X350.8

Kategoria
Wzmacniacze mocy
Ocena
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacze mocy Pass Labs X350.8

Pass Labs X350.8 jest jedną z najnowszych konstrukcji opracowanych przez amerykańskich projektantów. Ten stereofoniczny wzmacniacz mocy pracuje w klasie AB i dostarcza moc 350 W/kanał przy 8 Ω, która przy impedancji 4 Ω wzrasta do aż 700 W/kanał. Urządzenie gwarantuje przy tym bardzo niskie zniekształcenia, które przy 1 kHz i pełnej mocy nie przekraczają 1 proc., a ponadto przekonuje bardzo dobrą kontrolą kolumn głośnikowych przy standardowych poziomach głośności. Efektem wprowadzonych udoskonaleń jest najwyższa możliwa jakość dźwięku w całym zakresie, od głębokiego i potężnego basu aż do niezwykle naturalnych wysokich tonów.


Stopnie końcowe X350.8, tak jak pozostałych modeli z serii Point.8, inspirowane były rozwiązaniami zastosowanymi w konstrukcjach Pass Labs serii X.5, ale zostały zaprojektowane tak, aby wzmacniacz w jeszcze większym zakresie operował w klasie A. Potężny układ push-pull, pracujący w klasie A, pozwala uzyskać niskie zniekształcenia i wspomaga urządzenie w skutecznym kontrolowaniu pracy kolumn głośnikowych.

W porównaniu z poprzednimi konstrukcjami wzmacniacze w X350.8, pracujące w klasie A, wykorzystują mocniejsze tranzystory Toshiba MOSFET. Zastosowane tranzystory korzystają jedynie z części swoich standardowych możliwości, co świadczy o bardzo dużych rezerwach potencjału konstrukcji. Model X350.8 wyposażony jest w 72 takie elementy.

Konstruktorzy firmy Pass Labs zadbali także o obwody wejściowe, które zostały dopasowane do specyfiki stopnia wyjściowego. Wprowadzone udoskonalenia gwarantują bardzo wysoką stabilność, niskie zniekształcenia, niski szum i bardzo wysokie impedancje wejścia. Co więcej, w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami projektanci zastosowali zasilanie o trzykrotnie większej pojemności, a także nowe filtrowanie CRC (kondensator – opornik – kondensator). Układ zasilania, tak jak dotychczas, wykorzystuje transformatory toroidalne firmy Piltron, ale obwody pierwotne (od strony sieci zasilającej) teraz zostały wzbogacone o dodatkowe filtrowanie RF. Ponadto X350.8 może pochwalić się poprawionym o 10 dB szumem wyjściowym wzmacniacza oraz dużo większą odpornością na zmiany w zasilaniu. 

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 350 W
Ilość kanałów 2
Impedancja głośników (min) 8
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 1,5 Hz - 100 000 Hz
Wejścia / wyjścia
Analogowe RCA Tak
Analogowe XLR Tak
Wyzwalacz 12V Tak
Zasilanie
Pobór mocy (max) 550 W
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 483 x 280 x 698
Waga kg 65
Test / Recenzja
Test PASS LABS XP-30 & XA 100.8 (Soundrebels Czerwiec 2015 Marcin Olszewski) - "... "Khmer" Nilsa Pettera Molvær a to jeden z bardziej zabójczych dla większości systemów krążek. To, co w drugim utworze wyprawia bas potrafi wywołać przysłowiowy opad szczęki nawet u doświadczonego słuchacza a u niedoświadczonego wytrzeszcz, niezbyt mądry wyraz twarzy a nawet napady obłąkańczego rechotu... Marcin Olszewski" PDF [575.85K]
Test PASS LABS XP-30 & XA 100.8 (Soundrebels Czerwiec 2015 Jacek Pazio) - "...Brać audiofilska wie, że gdy chcesz homogeniczności i dużej przyjemności słuchania bez napinania na szybkość dźwięku, jednym z adresów jest właśnie opisywany producent. Koniec, kropka... Jacek Pazio." PDF [523.56K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
  • Jak marzenie, czyli super zestaw audio

    Któż nie marzył nigdy o super sprzęcie do słuchania swojej ulubionej muzyki w domu? Chyba każdy. I nie chodzi tutaj bynajmniej o urządzenia będące w zasięgu przysłowiowego Kowalskiego czy Nowaka. Chodzi o coś znacznie więcej, o coś wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego...

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław