Marka: Stax

SR-X9000

30 999 zł
/ sztuka
 • Impedancja (Ω): 145 kΩ
 • Pasmo przenoszenia (Hz): 5 - 42,000 Hz
 • Konstrukcja: Otwarta
 • Odłączany przewód: Tak

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1550 zł

Sprawdź szczegóły

Słuchawki Stax SR-X9000

Model SR-X9000 to topowe elektrostatyczne słuchawki nauszne w portfolio marki Stax. Kluczowym rozwiązaniem technicznym w nich zastosowanym jest „MLER-3” (od ang. Multi-Layer-Electrodes). Jest to czterowarstwowa stała elektroda, łącząca elektrody siatkowe i konwencjonalne elektrody, które są zaciskane w procesie zgrzewania dyfuzyjnego. Nowo opracowana technika produkcji umożliwiła uzyskanie sztywnej struktury, odpornej na rezonanse i zapewniającej płynną zmianę charakterystyki transmisji dźwięku w porównaniu do konwencjonalnych elektrod stałych.

Słuchawki Stax SR-X9000

Trochę historii, czyli model SR-Ω

Okrągła metalowa siatka, montowana kiedyś w modelu SR-X, była jedną z tych idealnych elektrod – zmniejszających opór powietrza i odbicia oraz zwiększających przepuszczalność dźwięku. Istniała jednak duża przeszkoda w instalowaniu elektrod z metalowej siatki w produktach takich jak słuchawki, ponieważ brakuje im wytrzymałości, a ponadto są one podatne na rezonanse, co powoduje, że odtwarzany dźwięk traci na klarowności. W latach 90. ubiegłego wieku Stax opracował model SR-Ω (SR-Omega), w którym zwiększono rozmiary metalowej siatki. Wówczas jednak technika produkcji była w powijakach, a wytwarzanie stabilnie pracujących produktów było mało ekonomiczne. W praktyce powstało zaledwie kilka par słuchawek SR-Ω, na których poniekąd wzorowany jest model SR-X9000.

Słuchawki Stax SR-X9000

Ultracienka membrana

Membrany przetworników w słuchawkach Stax SR-X9000 wykonane są z ultracienkiej folii inżynieryjnej, która jest o 20 proc. większa niż w poprzednim topowym modelu firmy Stax, czyli SR-009S. Masa membrany została zredukowana, aby zapewnić błyskawiczny czas reakcji i szerokie pasmo przenoszenia, także w zakresie przetwarzania wysokich częstotliwości. Dzięki zredukowaniu masy membrany uzyskano doskonałą charakterystykę przejściową i poprawiono liniowość przetwarzania dźwięku. Co więcej, powierzchnia membrany wzrosła o 20% w porównaniu do SR-009S. Zastosowane przełomowe rozwiązania zapewniły niezwykle szerokie pasmo przenoszenia i podniosły jakość odtwarzania muzyki z wykorzystaniem słuchawek na zupełnie nowy poziom.

Solidne nauszniki

Obudowy przetworników elektroakustycznych wykonano z wytrzymałego, obrabianego maszynowo aluminium. Zapewniają one solidną ochronę jednostek dźwiękowych i skutecznie eliminują niepożądane wibracje. Ulepszona charakterystyka akustyczna wewnątrz obudów pozwala uzyskać czyste brzmienie, na które nie mają wpływu odbicia dźwięku. Specjalna konstrukcja siatki ochronnej sprawia, że fala dźwiękowa przepływa płynnie, a odbicia są w pełni kontrolowane. Od wewnątrz nauszniki pokryte są materiałem z prawdziwej owczej skóry, co zwiększa komfort słuchania muzyki przez długi czas i pozwala cieszyć się wysokiej jakości basem i pełnym, żywym brzmieniem.

Słuchawki Stax SR-X9000

Regulowany pałąk i praktyczne etui

Pałąk w modelu SR-X9000 został wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki temu jest odporny na skręcanie, a jednocześnie sprawia, że słuchawki lepiej przylegają do uszu. Co warte podkreślenia, długość pałąka można łatwo modyfikować za pomocą suwaków z 9-stopniowym systemem regulacji. Pozwala to wygodnie dopasować ten element do głowy użytkownika, a tym samym zwiększyć komfort słuchania. Wygodę przechowywania zapewnia etui wykonane z drewna uzyskanego z paulowni. Materiał ten ma niską przewodność cieplną i zdolność kontroli wilgotności, co gwarantuje doskonałe warunki do przechowywania słuchawek.

Przewodniki z czystej miedzi

W zestawie modelem SR-X9000 znajdują się dwa kable różnej długości – 2,5 oraz 1,5 m. Dzięki temu słuchawki można lepiej dopasować do potrzeb użytkownika czy też sposobu słuchania muzyki. W okablowaniu zastosowano miedź beztlenową (OFC, od ang. Oxygen-free copper) o czystości 6N. Wokół rdzenia umieszczono dodatkowo posrebrzany drut z wyżarzanej miedzi. Rozwiązanie to pomaga uzyskać szerokie pasmo przenoszenia i dużą precyzję przetwarzania zarówno wysokich, jak i niskich częstotliwości.

Słuchawki Stax SR-X9000

Najważniejsze cechy słuchawek Stax SR-X9000:

 • Słuchawki elektrostatyczne z układem typu push-pull
 • Membrana z ultracienkiej folii o zredukowanej masie
 • Obudowy przetworników elektroakustycznych wykonane z aluminium
 • Duże, okrągłe nauszniki o konstrukcji otwartej
 • Konstrukcja wzorowana na modelu SR-Ω (SR-Omega)
 • Technika stałych elektrod MILER-3 (od ang. Multi-Layer-Electrodes)
 • Szerokie pasmo przenoszenia: od 5 do 42 000 Hz
 • Impedancja: 145 kΩ
 • W zestawie 6-żyłowy kabel o niskiej pojemności
 • Elementy przewodzące: miedź OFC (czystość 6N) + posrebrzany drut z wyżarzanej miedzi
 • Długość kabla: 2,5 m, 1,5 m
 • Pałąk ze stali nierdzewnej z 9-stopniową regulacją długości
 • Nauszniki z elementami wykonanymi z owczej skóry
 • Masa słuchawek: 432 g

Specyfikacja Stax SR-X9000

Impedancja (Ω)145 kΩ
Pasmo przenoszenia (Hz)5 - 42,000 Hz
KonstrukcjaOtwarta
Odłączany przewódTak
SkładaneNie
Aktywna redukcja szumówNie
Waga kg0.432
Materiał wykończeniaNaturalna skóra, Skóra ekologiczna

Opinie o Stax SR-X9000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: