Stereo 1.0

Kategoria
Wzmacniacze mocy
Seria
Inspiration
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Stereofoniczny wzmacniacz mocy Inspiration Stereo 1.0 w doskonały sposób urzeczywistnia pierwotne założenie, jakie przyświecało twórcom firmy Constellation – stworzyć najlepsze urządzenie audio na świecie – zachowując przy tym umiarkowaną cenę. Tak jak we wszystkich końcówkach mocy Constellation Audio, sercem Inspiration Stereo 1.0 jest unikatowa topologia układu Balanced Bridged, która łączy moduły wzmacniacza single-ended we w pełni zbalansowanej konstrukcji. 

Constellation Inspiration Stereo 1.0

O możliwościach, jakie drzemią we wzmacniaczu, świadczy m.in. uzyskiwana moc. 200 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω, zwiększające się do 400 W przy 4 Ω, to wystarczająca moc, aby praktycznie wysterować do maksymalnej głośności dowolne zestawy głośnikowe, unikając przy tym słyszalnych zniekształceń. Duży transformator toroidalny zapewnia potężną ilość energii, dzięki czemu wzmacniacz może poszczycić się poziomem dynamiki pozwalającym zapewnić niemal koncertowy poziom głośności. Ponadto model Inspiration Stereo 1.0, tak jak inne wzmacniacze Constellation, wykorzystuje układ audio oparty na elementach dyskretnych.

Najlepsze efekty brzmieniowe można uzyskać łącząc Inspiration Stereo 1.0 z jednym z przedwzmacniaczy Constellation Audio. Urządzenia te, podobnie jak końcówka mocy Stereo 1.0, wykorzystują swój własny moduł liniowego stopnia wzmocnienia, co pozwala połączyć je poprzez zbalansowane wejście Constellation Direct i uzyskać najlepszą możliwą wierność odtwarzanego dźwięku.

Constellation Inspiration Stereo 1.0

Swoje doskonałe właściwości brzmieniowe model Inspiration Stereo 1.0 zawdzięcza przemyślanej konstrukcji. Umieszczenie transformatora w przedniej części urządzenia pozwoliło przesunąć stopnie końcowe do tylnej sekcji, dzięki czemu projektanci uzyskali najkrótsze możliwe ścieżki sygnałowe i bardzo niską impedancję wyjściową. Ponadto, aby zminimalizować interakcję pól elektromagnetycznych transformatora z obwodami audio, konstruktorzy umieścili transformator w jego własnej obudowie i zaekranowali ją za pomocą grubych płyt aluminiowych.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 400 W
Ilość kanałów 2
Typ wzmacniacza Nie
Pasmo przenoszenia 10 Hz to 80 kHz, +0/-0.5 dB
Zniekształcenia THD <0.05%, 1 kHz 90% of rated powe
Stosunek sygnał/szum >-95 dB, (A-ważony)
Wejścia / wyjścia
Analogowe RCA Tak
Analogowe XLR Tak
Wyzwalacz 12V Nie
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 432 x 216 x 483
Waga kg 36.3

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław