Poprzedni
Następny

11 rzeczy, których nie wiecie o serialu ,,Euforia’’

To nie tajemnica, że będący oryginalną produkcją HBO serial ,,Euforia’’ to ulubiony temat w internecie, odkąd w 2019 roku po raz pierwszy pojawił się na ekranach kina domowego. Nic dziwnego - świetna ścieżka dźwiękowa, doskonały scenariusz, niezwykłe zdjęcia i wielkie kreacje młodego pokolenia aktorów przyciągnęły przed ekrany miliony widzów. Oto kilka ciekawostek o najgłośniejszym serialu ostatnich lat.

Loewe bild i

1.  Euforia + Leo DiCaprio = WNM

Kiedy serial nie był jeszcze tak popularny, jako jeden z jego pierwszych fanów ujawnił się Leonardo DiCaprio, który pochwalił produkcję podczas wywiadu na czerwonym dywanie.

Ta informacja tak bardzo podekscytowała obsadę ,,Euforii’’, że stworzyli grupowy czat, by razem cieszyć się z pierwszego wspólnego sukcesu, ale radość przeniosła się też poza internet - wcielająca się w postać Kat Barbie Ferreira zrobiła nawet specjalne koszulki z cytowanym komplementem od Leo.

2.  Do siedmiu razy sztuka

Zanim wspomniana Barbie Ferreira dostała angaż do roli Kat, brała udział w castingach aż 7 razy. Producenci serialu baaardzo wnikliwie sprawdzali, czy kandydaci go kluczowych ról spełniają wszystkie wymagania - od umiejętności aktorskich, aż po chemię z potencjalnymi kolegami i koleżankami z planu.

3.  Przesłuchanie przez Instagram

Zanim została międzynarodową gwiazdą, wcielająca się w postać Jules Hunter Schafer wcale nie myślała o karierze na ekranie. W czasie castingów do ,,Euforii’’ pracowała sobie spokojnie jako pełnoetatowa modelka na wybiegach Nowego Jorku, a do wysłania zgłoszenia namówiły ją koleżanki z pracy. Hunter podeszła do tego bardzo sceptycznie i nawet nie pojechała na casting - wstępną selekcję na prawdziwe przesłuchania przeszła przez Instagram. O tempora, o mores!

Ciekawostka: Na pierwszych przesłuchaniach Schafer musiała odegrać mocną scenę z motelu, w której Jules uprawia seks z ojcem kolegi ze szkoły.

4.  Mistyczna euforia

W jednym z wywiadów Alexa Demie przyznała, że rola Maddie to dla niej prawdziwe duchowe doświadczenie. Aktorka wierzy, że nic nie dzieje się przypadkiem - twierdzi, że już na pierwszych przesłuchaniach czuła, że Jacob Elrodi zagra Nate’a, a także, że śniła jej się przyjaźń z Zendayą  jeszcze zanim się poznały, oraz, że widziała znak - wkrótce po castingu natknęła się na mieście na napis ,,Euforia’’.

5.  Tzw. doświadczenie zmieniające życie

Serialowy Nate, Jacob Elordi, powiedział w kilku wywiadach, że zanim dostał angaż w ,,Euforii’’ był ,,praktycznie bezdomny’’ i żył na skraju bankructwa; nie miał też żadnego menago. Casting do serialu był jego ostatnią szansą, więc aktor był tak zestresowany, że zapomniał swoją kwestię, ale nawet to nie przeszkodziło producentom w dostrzeżeniu jego naturalnego talentu.

6.  Makijaż, który mówi

Wystarczy wejść na Instagram, żeby zauważyć, że już od swojej premiery ,,Euforia’’ wywiera duży wpływ na modę i trendy w makijażu. Co ciekawe, wszystkie makijaże, które widzimy w serialu, zostały zaprojektowane tak, by odwzorowywały emocjonalne sinusoidy bohaterek i bohaterów tej historii. I tak - dużo brokatu symbolizuje ekscytujące początki związku, a ciemny i nieregularny makijaż - niepokój postaci.

7.  Pierwszy rekord

Za rolę Rue Zendaya została nagrodzona statuetką Emmy za najlepszą kobiecą kreację pierwszoplanową w serialu dramatycznym, co czyni ją najmłodszą aktorką, jaka kiedykolwiek zdobyła tę nagrodę.

8. Euforia Drake’a

Dobrze widzicie - kanadyjski raper jest producentem wykonawczym serialu.

9. Dziennik Cassie

Zanim zdjęcia do pierwszego sezonu ,,Euforii’’ oficjalnie ruszyły, Sydney Sweeney napisała pamiętnik Cassie z całego życia postaci przed akcją serialu - miało to pomóc aktorce jeszcze bardziej wczuć się w nastolatkę, oraz to, co przeżywa i decyzje, które podejmuje.

10. Nieplanowany bonus

Dwa odcinki specjalne, które pojawily się między 1. i 2. sezonem ,,Euforii’’, nie były planowane. Po świetnym odbiorze pierwszej serii twórcy chcieli rozpoczynać produkcję drugiego niemal od razu, jednak 3 dni przed rozpoczęciem zdjęć wybuchła pandemia i trzeba było odłożyć kręcenie na później. W oczekiwaniu na ,,odmrożenie’’ świata kina twórca serialu Sam Levinson napisał 2 wspomniane oszczędne w formie (ze względów bezpieczeństwa) odcinki specjalne, które osadził między fabułami obu sezonów.

11. Izraelskie korzenie

Niespodzianka: ,,Euforia’’ jest tak naprawdę amerykańskim remakiem izraelskiego serialu  z 2012 roku pod tym samym tytułem. Między wersjami jest jednak znaczna różnica: akcja oryginalnej wersji rozgrywa się w latach 90.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: