Promocja Bestseller

TD 203

Marka
Thorens
Kategoria
Gramofony
Ocena
Gramofon Thorens TD 203 (piano biały)
Gramofon Thorens TD 203 (piano czarny)
Gramofon Thorens TD 203 (piano czerwony)
2 299
sztuka
3 299 zł

Porównywarka 0
Dostępność:
Prosimy o kontakt
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Gramofon Thorens TD 203

Szukasz gramofonu zaawansowanego technologicznie, nowoczesnego od znanego producenta w przystępnej cenie? Thorens TD 203 jest właśnie dla Ciebie!

Na przestrzeni wielu lat Thorens dostarcza produkty, które zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Podobnie jest w przypadku najnowszego dzieła tej niezwykle szanowanej w branży audio firmy szczycącej się ponad 125-letnią tradycją. Thorens TD 203 wpisuje się w kanony producenta i zapewnia najnowosześniejsze rozwiązania zapożyczone z wyższych modeli. TD 203 może pochwalić się jakością dźwięku znaną z wielokrotnie nagradzanych i niezwykle cenionych modeli TD 309, TD 209 i TD 206, które doskonałe brzmienie mają wpisane w swoje DNA.

Gramofon Thorens TD 203 (piano biały)


Dopracowanie gramofonu do perfekcji, wymaga czasu. Dużo czasu. I doświadczenia. Thorens zmienia reguły gry swoim gramofonem Thorens TD 203, który jest w pełni wyposażony i gotowy do pracy w chwilę po wyjęciu z pudełka. Najnowszy model, oprócz wyjątkowego dopasowania i wykończenia, z którego znany jest Thorens, przekonuje nowym, inteligentnym systemem pakowania, który gwarantuje bezpieczny transport i umożliwia szybkie wypakowanie i podłączenie urządzenia, dzięki czemu od otworzenia pudełka do odtworzenia pierwszego nagrania z płyty winylowej upływa zaledwie kilka minut.

Thorens TD 203 tak jak jego bracia został zaporjektowany w Niemczech. Aby zapewnić jak najlepsze parametry silnik napędowy został odizolowany od płyty nośnej za pomocą gumowych absorberów drgań, natomiast łożysko wykonane zostało z brązu. To tylko niektóre rozwiązania pokazujące z jakim pieryzmem konstruktorzy podeszli do tego projektu. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań możemy mieć pewność, że nasze urządzenie będzie przez długi czas dostarczać nam muzycznych przyjemności. W razie konieczności możemy wyregulować napięcie paska napędowego bez konieczności wymiany. Wkładkę możemy wymienić w kilka minut, a prędkość obrotową talerza ustawić przy pomocy specjalnego pokrętła. Thorens TD 203 nie może być już łatwiejszy w istalacji.

Gramofon Thorens TD 203 (piano czerwony)

Pomimo fabrycznego ustawienia gramofonu entuzjaści płyty winylowej będą w stanie prezycyjnie ustawić gramofon zgodnie ze swoimi preferencjami. Na przykład ramię umożliwia dopasowanie wysokości (pionowy kąt śledzenia) i prostopadłości wkładki do powierzchni płyty (azymut).

Gramofon Thorens TD 203 jest wyposażony w ramię TP 82. Jest to nowe ramię mające jednoosiową konstrukcję - jako pierwszy w tej klasie cenowej. Łożysko TP 82 to końcówka z węglików, opierająca się wewnątrz skomplikowanych pięciu bardzo małych kulek łożyskowych. Opisana konfiguracja umożliwia swobodny ruch ramienia, bez tarcia w płaszczyznach pionowej i poziomej, przy jednoczesnym zapewnieniu ekstremalnie wysokiej stabilności. To z kolei również wpływa na wydłużenie żywotności.

Gramofon Thorens TD 203 wyposażony został we wkładkę TPU 257, która w razie konieczności może zostać w sposób szybki zastąpiona przez inną bardziej zaawansowaną konstrukcję.

Gramofony są już dostępne w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design, gdzie oprócz tego urządzenia możesz zapoznać się z całą ofertą producenta począwszy od najprostrzych rozwiązań po najbardziej zaawansowane urzadzenia z segmentu hi-end.

Sekcja ramienia
Typ ramienia Klasyczne
Typ wkładki MM
Stosunek sygnał/szum -
Odczyt płyty Manualny
Pasmo przenoszenia -
Poziom wyjścia -
Sekcja napędu
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45
Waga talerza 0.8 kg
Przeniesienie napędu Pasek
Inne
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
Zasilanie
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 400 x 92,6 x 320
Waga kg 3,53
Inne -
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Product card
Karta produktu Thorens TD202 - Karta produktu Thorens TD202 PDF [201.68K]
Karta produktu Thorens TD201 - Karta produktu Thorens TD201 PDF [209.39K]
Katalog
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Katalog Thorens TD309 ENG - Katalog Thorens TD309 ENG PDF [1.09M]
Katalog Thorens TD206, TD209 ENG - Katalog Thorens TD206, TD209 ENG PDF [0.98M]
Pełny Katalog Thorens 2013 ENG - Pełny Katalog Thorens 2013 ENG PDF [3.69M]
Katalog Thorens 2013 ENG - Katalog Thorens 2013 ENG PDF [2.75M]
Test / Recenzja
Test Thorens TD203 (Audio Stereo Magazyn Styczeń 2015) - "...przypadku testowanego gramofonu. TD203 nie należy do grupy produktów, którym można wytknąć coś konkretnego. Natomiast z pewnością jest za co go chwalić. Niewątpliwie jest starannie i w przemyślany sposób opracowany nie tylko od strony wizualnej, ale także pod względem sonicznym. Jego estetyka brzmieniowa opiera się na silnej podstawie basowej i ciepłej barwie. Ludwik Igielski." PDF [412.10K]
Test Thorens TD203 (Audio-Video Magazyn Grudzień 2014) - "...czarna płyta zespołu Metallica zabrzmiała mocno i energetycznie, acz było to oparte bardziej na szybkości i niezłej konturowości basu niz na jego niskim zejściu, czy potędze uderzenia. Brzmiało to żywo i świeżo, mimo delikatnego ocieplenia i zaokrąglenia dźwięku, które akurat w przypadku tej płyty były wręcz zaletą. Marek Dyba" PDF [1.21M]
Test Thorens TD206 (Audio-Video Magazyn Listopad 2013) - "...Dźwięk był bardzo energetyczny, dynamika w skali makro robiła duże wrażenie – potężny dźwięk wydobywający się z niewielkiego, dość lekkiego gramofonu, wywołał spore zaskoczenie...Marek Dyba" PDF [2.73M]
Test Thorens TD203 (Audio Magazyn Czerwiec 2015) - "... Konsekwentne, spójne i skupione na średnicy. Wsparte dynamicznym basem..." PDF [365.12K]
Test Thorens TD209 (Audio Magazyn Listopad 2013) - "... Winyl. Łatwo i przyjemnie... " PDF [689.73K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław