Marka: Yamaha

MUSICCAST YSP-1600

Soundbar z systemem MusicCast i obsługą Tidal - Yamaha YSP-1600

Soundbar czy kino domowe

Technologia soundbarów Yamaha

YSP-1600 to soundbar, który został opracowany z myślą o zapewnieniu najwyższej przyjemności słuchania. To konstrukcja, która jako komponent z rodziny MusicCast umożliwia zbudowanie domowego systemu strefowego i swobodne, bezprzewodowe przesyłanie dźwięku pomiędzy różnymi urządzeniami i pomieszczeniami.

 Yamaha MusicCast


Smukła, niska obudowa pozwala ustawić urządzenie przed telewizorem, nie przysłaniając przy tym ekranu. Soundbar wykorzystuje technologię cyfrowej projekcji dźwięku, która zapewnia rzeczywisty, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Osiem głośników wiązek, sterowanych przez zaawansowany układ cyfrowej obróbki dźwięku (DSP), emituje precyzyjne w czasie i kierunku wiązki dźwięku, które odbijając się od ścian i płaskich powierzchni w pokoju tworzy prawdziwe brzmienie przestrzenne. Czysty, mocny i głęboki bas to zasługa dwóch wbudowanych subwooferów.

Soundbar z systemem MusicCast Yamaha YSP-1600

Pełna kompatybilność z technologiami DTS i Dolby Digital oraz wejście HDMI z obsługą sygnału 4K, protokołu HDCP 2.2 i kanałem zwrotnym ARC zapewnia obsługę najpopularniejszych i najnowszych formatów oraz możliwość podłączenia telewizora, aby zarówno obraz jak i dźwięk przesyłane były jednym przewodem HDMI. Dodatkowo YSP-1600 wyposażony jest w wyjście HDMI, wejścia optyczne i analogowe. Dzięki wyjściu na subwoofer mamy możliwość podłączenia dodatkowego subwoofera dla zwiększenia poziomu niskich tonów.

Oprócz wysokiego zaawansowania w kwestii przesyłania obrazu i dźwięku uwagę zwraca również szereg funkcjonalności sieciowych: możemy wysłać muzykę z naszego smartfona, tableta lub komputera za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth lub AirPlay. Obecność Spotify Connect, Tidal czy Deezer daje dostęp do ogromnej bazy wykonawców i utworów, radio internetowe pozwala korzystać ze stacji radiowych z całego świata, a unikalna funkcjonalność Bluetooth  output umożliwia wysyłanie dźwięku z soundbara do dowolnych słuchawek bądź głośników Bluetooth, nawet innych producentów.

Soundbar z systemem MusicCast Yamaha YSP-1600

Soundbarem możemy sterować nie tylko pilotem, ale i dostępną w języku polskim aplikacją MusicCast Controller, która pozwoli wykorzystać YSP-1600 także jako element domowej sieci Yamaha MusicCast i przesyłać dźwięk do innych urządzeń, również w innych pomieszczeniach domu. Dodatkowa aplikacja HT Controller pozwoli na dopasowanie kątów odbicia wiązek dźwięku i inne ustawienia, można również z łatwością zaimplementować ja do aplikacji MusicCast Controller dla większej wygody użytkowania.

YSP-1600 to zaawansowana technicznie, elegancka konstrukcja nagrodzona prestiżową nagrodą Good Design Award 2015.

Idealny dźwięk dla Twojego TV

Specyfikacja Yamaha MUSICCAST YSP-1600

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MUSICCAST YSP-1600

Opinie o Yamaha MUSICCAST YSP-1600

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Matias

  Ocena:
  Ocena: 5
  Soundbar posiadam 3 tygodnie i ze względu na bardzo dobre wrażenie jakie na mnie zrobił musiałem wyrazić swoją pozytywną opinię na jego temat. Wygląd elegancki yamaha przyłożyła się do wykończenia, design nowoczesny. 1600 w swojej niedużej obudowie pomieścił 10 przetworników o mocy 80W. Posiadam wersje srebrną nie widać na niej zbytnio kurzu i odcisków. Soundbar posiada hdmi arc dzięki któremu uzyskujemy ułatwiony dostęp do komunikacji z TV. Na pokładzie znajdziemy także aplikacje musiccasta ze wszystkimi dostępnymi funkcjami sieciowymi takimi jak tidal, spotyfy, deezer, radio internetowe a dodatkowo bluetooth. W środku znajdziemy mały ale za to zgrabny pilot. Odsłuch super wielka poprawa względem TV muzycznie ku mojemu zaskoczeniu radzi sobie bardzo dobrze. Super Soundbar!!!
 2. Mateusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Yamahe polecił mi znajomy, który ma wyższy model soundbara. Ja niestety nie dysponuje miejscem na oddzielny subwoofer, dlatego musiałem znaleźć coś małego ale efektywnego. Model 1600 jest w stanie symulować dźwięk kinowy i robi to nieziemsko. Jak na takie urządzenie bas jest potężny, wszystkie dialogi są dobrze słyszalne a przy samej muzyce dźwięk praktycznie pojawia się znikąd. Soundbar posiada menu, które wyświetla się na ekranie telewizora i wówczas można manualnie dostosować wszelkie parametry. Urządzenie posiada łączność bezprzewodową, także bez najmniejszego problemu można słuchać muzyki ze spotify czy radia internetowego. Aplikacja do obsługi systemu jest prosta a samo podłączenie mało skomplikowane. Dodatkowo producent daje nam do dyspozycji drugą aplikację, która może zastąpić pilota i możemy doprecyzować wszelkie parametry. Na koniec elegancki design i 3 letnia gwarancja producenta. Super sprzęt w kompaktowym rozmiarze.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha MUSICCAST YSP-1600

Nowsze produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: