Marka: Audioquest

Niagara 5000

Special Price 18 998 zł Regular Price 28 199 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17999 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 950 zł

Sprawdź szczegóły

 

Kondycjoner sieciowy AudioQuest Niagara 5000

Model Niagara 5000 to zaawansowany technicznie kondycjoner sieciowy firmy AudioQuest. Urządzenie wykorzystuje opatentowany system rozpraszania szumów, najszerszy w branży pasmowy filtr AC oraz unikalny pasywno-aktywny układ korekcji mocy w stanach przejściowych. Niagara 5000 została zaprojektowana specjalnie z myślą o współczesnych wzmacniaczach mocy, które są bardzo prądożerne. Wiele tego typu produktów, wyposażonych w „gniazda wysokoprądowe”, jedynie minimalizuje kompresję prądu. Niagara 5000 koryguje ją.

AudioQuest Niagara 5000

Korekcja mocy w stanach przejściowych

Od wydajnych wzmacniaczy klasy D po potężne monofoniczne wzmacniacze mocy klasy A, średni pobór prądu (RMS) może być niewielki (2 do 7 amperów). Jednakże szeroki zakres dynamiki odtwarzanego dźwięku może powodować bardzo szybkie zapotrzebowanie na prąd przejściowy… nawet dziesięciokrotnie przekraczając średnią wartość. Zastosowany układ wzmacnia i stabilizuje zasilanie każdego wzmacniacza mocy poprzez zapewnienie bufora i natychmiastowego rezerwuaru prądu o wartości szczytowej do 90 amperów.

Konstrukcja oparta na bogatym doświadczeniu

Niagara 5000 reprezentuje ponad 20 lat wyczerpujących badań i rozwoju sprawdzonych produktów, zaprojektowanych nie tylko z myślą o domowych, ale też profesjonalnych rozwiązaniach audio. Każdy możliwy szczegół został tu uwzględniony. W kondycjonerze firmy AudioQuest, można znaleźć zoptymalizowane pod względem kierunkowości przewodniki, techniki formowania kondensatorów opracowane przez NASA Jet Propulsion Laboratory oraz styki wejściowe i wyjściowe pokryte grubą warstwą srebra i wykorzystujące miedź o ekstremalnej czystości. Wszystko po to, aby zapewnić możliwie najstabilniejsze połączenie.

AudioQuest Niagara 5000

Moc fundamentem systemu

Idealny system audio powinien być zbudowany na solidnych fundamentach, a te zaczynają się od zapewnienia właściwego poziomu mocy. Z kondycjonerem AudioQuest Niagara 5000 doświadczyć można czystości, przestrzenności dźwięku, rozciągnięcia częstotliwości, kontrastu dynamicznego i kontroli, które każdy system powinien być w stanie dostarczyć – gdyby tylko moc była odpowiednia.

Kondycjoner, którego działanie „słychać”

Niagara 5000 szokuje jakością i pozwala usłyszeć niezwykłe rezultaty stosowania wysoce zoptymalizowanego zarządzania energią. W rezultacie mamy do czynienia ze zdumiewająco głębokim dźwiękiem, oszałamiającą dynamiką, znakomicie oddanym tłem muzycznym oraz doskonałą identyfikacją instrumentów w miksie. Kiedy sami tego doświadczymy, może się to wydawać tak niezwykłe, tak logiczne i tak oczywiste, że zostaje tylko pytanie – dlaczego nie dokonano tego wcześniej.

Najważniejsze cechy AudioQuest Niagara 5000:

  • Rezerwa prądowa o wartości szczytowej 90 A (do 25 ms)
  • Zaawansowana technika rozpraszana zakłóceń (Ultra-Linear Noise-Dissipation Technology Level-X): ponad 23 oktawy filtrowania różnicowego (3 kHz – 1 GHz powyżej 24 dB) i 16 oktaw filtrowania dla trybu wspólnego (20 kHz – 100 MHz z redukcją ponad 30 dB) z liniową odpowiedzią, zoptymalizowaną dla zmiennej impedancji obciążenia
  • Ochrona przed przepięciami (urządzenie wytrzymuje wielokrotne przepięcia i skoki napięcia do 6000 V/3000 A)
  • Napięcie wyłączenia ekstremalnego napięcia: 140 V AC (aktywuje główny przekaźnik wysokoprądowy w czasie krótszym niż 0,25 s; automatycznie resetuje się po osiągnięciu bezpiecznego zakresu zasilania
  • Opatentowany system rozpraszania szumów (wszystkie gniazda): 6 banków kontrolowanego kierunkowo rozpraszania szumów
  • Maksymalny prąd wejściowy: 20 A (RMS)
  • Gniazda: źródłowe (8), wysokoprądowe (4)
  • Masa: 19,9 kg

 

Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją producenta.

 

 

 

Specyfikacja Audioquest Niagara 5000

Opinie o Audioquest Niagara 5000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: