TO YAMAHA STWORZYŁA
KINO DOMOWE

Już w latach 80. minionego wieku, zanim jeszcze kino domowe zyskało prawdziwą popularność, Yamaha stworzyła przełomowy na tym polu produkt: procesor DSP-1. Potrafił on przetworzyć sygnał stereo na dźwięk surround – dzięki stworzonej przez Yamahę technologii opartej na pomiarach prawdziwych sal kinowych i koncertowych. Dziś w każdym amplitunerze kina domowego Yamaha znajduje się rozwinięcie tego pomysłu: autorska technologia Cinema DSP – rezultat całych dekad badań i rozwoju. Usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się prawdziwym dźwiękiem dookoła Ciebie.

CO OFERUJĄ WSZYSTKIE AMPLITUNERY KINA DOMOWEGO YAMAHA?

Każdy amplituner AV firmy Yamaha jest urządzeniem gotowym sprostać wysokim oczekiwaniom melomanów oraz miłośników filmów i seriali. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, zawsze możesz:

 • odtwarzać muzykę przesyłaną bezprzewodowo przez Bluetooth
 • wysyłać dźwięk z amplitunera na słuchawki i głośniki bezprzewodowe dzięki funkcji Bluetooth Output
 • słuchać muzyki w jakości Hi-Res
 • łatwo połączyć amplituner z telewizorem: za pomocą tylko jednego przewodu HDMI
 • oglądać filmy w jakości UltraHD, a także skalować te nagrane w HD do rozdzielczości 4K
 • korzystać z najnowszych technologii obrazu HDR: Dolby Vision, HDR10 oraz Hybrid Log Gamma
 • automatycznie kalibrować głośniki kina domowego dzięki technologii YPAO
 • korzystać z wielu programów dźwięku przestrzennego Cinema DSP opartych na pomiarach prawdziwych sal kinowych i koncertowych

AMPLITUNERY
KINA
DOMOWEGO Z MUSICCAST

Wszystkie amplitunery Yamaha począwszy od modelu RX-V485 wyposażono w autorską technologię MusicCast, dzięki czemu:

 • dysponują aż trzema bezprzewodowymi technologiami (Bluetooth, AirPlay2, Wi-Fi)
 • potrafią przesyłać muzykę pomiędzy pokojami
 • obsługują najlepsze serwisy muzyczne on-line (Spotify, Spotify for free, Tidal, Deezer, Qobuz)
 • umożliwiają dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych
 • potrafią przesyłać dźwięk do dowolnych słuchawek i innych urządzeń audio wyposażonych w Bluetooth
 • zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku i odtwarzanie plików high-res
 • możesz nimi sterować za pomocą wygodnej aplikacji
 • pozwalają na integrację z domowym sprzętem audio

Stwórz
bezprzewodowe kino domowe

MusicCast SURROUND

Ciesz się kinem domowym bez kabli! Bezprzewodowo połącz amplituner kina domowego lub soundbar Yamaha z głośnikami MusicCast 20 lub MusicCast 50 i subwooferem MusicCast SUB 100.

AMPLITUNERY Z OBSŁUGĄ DOLBY ATMOS I DTS:X

Dolby Atmos i DTS:X to najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, które pozwalają na precyzyjne lokalizowanie poszczególnych dźwięków w przestrzeni trójwymiarowej, również powyżej słuchacza. Ta zaawansowana technologia używana w produkcji filmów pozwala na stworzenie również w domowych warunkach wspaniałego dźwięku surround. Dzięki współpracy z Dolby Atmos i DTS:X amplitunery Yamaha sprawią, że helikopter przelatujący nad głowami bohaterów filmu usłyszysz naprawdę nad sobą!

AMPLITUNERY Z RADIEM CYFROWYM
DAB+

Radio cyfrowe DAB+ to szereg korzyści takich jak lepsza jakość odbioru i dźwięku stacji radiowych, łatwość wyszukiwania stacji (po nazwie a nie tylko częstotliwościach), możliwość programowania i nagrywania, a także przesyłanie wraz z dźwiękiem dużej liczby informacji, zarówno tekstowych jak i wizualnych. Wszystkie amplitunery Yamaha z serii Aventage (nazwy modeli zaczynające się od RX-A), a także RX-D485, RX-S602 i RX-AS710D to urządzenia, które obsługują technologię DAB+.

AMPLITUNERY Z OBSŁUGĄ WIELU STREF

Amplitunery kina domowego Yamaha pozwalają na nagłośnienie wielu pokojów w domu. Można to zrobić bezprzewodowo przy użyciu technologii MusicCast lub tradycyjnie łącząc urządzenia przewodami. To drugie rozwiązanie można dodatkowo wzbogacić o przesyłanie nie tylko fonii, ale i wizji. W tym celu wybrane modele amplitunerów Yamaha wyposażono w dwa wyjścia HDMI.

Dzięki takiemu rozwiązaniu programy TV lub filmy wyświetlane w salonie można oglądać również w innych pokojach lub na innych odbiornikach np. projektorze – bez konieczności podpinania dodatkowych przewodów. Najbardziej zaawansowane amplitunery pozwalają nagłośnić nawet 4 strefy i przesyłać dwa niezależne źródła obrazu – dzięki temu oglądając np. film z płyty Blu-Ray w salonie, możesz przesyłać obraz z tunera TV do drugiego pokoju.

Amplitunery
z funkcją Surround:AI

Każdy film składa się z tysięcy scen, które mogą zasadniczo różnić się od siebie jeśli chodzi o efekty dźwiękowe, dialogi, tło muzyczne. Rewolucyjna technologia Surround:AI firmy Yamaha pozwala teraz w czasie rzeczywistym rozpoznać każdą pojedynczą scenę i dopasować do niej specjalny tryb DSP aby zoptymalizować efekt dźwiękowy. Wszystko dzieje się automatycznie, a Ty możesz odłożyć pilota i wygodnie usiąść w fotelu - usłyszysz wszystko tak jak nigdy dotąd!

*modele kompatybilne z Surround:AI: RX-A1080, RX-A2080, RX-A3080

Surround AI

KRÓL KINA DOMOWEGO MUSICCAST
RX-A3080

RX-A3080 to najbardziej zaawansowany amplituner kina domowego. Całą jego konstrukcję oparto na podwójnie usztywnionej ramie, dzięki czemu wyeliminowano wszelkie drgania obudowy – nawet przy wysokim poziomie głośności. Wewnątrz obudowy znajdziemy m.in. najnowszy 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE Premier ES9026PRO – to jedyny model Yamahy wykorzystujący też zaawansowany komponent, dzięki któremu muzyka ze źródeł cyfrowych zabrzmi jak nigdy dotąd. Wisienką na torcie jest zastosowanie w RX-A3080 zbalansowanych gniazd XLR firmy Neutrik, dzięki czemu podłączenie wysokiej klasy urządzeń źródłowych takich jak np. odtwarzacz Blu-Ray Yamaha BD-A1060 lub odtwarzacz CD CD-S3000 pozwoli na transmisję najwyższej jakości sygnału. Nadchodzi król kina domowego!