynamiczny dźwięk, w którym bas został delikatnie wyeksponowany. Słychać to zwłaszcza w utworach rockowych, które zabrzmiały bardzo energetycznie. Wokale zostały wiernie odtworzone, dobrze prezentując emocje „płynące” z danego utworu, Instrumenty odtwarzane były z należytą klarownością. Małe zaskoczenie wywołała prezentacja góry pasma. Amplitunery Yamaha znane są z jej eksponowania. Podczas odsłuchu amplitunera RX-V4A nie odnieśliśmy takiego wrażenia. Wysokie tony były dobrze zszyte ze średnicą i w zasadzie całkowicie neutralne. W żadnym z odtwarzanych utworów góra pasma nie była piskliwa i przejaskrawiona.

Dobór zestawu głośników do amplitunera

Każdy amplituner kina domowego pełnię swoich walorów brzmieniowych zaprezentuje z odpowiednio dobranym zestawem głośników. Dopasowując kolumny do amplitunera AV, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na charakter brzmienia. Ważna jest także impedancja głośników. W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że do kina domowego warto wybierać kolumny o wyższej impedancji, czyli 8 omów. Takie modele stawiają mniejszy opór podczas przepływu prądu, dlatego sprawdzają się w systemach budżetowych, w których amplitunery najczęściej mają niewygórowaną moc. Kolejnym aspektem jest wzornictwo i wymiary głośników. Warto przed zakupem je zmierzyć i przemyśleć, czy wybierane głośniki będą pasowały do pomieszczenia pod tym względem. Skoro krótki, teoretyczny wstęp mamy już za sobą, chcielibyśmy polecić Wam dwa zestawy głośników, które dobrze sprawdzają się z amplitunerem Yamaha RX-V4A.

Pierwszym polecanym przez nas zestawem głośników jest Indiana Line Nota. Te kolumny włoskiego producenta idealnie sprawdza się z amplitunerami wielokanałowymi Yamaha. W skład polecanego przez nas zestawu głośników wchodzą dwie kolumny podłogowe, głośnik centralny oraz dwa głośniki surround. Jest to więc klasyczny zestaw 5.0, który ze względu na uniwersalne brzmienie i atrakcyjną cenę jest chętnie wybierany przez Klientów. Przedni bas refleks w głośnikach frontowych pozwala ustawić je blisko ściany. Atrakcyjne wzornictwo tych kolumn sprawia, że ten zestaw jest chętnie wybierany zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Zestaw głośników Indiana Line Nota z amplitunerem Yamaha RX-V4A jest bardzo dobrym wyborem dla wszystkich, którzy chcą stworzyć zestaw o bardzo dobrej jakości do ceny. Polecany przez nas zestaw głośników, składający się z kolumn podłogowych Indiana Line Nota 550 X,  głośnika centralnego Nota 740 X i kolumn surround Nota 240 X, zapewni dynamiczny i żywiołowy dźwięk, gwarantujący odpowiednie emocje w kinie domowym. Zestaw ten dedykowany jest do nieco mniejszych pomieszczeń, których powierzchnia oscyluje w granicach 30 metrów kwadratowych.

Warto także rozważyć połączenie amplitunera Yamaha z kolumnami Indiana Line z serii Tesi. To także kolumny głośnikowe włoskiego producenta, pochodzące jednak z wyższej serii. Do najważniejszych wyróżników tej serii, w porównaniu z głośikami Nota, należy zaliczyć  stylowy wygląd oraz wyższą efektywność. Charakter brzmienia jest w niektórych względach podobny do poprzedniego zestawu, lecz wyższa serii zapewni bardziej wyrafinowany i angażujący dźwięk z dobrze zaznaczonym i nisko schodzącym basem. Dzięki temu ten zestaw kolumn bardzo dobrze sprawdza się w kinie domowym.

Obsługa funkcji MusicCast Surround przez amplituner sprawia, że zestaw klasycznych głośników pasywnych nie jest jedyną opcją na nagłośnienie do kina domowego. Użytkownik może wybrać bezprzewodowe głośniki efektowe. Japoński producent oferuje modele Yamaha MusicCast 20 lub Yamaha MusicCast 50, które są chętnie wybierane przez Klientów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się na kino domowe, mając już wykończone mieszkanie, gdyż głośniki nie wymagają prowadzenia kabli podłączeniowych.

Plusy i minusy Yamaha MusicCast RX-V4A

Wzornictwo. Nowoczesny i stylowy wygląd, który przyciąga uwagę

Bogata funkcjonalność. Amplituner oferuje funkcje sieciowe, system automatycznej kalibracji YPAO, sterowanie głosowe

Walory brzmieniowe. Dynamiczny, żywiołowy i uniwersalny dźwięk.

Dopracowana aplikacja. Sterowanie amplitunerem za pomocą aplikacji MusicCast, dostępnej w języku polskim jest łatwe i przyjemne.

Atrakcyjna cena. Pod względem wyposażenia i funkcji Yamaha RX-V4A oferuje znacznie więcej niż konkurencyjne modele w tej kategorii cenowej.

Podsumowanie recenzji Top Hi-Fi

Amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A, pochodzący z nowej serii urządzeń japońskiego producenta, okazał się nowoczesnym i dobrze wyposażonym urządzeniem, który z pewnością spełni oczekiwania użytkowników poszukujących sprawdzonego sprzętu do swojego systemu wielokanałowego. Testowany model wyróżnia się nowoczesnym i odważnym wzornictwem, które jest bardzo atrakcyjne i zyskało wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. Kolejną zaletą modelu RX-V4A jest jego bogate wyposażenie, które obejmuje między innymi funkcje sieciowe, system automatycznej kalibracji YPAO oraz sterowanie z aplikacji mobilnej MusicCast. Yamahę RX-V4A szczególnie polecić można użytkownikom, którzy od systemu kina domowego oczekują wysokiej jakości dźwięku.

Yamaha RX-V4A

Amplituner będzie w stanie nagłośnić  pomieszczenia o powierzchni około 30 - 35 metrów kwadratowych. Moc i efektywność amplitunera okazują się w pełni wystarczające do współpracy z popularnymi w tym segmencie cenowym kolumnami podstawkowymi i podłogowymi. Warto pamiętać, że urządzenie pozwala stworzyć konfigurację z pięcioma kolumnami i dwoma subwooferami aktywnymi, które znacznie podnoszą jakość niskich tonów w systemie kina domowego. Amplituner odtwarza podstawowe kodeki dźwięku wielokanałowego, takie jak Dolby True HD, czy DTS HD master Audio. Warto jednak pamiętać, że jest to podstawowy model w ofercie, więc użytkownicy oczekujący kompletu „bajerów” i wysokiej mocy wejściowej powinni także sprawdzić i porównać pozostałe modele z rozbudowanej serii amplitunerów AV oferowanych przez Yamahę.

Jeśli poszukujecie amplitunera AV, który zapewni wysoką jakość dźwięku oraz bogatą funkcjonalność zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi amplitunerami wielokanałowymi Yamaha, dostępnymi w naszej ofercie. Poznanie możliwości poszczególnych modeli pozwoli wybrać ten model, który spełni Wasze oczekiwania. Zachęcamy także do umówienia się na odsłuch sprzętu w wybranym salonie Top Hi-Fi. Będzie to dobra okazja do poznania funkcji i brzmienia konkretnych modeli amplitunerów. Pamiętajcie, że #EksperciDobregoBrzmienia chętnie odpowiedzą na Wasze pytania. Zapraszamy.

Sprawdź recenzje i testy tego modelu. Przygotowaliśmy także jego wideo recenzję. Z artykułu dowiesz się także, gdzie możesz kupić ten amplituner kina domowego.

Yamaha RX-V4A – test portalu audiostereo.pl

Amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A przetestowała redakcja portalu audiostereo.pl. Jak wypadł ten model podczas odsłuchów?

RX-V4A zwraca uwagę nie tylko swoimi funkcjami, ale także całkowicie przeprojektowanym – względem poprzedników – designem:

Yamaha MusicCast RX-V4A nie dość, że została naszpikowana funkcjami, jak daleko nie szukając bożonarodzeniowy makowiec bakaliami, co dość mocno przeprojektowano, w stosunku do starszych modeli jej design. Wielce atrakcyjnie wzorniczo, gęsto ponacinany prezentuje się korpus, co z jednej strony łapie za oko, lecz z drugiej zapewnia swobodną cyrkulację powietrza w trzewiach i to bez konieczności wymuszania jej poprzez implementację jakiegoś wiatraka.

Pod względem brzmienia testującego redaktora spotkała „miła niespodzianka”, bowiem amplituner gra „zaskakująco ciekawie i angażująco i to w dodatku w trybie… wielokanałowym”.

„Z pięcioma, wspomaganymi subem kolumnami japoński amplituner bez trudu był w stanie stworzyć wielce realistyczny spektakl, w którego samym centrum umieszczał przeszczęśliwego odbiorcę. Wystarczyło bowiem sięgnąć po superprodukcje eksplorujące uniwersa Marvella, bądź DC, by zapewnić sobie fenomenalną zabawę na długie zimowe wieczory”.

W podsumowaniu można przeczytać, że RX-V4A „dała radę”:

„RX-V4A kolokwialnie ‘dała radę’ i sprawiła mi najzwyklejszą frajdę pozwalając świetnie się bawić przez kilka godzin. Jej walory z pewnością docenią również miłośnicy gier, gdyż dzięki zaimplementowanym w niej funkcjom będą w stanie wycisnąć z ulubionych gier jeszcze więcej niuansów dźwiękowych a tym samym podnieść realizm rozgrywek. Niby drobiazg, ale właśnie takimi drobiazgami buduje się renomę marki. A tej, Yamasze odmówić nie sposób”.

Pełny test amplitunera kina domowego Yamaha RX-V4A można przeczytać na stronie audiostereo.pl.

Yamaha RX-V4A – opinie

Bezpieczny zakup

„MusicCast RX-V4A to bezpieczny zakup. Amplituner nie jest drogi, a dzięki wsparciu dla 8K i najważniejszych serwisów streamingowych nie będziemy musieli wymieniać go przez długi czas. Polecam go i fanom kinematografii i zapalonym graczom”.

Źródło: Magazyn T3

Jakość w przystępnej cenie

„Ten amplituner oferuje doskonałą jakość dźwięku w przystępnej cenie”.

Źródło: perfectacoustic.co.uk

Solidny amplituner

„Dobry amplituner. Solidnie zbudowany w klasie AB jeszcze, żadnej cyfrówki. Sporo lepszy od swojego poprzednika RX-V485. Miałem okazje porównać. U mnie gra z kolumnami ELac z serii Debut. Radzi sobie bez problemu, w przeciwieństwie do starszego modelu, który mocowo nie domagał”.

Ocena: 5/5

Źródło: Opinie na tophifi.pl

Yamaha RX-V4A - wideorecenzja

Yamaha MusicCast RX-V4A – unboxing

Yamaha MusicCast RX-V4A – pierwsza konfiguracja

Yamaha MusicCast RX-V4A – gdzie kupić?

MusicCast RX-V4A to amplituner kina domowego japońskiej marki Yamaha, której oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Audio Klan, właściciel ogólnopolskiej salonów Top Hi-Fi & Video Design. To właśnie tam możesz przetestować, a także kupić ten wyjątkowy sprzęt audio. Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym produktem oraz omówią jego funkcje i zastosowane w nim rozwiązania. Prezentowany amplituner kupisz także za pośrednictwem naszej strony internetowej.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: