Marka: Audioquest

Niagara 5000

Special Price 18 999 zł Regular Price 28 199 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17999 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 950 zł

Sprawdź szczegóły
Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

 

Kondycjoner sieciowy AudioQuest Niagara 5000

Model Niagara 5000 to zaawansowany technicznie kondycjoner sieciowy firmy AudioQuest. Urządzenie wykorzystuje opatentowany system rozpraszania szumów, najszerszy w branży pasmowy filtr AC oraz unikalny pasywno-aktywny układ korekcji mocy w stanach przejściowych. Niagara 5000 została zaprojektowana specjalnie z myślą o współczesnych wzmacniaczach mocy, które są bardzo prądożerne. Wiele tego typu produktów, wyposażonych w „gniazda wysokoprądowe”, jedynie minimalizuje kompresję prądu. Niagara 5000 koryguje ją.

AudioQuest Niagara 5000

Korekcja mocy w stanach przejściowych

Od wydajnych wzmacniaczy klasy D po potężne monofoniczne wzmacniacze mocy klasy A, średni pobór prądu (RMS) może być niewielki (2 do 7 amperów). Jednakże szeroki zakres dynamiki odtwarzanego dźwięku może powodować bardzo szybkie zapotrzebowanie na prąd przejściowy… nawet dziesięciokrotnie przekraczając średnią wartość. Zastosowany układ wzmacnia i stabilizuje zasilanie każdego wzmacniacza mocy poprzez zapewnienie bufora i natychmiastowego rezerwuaru prądu o wartości szczytowej do 90 amperów.

Konstrukcja oparta na bogatym doświadczeniu

Niagara 5000 reprezentuje ponad 20 lat wyczerpujących badań i rozwoju sprawdzonych produktów, zaprojektowanych nie tylko z myślą o domowych, ale też profesjonalnych rozwiązaniach audio. Każdy możliwy szczegół został tu uwzględniony. W kondycjonerze firmy AudioQuest, można znaleźć zoptymalizowane pod względem kierunkowości przewodniki, techniki formowania kondensatorów opracowane przez NASA Jet Propulsion Laboratory oraz styki wejściowe i wyjściowe pokryte grubą warstwą srebra i wykorzystujące miedź o ekstremalnej czystości. Wszystko po to, aby zapewnić możliwie najstabilniejsze połączenie.

AudioQuest Niagara 5000

Moc fundamentem systemu

Idealny system audio powinien być zbudowany na solidnych fundamentach, a te zaczynają się od zapewnienia właściwego poziomu mocy. Z kondycjonerem AudioQuest Niagara 5000 doświadczyć można czystości, przestrzenności dźwięku, rozciągnięcia częstotliwości, kontrastu dynamicznego i kontroli, które każdy system powinien być w stanie dostarczyć – gdyby tylko moc była odpowiednia.

Kondycjoner, którego działanie „słychać”

Niagara 5000 szokuje jakością i pozwala usłyszeć niezwykłe rezultaty stosowania wysoce zoptymalizowanego zarządzania energią. W rezultacie mamy do czynienia ze zdumiewająco głębokim dźwiękiem, oszałamiającą dynamiką, znakomicie oddanym tłem muzycznym oraz doskonałą identyfikacją instrumentów w miksie. Kiedy sami tego doświadczymy, może się to wydawać tak niezwykłe, tak logiczne i tak oczywiste, że zostaje tylko pytanie – dlaczego nie dokonano tego wcześniej.

Najważniejsze cechy AudioQuest Niagara 5000:

  • Rezerwa prądowa o wartości szczytowej 90 A (do 25 ms)
  • Zaawansowana technika rozpraszana zakłóceń (Ultra-Linear Noise-Dissipation Technology Level-X): ponad 23 oktawy filtrowania różnicowego (3 kHz – 1 GHz powyżej 24 dB) i 16 oktaw filtrowania dla trybu wspólnego (20 kHz – 100 MHz z redukcją ponad 30 dB) z liniową odpowiedzią, zoptymalizowaną dla zmiennej impedancji obciążenia
  • Ochrona przed przepięciami (urządzenie wytrzymuje wielokrotne przepięcia i skoki napięcia do 6000 V/3000 A)
  • Napięcie wyłączenia ekstremalnego napięcia: 140 V AC (aktywuje główny przekaźnik wysokoprądowy w czasie krótszym niż 0,25 s; automatycznie resetuje się po osiągnięciu bezpiecznego zakresu zasilania
  • Opatentowany system rozpraszania szumów (wszystkie gniazda): 6 banków kontrolowanego kierunkowo rozpraszania szumów
  • Maksymalny prąd wejściowy: 20 A (RMS)
  • Gniazda: źródłowe (8), wysokoprądowe (4)
  • Masa: 19,9 kg

 

Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją producenta.

 

 

 

Specyfikacja Audioquest Niagara 5000

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: