X260.8

Kategoria
Wzmacniacze mocy
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz mocy Pass Labs X260.8

Pass Labs X260.8 to monofoniczny wzmacniacz mocy, który został zaprojektowany dla audiofili przez jeszcze bardziej wymagających i bezkompromisowych audiofili. Monoblok X260.8 jest niezwykle oryginalnym zaproszeniem do obcowania z muzyką i gwarancją wrażeń, nigdy dotąd nieosiągalnych. Urządzenie reprezentuje doświadczenie i wiedzę projektantów w konstruowaniu wzmacniaczy, które w eleganckiej formie wyrażają filozofię firmy: większy wzmacniacz, większy postęp i więcej muzyki.

Model X260.8 dostarcza moc 260 W przy 8 Ω i aż 520 W przy 4 Ω. Możliwość podwojenia generowanej mocy to m.in. konsekwencja zastosowania potężnego transformatora toroidalnego i całej baterii kondensatorów, magazynujących ogromną ilość energii. Konstruktorzy firmy Pass Labs zadbali także o obwody wejściowe, które zostały dopasowane do specyfiki stopnia wyjściowego. Wprowadzone udoskonalenia gwarantują bardzo wysoką stabilność, niskie zniekształcenia, niski szum i bardzo wysokie impedancje wejścia. Wszystko to zapewnia monoblokowi niemal nieograniczone możliwości i prowadzi do fantastycznego, niezwykle naturalnego i mocnego brzmienia.


Stopień końcowy X260.8, tak jak pozostałych modeli z serii Point.8, inspirowany był rozwiązaniami zastosowanymi w konstrukcjach Pass Labs serii X.5, ale został zaprojektowany tak, aby wzmacniacz w jeszcze większym zakresie operował w klasie A. Potężny układ push-pull, pracujący w klasie A, pozwala uzyskać niskie zniekształcenia i wspomaga urządzenie w skutecznym kontrolowaniu pracy kolumn głośnikowych.

W porównaniu z poprzednimi konstrukcjami wzmacniacz w X260.8, pracujący w klasie A, wykorzystuje mocniejsze tranzystory MOSFET. Zastosowane tranzystory korzystają jedynie z części swoich standardowych możliwości, co świadczy o bardzo dużych rezerwach potencjału konstrukcji.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 260 W
Ilość kanałów 1
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 1,5 Hz - 100 000 Hz
Wejścia / wyjścia
Analogowe RCA Tak
Analogowe XLR Tak
Wyzwalacz 12V Tak
Zasilanie
Pobór mocy (max) 375 W
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 483 x 191 x 540
Waga kg 47
Test / Recenzja
Test PASS LABS XP-30 & XA 100.8 (Soundrebels Czerwiec 2015 Marcin Olszewski) - "... "Khmer" Nilsa Pettera Molvær a to jeden z bardziej zabójczych dla większości systemów krążek. To, co w drugim utworze wyprawia bas potrafi wywołać przysłowiowy opad szczęki nawet u doświadczonego słuchacza a u niedoświadczonego wytrzeszcz, niezbyt mądry wyraz twarzy a nawet napady obłąkańczego rechotu... Marcin Olszewski" PDF [575.85K]
Test PASS LABS XP-30 & XA 100.8 (Soundrebels Czerwiec 2015 Jacek Pazio) - "...Brać audiofilska wie, że gdy chcesz homogeniczności i dużej przyjemności słuchania bez napinania na szybkość dźwięku, jednym z adresów jest właśnie opisywany producent. Koniec, kropka... Jacek Pazio." PDF [523.56K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław