Poprzedni
Następny

Yamaha wprowadza do oferty serię 2000, a w niej amplituner R-N2000A i kolumny NS-2000A

Oferta japońskiego producenta powiększyła się o komponenty Hi-Fi z serii 2000. Znalazły się w niej – stereofoniczny amplituner sieciowy R-N2000A i podłogowe kolumny głośnikowe NS-2000A. Dzięki tym modelom możesz doświadczyć przyjemności płynącej z odtwarzania najwyższej jakości dźwięku we własnym salonie. Nowe modele kontynuują tradycje Yamahy i nawiązują do flagowych serii 5000 i 3000 tej firmy, jednocześnie wprowadzając nowe rozwiązania na miarę ery streamingu.

YAMAHA NS-2000A R-N2000A

Nowe modele powstały zgodnie z ideą True Sound firmy Yamaha, która odnosi się nie tylko do sprzętu audio czy audio-wideo tego producenta, ale także do wszystkich narzędzi, które służą do tworzenia i odtwarzania dźwięku. Wszystko po to, aby zachować odpowiedni balans tonalny, dynamikę i przestrzeń, a tym samym zapewnić naturalne brzmienie i wzbudzić emocje u słuchaczy.

Amplituner stereo R-N2000A

Stereofoniczny amplituner sieciowy R-N2000A sprawdzi się praktycznie we wszystkich gatunkach muzycznych i pozwoli na dostęp do różnorodnych serwisów streamingowych i umożliwi korzystanie z materiałów audio wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań technicznych zaczerpniętych z najlepszych wzmacniaczy Yamaha, a także bogatej funkcjonalności, producent zadbał o to, aby R-N2000A był gwarantem najwyższej jakości dźwięku, zapewniając niezwykłe doznania słuchowe.

YAMAHA R-N2000A

Obraz dźwięku

Model R-N2000A został wyposażony w funkcję automatycznej kalibracji YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer). W celu precyzyjnego odtworzenia pozycji artystów i instrumentów muzycznych na scenie oraz wszelkich niuansów brzmieniowych, technika YPAO koryguje niedoskonałości w odbiorze dźwięku, które wynikają z różnic w akustyce pomieszczenia spowodowanych zastosowanymi materiałami i odległością miejsca odsłuchu od poszczególnych ścian pomieszczenia. YPAO optymalizuje dźwięk w środowisku odsłuchowym z najwyższą precyzją, niezbędną dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku, a tym samym przekształca zwykłą przestrzeń mieszkalną w idealne pomieszczenie odsłuchowe. Ponadto, dzięki zastosowaniu dużego transformatora toroidalnego, znanego z topowej linii komponentów audio firmy Yamaha, jak również dzięki zastosowaniu przetwornika C/A ES9026PRO firmy ESS Technology, pole akustyczne jest dokładnie odwzorowane.

Odpowiednia dynamika

Zamiast po prostu zwiększać głośność dźwięku, model R-N2000A zapewnia zwiększone poczucie dynamiki, które w odpowiedni sposób wyraża kontrast między najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami w odtwarzanym sygnale audio. Aby to osiągnąć, producent zastosował koncepcję Mechanical Ground Concept. Zgodnie z nią, śruby nóżek wspawane są bezpośrednio do głównego chassis urządzenia. Na tym jednak nie koniec. Rozwiązanie to bazuje także na wykorzystaniu odpowiednio dużego radiatora, transformatora zasilającego i kondensatorów blokowych, które również zostały zamocowane do chassis. Taka konstrukcja zapobiega niepożądanym wibracjom, co przekłada się na potężne, bardzo ekspresyjne przenoszenie niskich częstotliwości i pozwala poczuć głęboki rytm muzyki.

YAMAHA NS-2000A R-N2000A

Równowaga tonalna

W celu precyzyjnego przetworzenia wszystkich częstotliwości obsługiwanego pasma – od instrumentów muzycznych po wokale, a także w celu podkreślenia harmonii i muzykalności dźwięku, układy wzmacniacza mocy, w tym zasilacz, zostały zainstalowane całkowicie niezależnie od podłoża. Idealnie symetryczna konstrukcja, w tym technologia w pełni „pływającego” i zbalansowanego obwodu wzmacniacza mocy, która całkowicie eliminuje efekty drobnych wahań napięcia i zewnętrznych zakłóceń uziemienia, pozwalają na osiągnięcie doskonałego stosunku sygnał/szum oraz odpowiedniej separacji kanałów. Zapewnia to niezwykłą ekspresję w wydobywaniu i odtwarzaniu dźwięków wszystkich instrumentów muzycznych.

Ponieważ amplituner wyposażono w system Yamaha MusicCast, użytkownik może wygodnie słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu w domu, dzięki współpracy modelu R-N2000A z innymi kompatybilnymi urządzeniami w ramach tego rozwiązania multiroom. Słuchacz ma również dostęp do rozmaitych serwisów streamingowych, takich jak Amazon Music HD, Apple Music, Spotify i wielu innych. Pozwala to na korzystanie z materiałów wysokiej jakości, w tym zakodowanych z wykorzystaniem bezstratnych formatów audio.

YAMAHA NS-2000A R-N2000A

Panel przedni z przepięknymi, klasycznymi analogowymi miernikami poziomu i czytelnym wyświetlaczem LED pozwala wręcz dostrzec dynamikę muzyki, także w przypadku korzystania najnowszych, cyfrowych źródeł dźwięku. Co więcej, urządzenie wyposażono w wydajny przetwornik DAC USB, a także w złącze HDMI kompatybilne z ARC (Audio Return Channel), czyli zwrotnym kanałem audio, umożliwiające wygodne podłączenie amplitunera do telewizora.

Kolumny głośnikowe NS-2000A

Opracowując drugą ze swoich nowości – podłogowe kolumny głośnikowe NS-2000A – Yamaha bazowała na bogatym doświadczeniu w produkcji instrumentów muzycznych, w tym fortepianów, łącząc ten aspekt z najnowszymi technologiami dostępnymi w sprzęcie audio. Wykorzystując swoje know-how, rozwiązania techniczne i koncepcję projektową osiągnięte przy pracach nad flagowymi komponentami audio, japoński producent stworzył głośniki NS-2000A, które osiągają wyjątkową ekspresję dźwięku.

YAMAHA NS-2000A

Innowacyjne materiały i zrównoważone brzmienie

Jako renomowany producent instrumentów muzycznych, Yamaha z pasją dąży do uzyskania wiernej reprodukcji ich brzmienia. Aby to osiągnąć, w modelu NS-2000A bazowano na koncepcji zastosowanej we flagowych głośnikach tej japońskiej marki, polegającej na dążeniu do uzyskania spójnej barwy dźwięku – równowagi tonalnej – w całym spektrum przetwarzanych częstotliwości.

W przetwornikach zastosowanych w kolumnach NS-2000A zastosowano nowo opracowaną membranę Harmonious Diaphragm™. Jest ona wykonana z mieszanki materiału o nazwie Zylon® (charakteryzującego się doskonałą szybkością reagowania i minimalnym rozproszeniem wewnętrznym) oraz świerku, który jest używany także w płytach rezonansowych fortepianów i jest niezbędny do zapewnienia odpowiedniej emisji dźwięku. Zastosowane rozwiązania gwarantują wierną ekspresję tonalną w całym spektrum częstotliwości przetwarzanych sygnałów audio, dzięki czemu harmonie dźwięku są wyraźniejsze, a muzyka bogatsza i piękniejsza.

YAMAHA NS-2000A

Dynamiczne i naturalne brzmienie

Opracowując obudowę kolumny NS-2000A pod kątem optymalizacji dynamiki, producent zastosował najnowocześniejsze technologie projektowania głośników. Korzystał także z wibrometrów laserowych, które stosowane są m.in. w badaniach nad instrumentami muzycznymi. Nie obyło się także bez zaawansowanej analizy FEM, czyli tzw. metody elementów skończonych. Poprzeczna część obudowy została optymalnie wzmocniona, zapewniając solidne przenoszenie niskich częstotliwości i tworząc szeroką scenę dźwiękową.

W celu zapewnienia idealnego obrazu dźwiękowego, Yamaha zastosowała autorskie rozwiązanie w postaci unikalnej tuby rezonansowej, która eliminuje fale stojące wewnątrz obudowy i minimalizuje potrzebę stosowania dużej ilości materiałów pochłaniających dźwięk. Specjalnie ukształtowane komory R.S. (Resonance Suppression), które zostały zamontowane za membranami głośników wysoko- i średniotonowego, eliminują niepotrzebne rezonanse, co przekłada się na precyzję odtwarzanej muzyki i pozwala zachować wszelkie detale zawarte w materiale dźwiękowym.

YAMAHA NS-2000A Absorber

Elegancki wygląd obudowy kolumn NS-2000A odzwierciedla długą i bogatą historię rzemiosła fortepianowego Yamaha. W modelu tym zastosowano to samo błyszczące wykończenie, które jest używane w fortepianach tej renomowanej japońskiej marki. Obudowa kolumny cechuje się dzięki temu wyjątkową elegancją. Przyciąga uwagę zarówno wtedy, gdy odtwarza dźwięk, jak i wówczas, gdy jest niewykorzystywana przez Twój system muzyczny.

Połączenie najnowszych komponentów firmy Yamaha – amplitunera sieciowego R-N2000A i podłogowych kolumn NS-2000A, zapewni wymagającym słuchaczom wyjątkową jakość i nowe doznania muzyczne, skrojone na miarę dzisiejszej ery streamingu.

Planowana dostępność nowych modeli Yamaha to czwarty kwartał 2022 r.

YAMAHA NS-2000A R-N2000APoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: