Poprzedni
Następny

100 rocznica urodzin Astora Piazzolli, Raniutto Sensorki, Niedzielny Poranek Muzyczny i wieczór z Romain Leleu - muzyka klasyczna online i jej różne oblicza

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 2 komentarze

Miłość do muzyki nie bierze się z przypadku. Muzyki uczymy się od samego początku naszego życia. Na początku nieświadomie, chłonąc każdy dźwięk płynący z otoczenia. Z czasem te dźwięki nabierają definicji, zaczynamy je klasyfikować, aż w końcu pojawia się pojęcie muzyki - dźwięków które nas cieszą, koją i do których chcemy wracać przy wieczornych odsłuchach na sprzęcie audio.

„Raniutto - Sensorki” – 20 lutego, sobota o 11:00 – wstęp bezpłatny, wydarzenie online na Facebooku oraz YouTube

Z potrzeby prowadzenia edukacji muzycznej od najmłodszych lat zdają sobie sprawę organizatorzy cyklu koncertów edukacyjnych w Filharmonii Szczecińskiej. Te skierowane do najmłodszych dzieci warsztaty muzyczne, opierają się na interakcji najmłodszych słuchaczy z muzyką klasyczną przy wsparciu filharmoników szczecińskich. Szczecińskie specjalistki i mentorki w zakresie odbioru dźwięków zademonstrują dzieciom oraz ich rodzicom jak łączyć poszczególne zmysły z tym jednym, dla muzyki najistotniejszym – zmysłem słuchu.
Wykonawcy:
muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie
Natalia Wesołowska – prowadzeni
Alina Krzyżewska - prowadzenie

Warsztaty będą możliwe do obejrzenia na profilach społecznościowych Filharmonii na Facebooku i YouTube. Poniżej zamieszczamy zapis z ostatnich, styczniowych warsztatów Raniutto - Sensorki.

„Niedzielny poranek muzyczny - w odwiedzinach u sąsiadów” – 21 lutego, niedziela o 10:00 – sala koncertowa wstęp 20 zł, 10 zł transmisja internetowa online

Karnawał już za nami, stąd warto pomyśleć o zwolnieniu tempa. Rozejrzyjmy się wokół i doceńmy jaka muzyka jest tworzona u naszych bezpośrednich sąsiadów. To zamysł przyświecający organizatorom koncertów w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Ten organizowany jest zarówno z udziałem publiczności na miejscu, ale prowadzona też będzie transmisja online.


Podczas koncertu m. in. będzie można bliżej przyjrzeć się narodowym przysmakom i atrakcjom turystycznym Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Oczywiście daniem głównym będą przede wszystkim piękne tradycyjne melodie, które kojarzą są z krajami zza miedzy.

Wykonawcy:
Tomasz Suchowierzch – fagot
Patryk Popiołek – puzon
Mateusz Wójcik - akordeon
Marta Sowińska – prowadzenie
Mateusz Brodowski – prowadzenie

„Koncert symfoniczny z okazji 100. urodzin Astora Piazzolli” – 26 lutego, piątek o 18:55 – sala koncertowa wstęp 20 zł oraz bezpłatna transmisja online na YouTube

Kto tańczył tango ten na pewno spotkał się z wybitną muzyką, którą dla tego tańca stworzył Astor Piazzolla. Jeśli jeszcze macie wątpliwości czy zetknęliście się z twórczością Astora, wystarczy, że wyszukacie w Internecie frazę „Libertango”.
Kompozytor zmarł w roku 1992 w Buenos Aires. Odszedł u szczytu swojej sławy, będąc uważanym za jednego z najważniejszych twórców muzyki XX wieku. Jego nazwisko stało się niemal synonimem tanga. Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina postanowiła oddać hołd argentyńskiemu kompozytorowi w 100 rocznicę jego urodzin – trudno o właściwszy moment.
Wykonawcy:
Klaudiusz Baran – akordeon
Justyna Baran – skrzypce
Rafał Kłoczko – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna FŁ
Prowadzenie koncertu – Marcin Majchrowski

Program koncertu:
A. Piazzolla – Concerto para bandoneon „Aconcagua”
A. Piazzolla  –  „Adiós Nonino”, „Oblivion”, „Fuga y Misterio”, „Libertango”, „Milonga del Angel”

Poniżej Libertango w wykonaniu orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod przewodnictwem Andrzeja Kucybały:

„Koncert symfoniczny - Romain Leleu” – 26 lutego, piątek o 19:00 – wstęp do sali koncertowej od 22 zł – koncert zostanie też zarejestrowany i opublikowany na kanale YouTube

Romain Leleu występuje na całym świecie w repertuarze od koncertów barokowych po tych osadzonych w realiach XXI wieku. Jako solista występuje z najważniejszymi orkiestrami francuskimi i zagranicznymi, a tym razem zawita nad polskie wybrzeże, by wraz z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku dać popis swojej wirtuozerii. Ciekawostką nt. Francuza jest jego współpraca z japońską Yamahą, na której instrumentach gra.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Paweł Kapuła – dyrygent
Romain Leleu – trąbka

Program:
Johann Nepomuk Hummel – Koncert na trąbkę Es-dur [18’]
Camille Saint-Saëns – II Symfonia a-moll op. 55 [23’]


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: