YAMAHA – 70 LAT W ŚWIECIE HI-FI

W 1954 roku Yamaha zaprezentowała urządzenie o nazwie „Yamaha Hi-Fi Player”, będące pierwszym na świecie sprzętem audio używającym pojęcia „Hi-Fi” w nazwie. Po dziś dzień Yamaha wierna jest stworzonym wówczas zasadom perfekcyjnej reprodukcji dźwięku dwukanałowego, wyrażonym w haśle „Natural Sound”. Dotyczy to w tym samym stopniu wzmacniaczy, jak i nowoczesnych, sieciowych amplitunerów stereo.

SIECIOWE AMPLITUNERY STEREO – MUZYKA PROSTO Z INTERNETU

Amplituner stereo to wszechstronne urządzenie łączące w sobie wzmacniacz oraz tuner radiowy. Yamaha nie poprzestaje jednak na tych funkcjonalnościach – prawie wszystkie (poza R-S202D) modele naszych amplitunerów współpracują z autorskim systemem Yamaha MusicCast, dzięki czemu:

• Wspierają aż 3 bezprzewodowe standardy komunikacji (Bluetooth, AirPlay 2, Wi-Fi)

• Mogą przesyłać muzykę między pomieszczeniami

• Obsługują najlepsze serwisy muzyczne on-line (m.in. Spotify, Tidal i Deezer)

• Umożliwiają dostęp do tysięcy internetowych programów radiowych

• Mogą przesyłać dźwięk do dowolnych słuchawek bezprzewodowych i innych urządzeń audio wyposażonych w Bluetooth

• Zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku i pozwalają na odtwarzanie plików high-res

• Możesz nimi sterować za pomocą wygodnej aplikacji

• Pozwalają na integrację z domowym sprzętem audio

MODEL Bluetooth (SBC, AAC) Radio DAB+ Funkcje sieciowe i MusicCast Wejście gramofonowe
R-S202D
R-N800A
R-N1000A
R-N2000A

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MUSICCAST

POZNAJ BLIŻEJ SIECIOWE AMPLITUNERY STEREO YAMAHA

R-N800A

Model R-N800A wyposażony jest w funkcje i rozwiązania techniczne dostosowane do ery streamingu i gwarantuje wysokiej jakości brzmienie. Został opracowany zgodnie z autorską koncepcją „True Sound” firmy Yamaha. Pozwala na słuchanie muzyki z takich serwisów strumieniowych jak np. Spotify, Amazon Music czy Apple Music. Jest ponadto kompatybilny z Apple AirPlay 2, a także systemem multiroom MusicCast.

R-N1000A

Amplituner R-N1000A wykorzystuje podobne rozwiązania techniczne i funkcje jak R-N800A, jednak – w odróżnieniu od swojego „mniejszego” odpowiednika – został wyposażony dodatkowo w złącze HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC). Na wyposażeniu nie zabrakło także autorskiego systemu automatycznej kalibracji akustyki firmy Yamaha, czyli YPAO. Podstawa obudowy amplitunera R-N1000A została wzmocniona, m.in. przez zastosowanie solidnej płyty tłumiącej niepożądane wibracje.

R-N2000A

Model R-N2000A to urządzenie nowej generacji, odpowiadające na oczekiwania wielu fanów marki Yamaha – klasyczny wzmacniacz w stylu vintage, uzupełniony o wszystkie niezbędne nowoczesne funkcje i wykonany z japońską precyzją. Dzięki temu R-N2000A jest sprzętem ponadczasowym, gotowym na każdą muzyczną sytuację. Wydajny układ wzmacniacza daje szerokie możliwości połączeniowe w odniesieniu do kolumn głośnikowych.

WZMACNIACZE STEREO – KLASYCZNIE LUB Z FUNKCJAMI SIECIOWYMI

Yamaha ma w ofercie klasyczne wzmacniacze zintegrowane z serii A-S, ale także niezwykle funkcjonalny model WXA-50, który wymyka się wszelkim schematom. Wybierz model najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb. Postaw na standardowe, sprawdzone rozwiązania japońskiego producenta lub wybierz kompaktowość, elastyczność i multifunkcjonalność sprzętu kompatybilnego z systemem multiroom MusiCast.

WZMACNIACZ SIECIOWY

MUSICCAST WXA-50

Model WXA-50 to innowacyjny komponent audio, który wykracza poza konwencjonalne myślenie o dźwięku i systemach stereo. To kompaktowe urządzenie umożliwia dostęp do różnorodnych treści audio, takich jak muzyka z serwisów strumieniowych lub zapisana w smartfonie. Pozwala cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem i współpracuje z systemem multiroom audio Yamaha MusicCast. Bogata funkcjonalność i duża wydajność przekładają się na komfort użytkowania, niezależnie od wybranego źródła dźwięku.

Najważniejsze cechy modelu WXA-50:

• Wystarczy podłączyć głośniki, aby cieszyć się muzyką przesyłaną strumieniowo lub funkcjonalnością systemu MusicCast

• Potężny dźwięk 2.1-kanałowy: 90 W na kanał (6 omów, 1 kHz, 0,9% THD, 1-kanał wysterowany)

• Kompatybilność z różnymi źródłami dźwięku i serwisami muzycznymi

• Aplikacja MusicCast Controller ułatwiająca obsługę. Umożliwia sterowanie innymi komponentami kompatybilnymi z MusicCast

• Odtwarzanie jednym przyciskiem – naciśnięcie dowolnego przycisku włącza urządzenie i inicjuje odtwarzanie wcześniej wybranego źródła

• Nowoczesna stylistyka i wysoka jakość wykonania

• 48-bitowa cyfrowa regulacja głośności

• Obsługa DSD 5,6 MHz i FLAC/WAV/AIFF

• Kompaktowa obudowa o szerokości zaledwie 214 mm

• Możliwość postawienia urządzenia poziomo lub pionowo

• Łatwa instalacja – pasuje do szafy rack 1U o szerokości 214 mm i wysokości 42 mm (bez nóżek)

• Niski pobór mocy w trybie czuwania: 1,8 W.

WZMACNIACZE ZINTEGROWANE Z SERII A-S

Wzmacniacze stereo Yamaha z serii A-S to rezultat wieloletniego doświadczenia japońskiego producenta. Zastosowane w nich komponenty opracowano z niezwykłą dbałością o detale, tak aby użytkownik zawsze otrzymał urządzenie o doskonałym stosunku jakości do ceny. Niezależnie od tego, czy wybierzesz referencyjny A-S3200, czy popularny A-S501, masz gwarancję pięknego dźwięku zgodnie z filozofią Yamahy wyrażoną w haśle „Natural Sound”.

MODEL Wejście gramofonowe Wejście cyfrowe Pozłacane gniazda Tryb CD Direct Wskaźniki wychyłowe Wejście XLR Wzmocniona konstrukcja
A-S201
A-S301
A-S501
A-S701
A-S1200
A-S2200
A-S3200

POZNAJ BLIŻEJ WZMACNIACZE STEREO Z SERII A-S

A-S201

Podstawowy model z tej serii wzmacniaczy firmy Yamaha to konstrukcja bazująca na bogatym doświadczeniu i wiedzy inżynierów japońskiego producenta. Obsługuje tryb Pure Direct dla zapewnienia wysokiej jakości i czystości odtwarzanego dźwięku, a wśród wejść analogowych ma wejście gramofonowe (wbudowany przedwzmacniacz obsługuje modele z wkładką typu MM).

A-S301

Yamaha A-S301 jest stereofonicznym wzmacniaczem zintegrowanym, wykorzystującym technologię ToP-ART, zaawansowane podzespoły oraz tryb Pure Direct i zapewniającym wysoką jakość dźwięku. Urządzenie dostarcza moc 2 x 60 W (RMS), współpracuje z bezprzewodowym adapterem Bluetooth YBA-11. W odróżnieniu od modelu A-S201, wzmacniacz ma cyfrowe wejścia audio (optyczne i koaksjalne).

A-S501

Model A-S501 to bogato wyposażony i niezwykle elegancki stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany. Wykorzystuje technologię ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology), zaawansowane podzespoły oraz tryb Pure Direct. Model A-S501 charakteryzuje się mocą 2 x 85 W (RMS) i wyposażony jest m.in. w cyfrowe wejścia audio, wejście gramofonowe oraz pozłacane złącza.

A-S701

Yamaha A-S701 to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Zapewniające wysoką jakość dźwięku urządzenie czerpie to, co najlepsze z takich rozwiązań technicznych jak ToP-ART, Pure Direct oraz CD Direct. Model A-S701 zapewnia moc 2 x 100 W (RMS) i wyróżnia się bogatym wyposażeniem, umożliwiającym współpracę z licznymi źródłami dźwięku – zarówno analogowymi, jaki i cyfrowymi.

A-S1200

Jest to wysokiej klasy model pracujący w klasie AB o mocy 160 W na kanał (przy 4 omach). Potrafi bardzo dobrze zarządzać podłączonymi do niego kolumnami. Zestaw takich cech jak klasyczny wygląd z charakterystycznymi wskaźnikami wychyłowymi, wzorowe wykonanie, czy przede wszystkim nienaganne brzmienie sprawiają, że model A-S1200 świeci bardzo jasno pośród innych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym. Mamy tu do czynienia z urządzeniem, które użytkownikom otwiera szeroko drzwi do świata high-endu. Nie brakuje tu unikatowych rozwiązań, które pozwalają uzyskać naturalne brzmienie i wyeliminować niepożądane wibracje.

A-S2200

Model A-S2200 jest rozwinięciem funkcjonalności wzmacniacza zintegrowanego A-S1200. Skierowany jest do bardziej wymagających audiofilów. Mamy tu 3 główne różnice. Pierwszą z nich jest obecność wejścia wykorzystującego złącza XLR. Druga różnica to umieszczony na przedniej ściance hebelkowy przełącznik, pozwalający dopasować urządzenie do obsługi wkładki MM lub MC. Trzecim elementem wyróżniającym ten model na tle wzmacniacza A-S1200 jest dodatkowa regulacja poziomu głośności (Trim) dla wyjścia słuchawkowego.

A-S3200

Model A-S3200 jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem spośród trzech topowych wzmacniaczy zintegrowanych firmy Yamaha. Podobnie jak w poprzednich modelach, również tutaj zastosowano duży transformator toroidalny. Projektanci wyselekcjonowali dla tego modelu wysokiej jakości kondensatory, co przełożyło się na naturalne brzmienie. Na uwagę zasługują ponadto terminale Gliding Oxygen Free Copper oraz miedziane śruby przy dużych kondensatorach blokowych, co gwarantuje perfekcyjne połączenie pomiędzy komponentami.

ODTWARZACZ CD – NIESŁABNĄCA POPULARNOŚĆ „SREBRNEGO KRĄŻKA”

Urządzenie źródłowe wysokiej jakości to niezwykle ważny element systemu audio. Odtwarzacz CD Yamaha to pewność, że ten ważny komponent będzie stanowił mocny punkt Twojego domowego zestawu.

CD-S303

MW aktualnej ofercie firmy Yamaha dostępny jest model CD-S303 – następca cenionego na rynku odtwarzacza CD-S300. Połączenie udanych rozwiązań technicznych zastosowanych u poprzednika oraz nowych, a jednocześnie nowoczesnych funkcjonalności przełożyło się na niezwykły komfort obsługi i jeszcze lepsze brzmienie. Model ten wyposażono także w złącze USB, umożliwiające odtwarzanie plików audio z pamięci przenośnych.

Najważniejsze cechy modelu CD-S303:

• Wydajny przetwornik C/A gwarantujący świetną precyzję konwersji przy niskim poziomie szumów.

• Kompatybilność z takimi formatami audio jak MP3, WMA, LPCM, FLAC i płytami CD-R/RW.

• Liczne wygodne funkcje odtwarzania

ODTWARZACZ SIECIOWY – FUNKCJONALNE I NOWOCZESNE ŹRÓDŁO DŹWIĘKU

Dzisiaj słuchamy muzyki głównie z plików i serwisów muzycznych, takich jak Spotify czy Tidal. Również radio przechodzi ważne zmiany dzięki rosnącej popularności odbioru cyfrowego w technologii DAB+ i radiofonii internetowej. Yamaha staje na forpoczcie tych zmian, oferując sprzęt audio z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, funkcjami sieciowymi i zawsze z wysokiej jakości dźwiękiem!

WXC-50

Mimo kompaktowych rozmiarów model WXC-50 to niezwykle funkcjonalne urządzenie. Może pracować jako samodzielny streamer lub DAC/preamp, a ponadto jest kompatybilny z systemem multiroom MusicCast firmy Yamaha. Dzięki temu urządzeniu Twój tradycyjny sprzęt stereo lub amplituner kina domowego może zyskać pełny dostęp do różnorodnych funkcji sieciowych. Co warte podkreślenia, model WXC-50 zdobył nagrodę EISA w sezonie 2017-2018 za najlepszy streamer multiroom.

Najważniejsze cechy modelu WXC-50:

• Podłącz do dowolnego wzmacniacza lub amplitunera, aby cieszyć się różnorodnością funkcji dostępnych w systemie MusicCast

• Kompatybilność z różnymi źródłami dźwięku i serwisami muzycznymi

• Aplikacja MusicCast Controller ułatwiająca obsługę

• Odtwarzanie jednym przyciskiem – naciśnięcie dowolnego przycisku włącza urządzenie i inicjuje odtwarzanie wcześniej wybranego źródła

• Nowoczesna stylistyka i wysoka jakość wykonania

• 48-bitowa cyfrowa regulacja głośności

• Obsługa DSD 5,6 MHz i FLAC/WAV/AIFF

• Kompaktowa obudowa o szerokości zaledwie 214 mm

• Możliwość postawienia urządzenia poziomo lub pionowo

• Łatwa instalacja – pasuje do szafy rack 1U o szerokości 214 mm i wysokości 42 mm (bez nóżek)

• Niski pobór mocy w trybie czuwania: 1,8 W

• Tryb odtwarzacza – wyłącz tryb Pre Amp i używaj urządzenia jako prostego sieciowego odtwarzacza audio.

GRAMOFONY
– NIE TYLKO DLA MIŁOŚNIKÓW ANALOGOWEGO BRZMIENIA

Yamaha to także wysokiej jakości gramofony, wyróżniające się na rynku pod względem brzmienia i funkcjonalności. W tej kategorii produktowej Yamaha perfekcyjnie łączy dwa światy – analogowy i cyfrowy.

Modele dostępne w ofercie japońskiego producenta są niezwykle różnorodne – od doskonale wyposażonego gramofonu VINYL 500, kompatybilnego z systemem multiroom MusicCast po klasyczną, hi-endową konstrukcję z górnej półki, czyli model GT-5000.

POZNAJ BLIŻEJ GRAMOFONY FIRMY YAMAHA

MusicCast VINYL 500

Uwielbiasz analogowe brzmienie, a dodatkowo posiadasz już urządzenie współpracujące z platformą MusicCast od Yamahy lub chcesz zacząć przygodę z systemem multiroom? Jeżeli tak, to gramofon VINYL 500 jest idealną propozycją dla Ciebie. Jest to wysokiej klasy odtwarzacz płyt winylowych z napędem paskowym, zamknięty w jednej obudowie ze streamerem. Dzięki funkcjom sieciowym możesz wysyłać swoje ulubione winylowe nagrania do pozostałych elementów audio w domu kompatybilnych z systemem MusicCast.

GT-5000

Gramofon GT-5000 jest w linii prostej „potomkiem” znakomitych konstrukcji Yamahy ze złotej ery hi-fi Bezkompromisowo nawiązuje do konstrukcji z serii urządzeń „Gigantycznych i Niesamowitych” (od ang. Gigantic and Tremendous). Wystarczy jeden rzut oka na to topowe urządzenie, aby mieć pewność, że pierwszy od wielu lat gramofon hi-end wyprodukowany przez japońskiego giganta jest modelem na wskroś wyjątkowym.