Poprzedni
Następny

10 świetnych koncertów, które można zobaczyć online

Jakie czasy, takie koncerty. A że aktualnie wszystko kręci się wokół unikania innych ludzi, to i branża koncertowa musiała dostosować się do nowych realiów, pauzując swoją działalność. Jednak człowiek nie kamień, słuchać musi. A jak nie może na żywo, to internet oferuje bardzo szeroką gamę koncertów online – zarówno z czasu pandemii, jak i z przeszłości. Zobaczcie kilka różnorodnych smaczków muzycznych, które dla was wyszperaliśmy!

Philips 65OLED984

Radiohead Live in São Paulo (2018) 

Radiohead nie trzeba nikomu przedstawiać – są na scenie już 35 lat, nagrali 9 albumów i podbili setki (jeśli nie tysiące) koncertowych aren na całym świecie. Podczas koncertu w São Paulo w 2018 roku zespół Radiohead wykonał 26 piosenek, zahaczając o wszystkie albumy na swoim koncie.

Metallica Live in Madrid (2008)

Ten materiał koncertowy od zespołu Metallica jest zlepkiem zarchiwizowanych nagrań z koncertu zespołu w hiszpańskim w Auditorio John Lennon 31 maja 2008 roku. Video ujrzało światło dzienne zupełnie niedawno w związku z cyklem #MetallicaMondays na kanale YouTube zespołu.

Chet Faker live in Melbourne (2014)

Chet Faker (obecnie posługujący się swoim prawdziwym nazwiskiem – Nick Murphy) to australijski muzyk i wokalista, który tworzy kojącą mieszankę muzyki elektronicznej, indie i soul, a koncert, który prezentujemy, odbył się w 2014 roku w ramach cyklu Boiler Room. 

Boiler Room to internetowa platforma streamingowa z siedzibą w Londynie, która organizuje i transmituje sesje muzyczne na żywo na całym świecie.  Od jego powstania w 2010 roku, w ramach cyklu Boiler Room odbyło się ponad 100 koncertów w miastach na całym świecie.

Bonobo Live in London (2015)

W ramach cyklu Boiler Room odbył się również koncert Simona Greena, szerzej znanego jako Bonobo. Od swojego debiutu w 1999 roku artysta eksperymentuje, łącząc ze sobą trip-hop, nu-jazz, muzykę symfoniczną i downtempo i daje różnorodne występy – od solowych pokazów DJ-skich po koncerty z kilkunasto- lub kilkudziesięcioosobowym zespołem. Ma rozmach!

Connan Mockasin Live in New York City (2014)

Kolejnym intrygującym artystą, który zaprezentował się na wirtualnej scenie Boiler Room, jest Connan Mockasin. Jego znak rozpoznawczy to leniwe, lekko fałszujące gitary, cukierkowe, ale lekko niepokojące melodie i delikatny głos, który czasami przypomina śpiew delfina. Zdecydowanie warto sprawdzić ten ewenement amerykańskiej sceny indie!

Nils Frahm Live in Croatia (2014)

Nils Frahm jest niemieckim muzykiem, kompozytorem i producentem muzycznym z Berlina, na którego unikalny styl składa się umiejętne łączenie muzyki klasycznej i elektronicznej, a także niekonwencjonalne podejście do instrumentów klawiszowych. Jego muzyka w połączeniu z klimatem 2000-letniego chorwackiego amfiteatru to coś wspaniałego!

Stevie Wonder Live on Musikladen Beat Club (1974)

Myśleliście, że streaming koncertów to wynalazek naszych czasów? Otóż nie! Tym razem cofniemy się w czasie znacznie dalej, by obejrzeć świetny koncert Steviego Wondera z 1974 roku na antenie niemieckiej telewizji. Nie bójcie się jakości dźwięku – jest świetna, więc wasze amplitunery nie powinny wybrzydzać. 

Kanye West Late Orchestration

Zanim Kanye West stał się tym Kanye Westem, którego znamy, czyli lizusem Donalda Trumpa, samozwańczym bogiem i aspirującym przyszłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, nagrywał naprawdę świetne albumy. Jednym z nich jest symfoniczna wersja albumy “Late Registration” –“Late Orchestration”, który jest zapisem koncertu na żywo pod tym samym tytułem. 

Motörhead – Live At Wacken Open Air (2006)

Każdy z koncertów Motörhead można podsumować jednym słowem: OGIEŃ. I tyle powinno wam wystarczyć w ramach rekomendacji powyższego nagrania.

Abra Live in New York

Abra jest jedną z najciekawszych wokalistek i producentem muzycznych młodego pokolenia. W swojej muzyce łączy rapowo-soulowe brzmienia z elektroniką, a niekiedy surowymi bitami pop z lat 80. i 90. XX wieku. Zobaczcie jej świetny występ w ramach Boiler Room!

A jeżeli chcesz mieć lepsze wrażenia z seansu filmowego i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego nagłośnienia, sprawdź nasz poradnik i promocję "Idealny dźwięk dla twojego TV". 

Idealny dźwięk dla twojego telewizora

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: