TO YAMAHA STWORZYŁA KINO DOMOWE

Już w latach 80. minionego wieku, zanim jeszcze kino domowe zyskało prawdziwą popularność, Yamaha stworzyła przełomowy na tym polu produkt: procesor DSP-1. Umożliwiał on przetworzenie sygnału stereo na dźwięk surround – dzięki stworzonej przez Yamahę technice opartej na pomiarach przeprowadzanych w prawdziwych salach kinowych i koncertowych. Dziś w każdym amplitunerze kina domowego Yamaha znajduje się rozwinięcie tego pomysłu: autorska technika Cinema DSP – rezultat całych dekad badań i rozwoju. Usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się prawdziwym dźwiękiem dookoła Ciebie.

CO OFERUJĄ WSZYSTKIE AMPLITUNERY KINA DOMOWEGO YAMAHA?

Każdy amplituner AV firmy Yamaha jest urządzeniem gotowym sprostać wysokim oczekiwaniom melomanów oraz miłośników filmów i seriali. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, zawsze możesz:

• Odtwarzać muzykę przesyłaną bezprzewodowo przez Bluetooth

• Wysyłać dźwięk z amplitunera na słuchawki i głośniki bezprzewodowe dzięki funkcji Bluetooth Output

• Słuchać muzyki w jakości Hi-Res

• Łatwo połączyć amplituner z telewizorem (za pomocą tylko jednego przewodu HDMI)

• Oglądać filmy w rozdzielczości UltraHD, a także skalować te nagrane w HD do rozdzielczości 4K

• Korzystać z najnowszych trybów przetwarzania obrazu: Dolby Vision, HDR10, HDR10+ oraz HLG (Hybrid Log Gamma)

• Automatycznie kalibrować głośniki kina domowego dzięki funkcji YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer)

• Korzystać z wielu trybów dźwięku przestrzennego Cinema DSP opartych na pomiarach przeprowadzanych w prawdziwych salach kinowych i koncertowych

Model Dwukierunkowy Bluetooth, 4K, 8K, Hi-Res audio Funkcje sieciowe i MusicCast MusicCast Surround Dolby Atmos i DTS:X Auro 3D Silent Cinema/ Cinema DSP Surround: AI Wejście Phono Radio cyfrowe DAB+ Wyjścia HDMI Gniazda XLR HDR10+/ eARC Funkcje gamingowe VRR/ALLM/QMS/QFT
RX-V4A o 8K 1
RX-V6A o 8K 1
RX-A2A o 8K 1
RX-A4A o 8K 3
RX-A6A o 8K 3
RX-A8A o 8K 3

OBSŁUGA SYSTEMU MUSICCAST

Wszystkie amplitunery Yamaha począwszy od modelu RX-V4A wyposażono w autorską technologię MusicCast, dzięki czemu:

• Obsługują aż 3 bezprzewodowe standardy komunikacji (Bluetooth, AirPlay 2, Wi-Fi)

• Mogą przesyłać muzykę między pomieszczeniami

• Obsługują najlepsze serwisy muzyczne on-line (m.in. Spotify, Tidal i Deezer)

• Umożliwiają dostęp do tysięcy internetowych programów radiowych

• Mogą przesyłać dźwięk do dowolnych słuchawek bezprzewodowych i innych urządzeń audio wyposażonych w Bluetooth

• Zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku i pozwalają na odtwarzanie plików high-res

• Możesz nimi sterować za pomocą wygodnej aplikacji

• Pozwalają na integrację z domowym sprzętem audio

STWÓRZ BEZPRZEWODOWE KINO DOMOWE

Ciesz się kinem domowym bez kabli! Bezprzewodowo połącz amplituner kina domowego z głośnikami MusicCast 20 lub MusicCast 50 i subwooferem MusicCast SUB 100.

AMPLITUNERY Z RADIEM CYFROWYM DAB+

Radio cyfrowe DAB+ to szereg korzyści dla użytkownika, takich jak lepsza jakość odbioru i dźwięku programów radiowych, łatwość wyszukiwania (po nazwie, a nie tylko po częstotliwościach), możliwość programowania i nagrywania dźwięku z radia, a także przesyłanie wraz z dźwiękiem dużej ilości informacji, zarówno tekstowych jak i wizualnych. Wszystkie amplitunery Yamaha z serii Aventage (nazwy modeli zaczynające się od RX-A), a także modele RX-V4A i RX-V6A to urządzenia, które obsługują technologię DAB+.

AMPLITUNERY Z OBSŁUGĄ WIELU STREF

Amplitunery kina domowego Yamaha pozwalają na nagłośnienie więcej niż jednego pomieszczenia w domu. Można to zrobić bezprzewodowo (przy użyciu technologii MusicCast) lub tradycyjnie – łącząc poszczególne urządzenia przewodami. To drugie rozwiązanie można dodatkowo wzbogacić o przesyłanie nie tylko fonii, ale i wizji (zależnie od modelu). W tym celu wybrane modele amplitunerów Yamaha wyposażono w dodatkowe wyjścia HDMI.

Dzięki takiemu rozwiązaniu programy TV lub filmy wyświetlane w salonie można oglądać również w innych pokojach lub na innych odbiornikach np. projektorze – bez konieczności podpinania dodatkowych przewodów. Najbardziej zaawansowane amplitunery pozwalają nagłośnić nawet 4 strefy i przesyłać dwa niezależne źródła obrazu – dzięki temu oglądając np. film z płyty Blu-Ray w salonie, możesz w tym samym czasie przesyłać obraz z tunera TV do drugiego pokoju.

Model Maksymalna liczba stref Nagłośnienie dodatkowej strefy Przesyłanie obrazu i dźwięku Dwa niezależne źródła obrazu
RX-V4A 2 (dwie strefy stereo)
RX-V6A 2
RX-A2A 2
RX-A4A 2
RX-A6A 4
RX-A8A 4

SURROUND: AI

Każdy film składa się z tysięcy scen, które mogą znacznie różnić się od siebie jeśli chodzi o efekty dźwiękowe, dialogi czy tło muzyczne. Rewolucyjna technologia Surround: AI firmy Yamaha pozwala w czasie rzeczywistym rozpoznać każdą pojedynczą scenę i dopasować do niej specjalny tryb DSP aby zoptymalizować efekt dźwiękowy. Wszystko dzieje się automatycznie, a Ty możesz odłożyć pilota i wygodnie usiąść w fotelu – usłyszysz wszystko tak jak nigdy dotąd!

*modele kompatybilne z Surround:AI: RX-A4A, RX-A6A, RX-A8A

FUNKCJA SILENT CINEMA

Amplitunery kina domowego firmy Yamaha wyposażone są w funkcję Silent Cinema, która pozwala cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z wykorzystaniem słuchawek podłączonych do wyjścia słuchawkowego w amplitunerze AV. Dzięki temu użytkownik może poczuć się niemal jak w centrum filmowej akcji, bez przeszkadzania pozostałym domownikom.

DOLBY ATMOS I DTS:X

Dolby Atmos i DTS:X to najnowsze systemy dźwięku przestrzennego, które pozwalają na precyzyjne lokalizowanie poszczególnych dźwięków w przestrzeni trójwymiarowej (nie tylko w poziomie, ale również w pionie). Te zaawansowane rozwiązania pozwoliły na stworzenie również w domowych warunkach wspaniałego dźwięku surround. Dzięki wsparciu dla Dolby Atmos i DTS:X amplitunery Yamaha sprawią, że helikopter przelatujący nad głowami bohaterów filmu usłyszysz naprawdę nad sobą!

AURO-3D

Modele RX-A6A i RX-A8A obsługują Auro-3D – jeden z najbardziej zaawansowanych systemów dźwięku przestrzennego, jaki wykorzystywany jest w urządzeniach do kina domowego. Zapewnia on trójwymiarowe brzmienie, które gwarantuje niesamowite emocje i wrażenia podczas seansu filmowego. Auro-3D, podobnie jak format Dolby Atmos, zwiększa przestrzenność odtwarzanych materiałów audio w płaszczyźnie pionowej. Dzięki temu także dźwięki dobiegające z góry stają się niezwykle realistyczne.

Wybrane filmy ze ścieżką dźwiękową w Auro-3D dostępne są m.in. na płytach Blu-ray.

POZNAJ AMPLITUNERY KINA DOMOWEGO YAMAHA

MusicCast RX-A8A

Referencyjny 11.2-kanałowy amplituner AV z serii Aventage. To naładowane najnowszymi technologiami, innowacyjne urządzenie, dzięki któremu oglądanie filmów, telewizji, granie w gry czy słuchanie muzyki staje się zupełnie nowym doświadczeniem. Dźwięk jest zrównoważony, bardzo dostojny i niesamowicie naturalny, co sprawia, że model ten świetnie odnajdzie się w różnych sytuacjach, a sam użytkownik będzie mógł zanurzyć się w wypełniającym pomieszczenie dźwięku.

MusicCast RX-A6A

Yamaha RX-A6A to 9.2-kanałowy amplituner z górnej półki, który nie tylko umożliwia skuteczne zasilenie systemów kina domowego, ale także rewelacyjnie radzi sobie w trybie stereo. Użytkownik może liczyć na „zrównoważony” dźwięk – nasycony w każdym paśmie i bardzo naturalny, co przekłada się na uniwersalne brzmienie. Dzięki temu RX-A6A zapewnia wyjątkowo precyzyjne i wyjątkowo przestrzenne doświadczenia dźwiękowe – podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy grania na konsoli.

MusicCast RX-A4A

7.2-kanałowy model RX-A4A bez trudu przeniesie słuchacza do emocjonującego świata dźwięku i obrazu, zapewniając przestrzenne, pełne detali brzmienie. Na uwagę zasługuje atrakcyjne wzornictwo – japońskim konstruktorom udało się stworzyć niezwykle masywne i nowoczesne urządzenie. Ponadto użytkownicy mają do dyspozycji aż siedem wejść HDMI i trzy wyjścia, w tym jedno z obsługą zwrotnego kanału audio w rozwiniętej wersji eARC.

MusicCast RX-A2A

7.2-kanałowy model RX-A2A otwiera referencyjną serię Aventage. W tej całkowicie odmienionej pod względem stylistycznym konstrukcji znalazło się wiele rozwiązań zarezerwowanych dla wysokiej klasy amplitunerów AV, m.in. obsługa Dolby Atmos z wirtualizacją wysokości. Amplituner charakteryzuje się neutralnym brzmieniem – nie panuje tu przesyt poszczególnych częstotliwości, dzięki czemu odsłuch może trwać bardzo długo bez poczucia zmęczenia.

MusicCast RX-V6A

7.2-kanałowy amplituner kina domowego RX-V6A jest doskonałym potwierdzeniem tego, że to właśnie Yamaha od wielu lat wyznacza kierunki rozwoju branży audio-wideo i systemów kina domowego. HDMI 8K, Dolby Atmos, tryb HDR10+, funkcje dla graczy czy korekcja YPAO to tylko niektóre rozwiązania dostępne w tym modelu. Jeżeli dodamy do tego stylowy design, autorski system MusicCast czy nową konstrukcję wzmacniacza, to otrzymujemy urządzenie nowoczesne, funkcjonalne i stylowe.

MusicCast RX-V4A

Yamaha RX-V4A jest w pełni funkcjonalnym, 5.2-kanałowym amplitunerem AV, który ułatwia użytkownikom wejście do świata kina domowego. Ma on w pełni przeprojektowaną sekcję wzmacniacza, wyróżniającą się m.in. dużą szybkością narastania napięcia wejściowego. Dzięki temu, a także dzięki mocy 80 W na kanał (przy 6 Ω), amplituner zapewnia potężny i dynamiczny dźwięk. Nowy układ wzmacniacza gwarantuje również precyzyjniejszą transmisję sygnału w przypadku audio wysokiej rozdzielczości.