Poprzedni
Następny

9 rzeczy, których nie wiecie o serialu ,,Ozark’’

Niezapomniane kreacje aktorskie, świetnie poprowadzona ewolucja postaci i trzymające zwroty akcji - nic dziwnego, że serial ,,Ozark’’ podbił kino domowe widzów na całym świecie, a na twórców oraz obsadę posypał się deszcz nagród i nominacji. Jeśli Was też wciągnęły potyczki rodziny Byrde, nie przegapcie kilku zakulisowych ciekawostek, które dla Was znaleźliśmy!

1. Wspomnienia z dzieciństwa

Pochodzący ze stanu Missouri współscenarzysta serialu Bill Dubuque zdecydował się ulokować akcję ,,Ozark’’ nad jeziorem Ozarks, ponieważ jako nastolatek pracował w tamtejszym resorcie wakacyjnym. W jednym z wywiadów przyznał, że chociaż jego bohaterowie rozpaczają z powodu przeprowadzki na ,,riwierę czerwonoskórych’’, on sam ma głęboki sentyment do tego miejsca.

2. Rola w serialu? Nie, dziękuję.

Kiedy Jason Bateman dostał propozycję, by zagrać Marty’ego Byrde’a, pomysł udziału w serialu nie zwalił go z nóg. Nie chodziło o koncept, który wydał mu się bardzo atrakcyjny, lecz o samo medium - w tamtym czasie aktor planował skupić się na produkcjach kinowych. Ostatecznie zgodził się zostać producentem i reżyserem kilku pierwszych odcinków, jednak im dalej w las, tym bardziej przywiązywał się do projektu, więc finalnie wszedł w niego na całość.

W efekcie rolę Wendy zgodziła się przyjąć Laura Linney, która wcześniej również odmówiła twórcom - zmieniła zdanie, bo uznała, że skoro Bateman przyjął rolę, ona chce być obok i obserwować to, jak poszerza swoją aktorską paletę.

3. MUSIMY go mieć

Zanim jeszcze zapadły jakiekolwiek decyzje dotyczące scenariusza, twórcy byli pewni tylko jednego: muszą mieć w obsadzie Petera Mullana - aktora znanego z takich produkcji jak ,,Tajemnice Laketop”,,,Westworld” czy ,,Trainspotting’’. Pomysł wyszedł od Jasona Batemana, który przekonał do niego resztę twórców i całą bandą zaczęli zabiegać o udział Mullana w ,,Ozark’’ - skutecznie.

4. Więcej niż żona

Laura Linney początkowo odmówiła udziału w serialu, ponieważ rola Wendy Byrde wydawała jej się zbyt płaska. Kiedy Jason Bateman wszedł do projektu, Linney wyszła do niego i reszty twórców z kontrofertą - dołączy do obsady, jeśli Wendy nie będzie tylko żoną Marty’ego, a scenarzyści dodadzą jej charakteru. Udało się i była to doskonała decyzja.

5. Nowy Balans Batemana

Jeśli przyjrzycie się stopom Jasona Batemana w każdym filmie i serialu, w którym się pojawił, zauważycie pewien wspólny mianownik, a mianowicie: markę butów, które nosi. Zawsze jest to obuwie marki New Balance.

6. Patrz uważnie!

Symbole wpisane w literę ,,O’’ karty tytułowej w czołówce serialu zapowiadają to, co wydarzy się w danym odcinku. Rozlana ropa z beczki-pistole-klęczący człowiek, szczur-basenowa drabinka-plac zabaw - pamiętacie coś jeszcze?

7. Doktorat z prania pieniędzy

Scenarzyści ,,Ozark’’ nie wymyślili sobie tego, w jaki sposób skutecznie pierze się brudną forsę - nauczyli się tego od najlepszych: od FBI. Agentka ds. prania pieniędzy przyjechała do ekipy scenarzystów na cały dzień i przekazała im całą wiedzę w pigułce.

P.S. Nie róbcie tego w domu (ani poza domem).

8. Zastępcza ręka

Julia Garner, która za rolę Ruth Langmore zgarnęła aż dwie statuetki Emmy (w 2019 i 2020 roku) nie obawia się prawie żadnych wyzwań na planie filmowym - dopóki nie dotyczą gryzoni, których panicznie się boi. Kiedy więc w jednej ze scen ,,Ozark’’ miała podnieść mysz i wrzucić ją do wody, prawie dostała ataku paniki, więc twórcy postanowili oszczędzić jej traumy i poprosili o pomoc dublerkę dłoni.

9. Sukces rodzi sukces

Po tym, jak serial ,,Ozark’’ podbił kino domowe ludzi na całym świecie, okolice jeziora Ozark w Missouri stały się celem wycieczek całych mas turystów. Lokalna ludność postanowiła skorzystać z nagłej popularności tych terenów i nad brzegiem wody stanęła m.in. restauracja Marty Byrde's Bar and Grill, gdzie można zjeść takie przysmaki jak Naczosy Dela, Wędzone Żeberka Ruth czy Kanapka Ze Stekiem Wendy.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: