Marka: Luxman

MQ-88uC

25 999 zł
/ sztuka
  • Moc wyjściowa: 25W + 25W (4Ω, 8Ω, 16Ω)
  • Impedancja głośników (min):
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz (+0, -0.5 dB); 10 Hz - 100 kHz (+0, -3.0 dB)
  • Stosunek sygnał/szum: 105dB

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1300 zł

Sprawdź szczegóły

 

Luxman MQ-88uC

MQ-88uC wyróżnia się eleganckim, ciemnobrązowym wykończeniem, zachowując współczesny, klasyczny wygląd przywołujący na myśl najlepsze, historyczne produkty Luxmana. Model ten wyróżnia się udoskonalonym, czystym, ciepłym i precyzyjnym dźwiękiem, zarezerwowanym dla urządzeń lampowych, a także najwyższą jakością zastosowanych komponentów oraz jakością wykonania. Wykorzystanie nowych rozwiązań technicznych i specjalnie opracowanych komponentów to tylko część aspektów, które decydują o atrakcyjności tego nowoczesnego lampowego wzmacniacza mocy.

Luxman MQ-88uC

Dziedzictwo wzmacniaczy lampowych Luxmana

Od momentu debiutu zintegrowanego wzmacniacza lampowego SQ-5A w 1961 r., Luxman niezmiennie kontynuuje produkcję wzmacniaczy lampowych. Od tego czasu w gamie producenta pojawiło się wiele modeli, które są wysoko cenione jako sztandarowe konstrukcje, a usatysfakcjonowani miłośnicy muzyki cieszą się nimi do dziś, nawet wiele dekad od chwili zakupu. CL-38uC i MQ-38uC łączą historię produkcji doskonałych urządzeń lampowych z tradycyjną mądrością i umiejętnościami zdobytymi na przestrzeni lat.

Sedno urządzeń klasy high-end: wysokiej jakości wyselekcjonowane komponenty

Stosunkowo proste obwody we wzmacniaczach lampowych są czułe na jakość poszczególnych komponentów, dlatego Luxman stosuje swoje własne transformatory i kondensatory blokowe. W dalszym zindywidualizowaniu urządzeń pomaga zastosowanie metalizowanych polipropylenowych kondensatorów zwijanych firmy Nichicon, które zostały wybrane ze względu na gwarancję zachowania naturalności barwy dźwięku.

Luxman MQ-88uC

Urzeczywistnienie wzornictwa ze złotej ery wzmacniaczy lampowych

Przedwzmacniacz CL-38uC i wzmacniacz mocy MQ-38uC opierają się na najnowszych rozwiązaniach technicznych, ale stylistyka urządzeń przywodzi na myśl klasyczne obrazy z czasów świetności lampowych konstrukcji audio. Stylistyka klasycznego panelu przedniego powinna być funkcjonalna, ale też piękna, co uzyskuje się poprzez staranny wybór pokręteł i przełączników hebelkowych. Użytkownicy mogą docenić tak tradycyjne rozwiązania, z ich nostalgicznym aromatem, przy jednoczesnym zapewnieniu radości z posiadania współczesnego, wysokiej jakości urządzenia audio.

Żywotna, wytrzymała konstrukcja

Wszystkie egzemplarze przedwzmacniacza CL-38uC i wzmacniacza mocy MQ-38uC przechodzą finalną kontrolę jakości po okresie 48 godzin od zakończenia procesu produkcji. Luxman wyposaża obydwa modele w lampy JJ Electronic (Słowacja), ponieważ są one znane ze swojej niezawodności, długiej żywotności i łatwości, z jaką działają przy napięciach wzmacniacza lampowego i warunkach rozpraszania ciepła.

Luxman MQ-88uC

Lampy JJ Electronic KT88

Lampy KT-88 wykorzystywane w modelu MQ-38uC, wyprodukowane przez JJ Electronic, cieszą się uznaniem ze względu na swoją moc i wysoką jakość dźwięku. Zastosowana konfiguracja triody zapewnia większą żywotność lampy i wysoką przejrzystość barwy, z której znane są wzmacniacze lampowe. Urządzenie dostarcza moc wyjściową 25 W na kanał przy 4, 8 i 16 Ω, zachowując przy tym bardzo niskie zniekształcenia.

Niezależne złącza głośnikowe dla głośników o impedancji 4, 8 i 16 Ω

MQ-88uC ma niezależne złącza głośnikowe 4, 8 i 16 Ω, aby lepiej dopasować się do różnych kolumn głośnikowych i wydobyć z nich to co najlepsze. Urządzenie udostępnia zmienny tryb wejściowy (regulowany głośnością), w którym sygnał omija sekcję wejściową, łącząc źródło, takie jak odtwarzacz CD, bezpośrednio z sekcją wyjściową.

Luxman MQ-88uC

Transformatory wyjściowe i zasilanie

Transformatory wyjściowe odgrywają ważną rolę w wyznaczaniu jakości dźwięku i wydajności wzmacniacza lampowego. Klasyczne wzmacniacze Luxmana wykorzystują transformatory wyjściowe typu OY15 z odlewanymi obudowami aluminiowymi. Zostały one przeprojektowane i odwzorowane w oryginalnym kształcie. Sekcja zasilania wyposażona jest w niezwykle stabilny transformator typu EI w parze ze specjalnie zaprojektowanymi kondensatorami blokowymi, zapewniającymi najwyższą jakość dźwięku i doskonałą zdolność do wysterowania głośników.

Nowe wykończenie

Główna obudowa MQ-88uC ma ciemnobrązowe wykończenie, odróżniające ten model od czarnego wykończenia MQ-88u. Według Luxmana wykończenie to lepiej pasuje do urządzeń z drewnianą obudową. Górny panel ze szczotkowanego aluminium i obudowa transformatora z czarnego matowego aluminium tworzą harmonijną całość, ponieważ doskonała jakość i piękno są ważnymi cechami dla projektów Luxmana. 

Specyfikacja Luxman MQ-88uC

Moc wyjściowa25W + 25W (4Ω, 8Ω, 16Ω)
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszenia20 Hz - 20 kHz (+0, -0.5 dB); 10 Hz - 100 kHz (+0, -3.0 dB)
Stosunek sygnał/szum105dB
Zniekształcenia THD0.1% (1kHz/1W); 0.5% (20Hz to 20kHz/1W)
Wyjście słuchawkoweNie
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotNie
Głośniki A/BNie
TransformatorEI
Pobór mocy (max)170 W (140 W no signal)
Wymiary (S x W x G) mm440 x 184 x 230
Waga kg16.1

Opinie o Luxman MQ-88uC

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: