Promocja

Atlantis

29 999
sztuka
cena on line
53 750 zł cena regularna

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Bydgoszcz

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Prosimy o kontakt
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Głośniki wolnostojące Atlantis Gryphon Audio

Kolumny głośnikowe Atlatntis to dzieło założyciela i szefa firmy, Flemminga Rasmussena.
Atlantis - Legendarna wyspa wykorzystująca zaawansowane technologie podarowane przez Boga morza Posejdona swojej śmiertelnej żonie.

Właściwości:

 • Trójdrożny system głośnikowyZwrotnica Duelund Constant Phase dla zachowania perfekcyjnej fazy przy wszystkich częstotliwościach w dowolnym czasie.
 • Pasmo przenoszenia:  25 Hz – 32,000Hz, -3 dB (w zależności od wielkości pomieszczenia).
 • Wyprofilowana przednia ścianka kolumny głośnikowej dla zapewnienia identycznego czasu odbioru wszystkich częstotliwości przez słuchacza w miejscu odsłuchu.
 • Specjalnie zaprojektowane kopułka rozpraszająca eliminująca zniekształcenia spowodowane przez krawędzie głośnika.
 • Ręcznie skalibrowana zwrotnica układu pasywnego.
 • Zasilanie z baterii dla wybranych kondensatorów w zwrotnicy.
 • 30mm wklęsły ceramiczny Tweeter wyposażony w falowód akustyczny Gryphona.
 • Wzmocniona obudowa poprzez wykorzystanie wewnętrznego ożebrowania.
 • Wykonywane w Danii na zamówienie 8” głośniki basowe i 5” głośniki średniotonowe.
 • Wygłuszenie kolumn głośnikowych naturalną wełną oraz specjalnym materiałem syntetycznym.
 • Stylkowa strunowa maskownica dla ochrony przetworników.
 • Szeroka paleta opcji wykończenia.
 • Zaprojektowane i w całości wykonane w Danii

Na początku wyjaśnijmy sobie jedną rzecz. Nie na takiego głośnika, który byłby najlepszy na świecie. Może być najlepszy głośnik w danym pomieszczeniu odsłuchowym. Niestety prawda ta jest ignorowana zarówno przez entuzjastów dobrego dźwięku, projektantów kolumn głośnikowych jak również przez recenzentów muzycznych. Spośród wielu czynników wpływających na brzmienie kolumn głośnikowych najważniejsze jest zachowanie proporcji pomiędzy wielkością pomieszczenia odsłuchowego a wielkością kolumn głośnikowych. Ważnym aspektem jest również zachowanie takich samych odległości pomiędzy kolumnami oraz odległości od ścian bocznych i tylnej. Niestety nawet pobieżne zweryfikowanie i analiza rynku kolumn głośnikowych pokaże nam, że projektanci nie tworzą kolumn z myślą o wielkościach poszczególnych pomieszczeniach odsłuchowych lecz w oparciu o własne założenia mające na celu wypełnić lukę w danym segmencie cenowym. W wielu przypadkach odbija się to niestety na jakości wykonania kolumn głośnikowych a co za tym idzie również na jakości dźwięku. Gryphon Audio Designs prezentuje zgoła odmienne podejście do projektowania i konstruowania kolumn głośnikowych. Każdy model z naszej oferty został niezwykle starannie przemyślany i „dopasowany” do konkretnego pomieszczenia w celu jak najwierniejszego odtworzenia, odwzorowania muzyki w danym pomieszczeniu. Wpływ takiego podejścia do projektowania kolumn głośnikowych na „świat zewnętrzny” jest częścią filozofii Gryphona i stawia nas jako wzór do naśladowania.

Godny następca

Przedstawienie następcy legendarnych kolumn głośnikowych Gryphon Cantata nie było łatwym posunięciem. Wraz z rozwojem technologii i odpowiednich narzędzi oraz inspiracji do stworzenia Posejdonów jak również zebrane doświadczenia z projektowania Tridentów pozwoliło na podjęcie decyzji o zainicjowaniu nowego projektu. Według specjalistów z Gryphona nadszedł odpowiedni moment na wprowadzenie kolumn głośnikowych Atlantis. Poprzez Atlantisy Gryphon przeniósł swoje doświadczenie w kwestii projektowania i wykonania kolumn głośnikowych do mniejszych pomieszczeń zachowując te same wysokie standardy muzykalności wykonania i wzornictwa. Jak każdy głośnik Gryphona tak również Atlantis zachowują niezwykłą liniowość we wszystkich częstotliwościach przy każdym obciążeniu. Ta unikalna cecha powoduje, że czystość sygnału audio jest na najwyższym poziomie dostarczając materiał muzyczny, który prezentowany jest w sposób niezwykle muzykalny i harmoniczny. Od początku wprowadzenia kolumn do oferty eksperci i entuzjaści dobrego brzmienia niezwykle pozytywnie odnoszą się do możliwości Atlantisów podkreślając ich niesamowitą muzykalność. „Z tego co dzisiaj usłyszałem wiem, że mógłbym żyć długo i szczęśliwie bez myślenia o wymianie kolumn głośnikowych na inne” (Soundstage USA, Raport z High End Show Monachium).

Mocne uchwycenie rzeczywistości

Atlantis wpisują się w całą linię produktową kolumn Gryphona, które charakteryzują się wklęsłym frontem. Wyposażone zostały w pięć przetworników a umiejscowienie ich nie jest przypadkowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas w którym dociera do nas dźwięk jest identyczny dla wszystkich częstotliwości. Obudowa kolumn głośnikowych wykonana jest z niezwykłą starannością o detale skrywając we wnętrzu masywne użebrowanie wzmacniające ją. Do wygłuszenia kolumn został wykorzystany naturalny oraz syntetyczny materiał wygłuszający, który nie wchodzi w interakcję pozostałymi materiałami użytymi do produkcji kolumn. Kontury poszczególnych przegród zostały tak wykonane aby wyeliminować zjawisko dyfrakcji. Solidne postawy z nóżkami zapewniają stabilność, która pozwoli kolumnom Atlantis na mocne uchwycenie rzeczywistości muzycznej. Tak jak w przypadku pozostałych kolumn głośnikowych Gryphona Atlantis jest dostępny w szerokiej gamie niestandardowych opcji wykończenia.

Eksluzywne Duńskie przetoworniki

Przetworniki zostały specjalnie zaprojektowane a do ich wykonania wykorzystano wysokiej jakości materiały aby zminimalizować zjawisko dynamicznej kompresji. Są one wykonane przez międzynarodowego, szanowanego duńskiego producenta na specjalne zamówienie Gryphona. Przy tworzeniu przetworników szczególnie zwrócono uwagę na liniowość pary głośników średniotonowych zapewniając nad nimi całkowitą kontrolę. Specjalnie opracowany materiał głośnika średniotonowego oraz wykonany z włókna szklanego stożek służą jako kolejna warstwa tłumiąca. Kopułki przeciwpyłowe są niezwykle sztywne, lekkie i nie ulegają odkształceniom. Podwójne 8” głośniki basowe są specjalnie opracowane aby dostarczać precyzyjną ilość niskich tonów a specjalna komora, w której się znajdują pozwala na rozciągnięcie i moc, którą można uzyskać ze znacznie większych systemów głośnikowych.

Ceramiczny głośnik wysokotonowy

Za odtwarzanie wysokich częstotliwości odpowiada wysokiej jakość 30mm kopułka Accuton Thiel. Wykonana została z ultra twardego, lekkiego materiału ceramicznego, który charakteryzuje się niezwykłymi możliwościami akustycznymi. Za chłodzenie głośnika odpowiada ferrofluid.

Dźwięk generowany przez głośnik wysokotonowy odznacza się liniowością, niezwykłą precyzją przy poziomie zniekształceń wręcz niemierzalnych. Niska częstotliwość rezonansowa pozwala zwrotnicy na integrację już od 1,7  kHz. Dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości i doskonałej dyspersji do 32 kHz kopułka ceramiczna zapewni wierny, naturalny i realistyczny przekaz każdej sybilanty dźwięku w danym pomieszczeniu odsłuchowym.

Zwrotnica wyposażona w baterie (Battery-Biased)

Kondensatory elektrolityczne w układ korekcji impedancji są prebiased aby utrzymać stałą opłatę w celu wyeliminowania zakłóceń zwrotnicy przy zerowym potencjale elektrycznym, w wyniku głośno większej stabilności oraz znaczące zyski w ciała, koloru barwami i spójność obrazu. Eksploatacja baterii tendencyjne rozjazd w "klasy A" trybie zapewnia gładszą, bardziej bogato szczegółową trójwymiarową prezentację.Zwrotnica podłączona do wzmacniacza za pomocą niestandardowych zaprojektowane zaciski śrubowe Gryphon, które zapewniają szczelne i trwałe połączenie elektryczne.

Historia Atlantydy

Podobnie jak w przypadku Atlantydy legendarnego zaginionego miasta gdzie technologia była na najwyższym poziomie tak samo w Atlantisach Gryphon zastosował najnowsze zdobycze techniki. Ręczne wykonanie, zaangażowanie w proces tworzenia i dbałość o szczegóły to dewizja, która przyświecała projektantom i wykonawcom tych niesamowitych kolumn głośnikowych. Gryphon Atlantis oferuje niezwykłą dynamikę przekazu, masywny bas oraz piękne, przejrzyste średnie i wysokie tony. Dzięki temu słowo realizm zyskuje nowego znaczenia a znane utwory muzyczne okazują się być nie do końca w pełni poznane. Aby na nowo odkryć muzykę należy skontaktować się z oficjalnym dystrybutorem produktów marki Gryphon.Konstrukcja
System 3-drożny
Obudowa Wentylowana z tyłu
Dane techniczne
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 200 mm
Przetwornik średniotonowy 125 mm
Przetwornik wysokotonowy 30 mm
Pasmo przenoszenia 25 Hz – 32,000Hz, -3 dB (w zależności od wielkości pomieszczenia)
Skuteczność 90 dB / 2.83V
Impedancja 4 Ω
Częstotliwość podziału 250 Hz, 2,500 Hz
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 390 x 1180 x 720
Waga kg 85 kg
Wersje wykończenia Czarny
Materiał wykończenia Lakier, Naturalny fornir
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [74.17K]
Video
Gryphon Scorpio ENG - MP4 [17.10M]
Gryphon Mephisto ENG - MP4 [21.25M]
Gryphon Pandora ENG - MP4 [27.58M]
Gryphon Kalliope ENG - MP4 [26.14M]
Product card
Karta produktu Gryphon Scorpio CD PL - Karta produktu Scorpio CD. PDF [637.49K]
Test / Recenzja
Test Gryphon Scorpio/Atilla/Atlantis/VIP (Hi-Fi i Muzyka Czerwiec 2013) - "...Główna idea przyswiecajaca Flemmingowi Rasmussenowi było odwzorowanie atmosfery wystepu na zywo. Po kilku godzinach z systemem Gryphona moge stwierdzic, ze osiagnał swój cel..." PDF [937.23K]
Test Gryphon Diablo (Audio Stereo Grudzień 2012) - "... Duńskiej marki Gryphon, założonej w 1985 r. przez Flemminga E. Rasmussena audiofilom przedstawiać nie trzeba. Nieaudiofilom z resztą też, gdyż brand na tyle mocno zakorzenił się w High-Endzie, że osobom w miarę normalnie podchodzącym do życia nawet przez myśl nie przemknie przeznaczenie wymaganych w tych kręgach kwot na element systemu audio... Marcin Olszewski." PDF [1.00M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław